Skandální odhalení (1994)

Takový Douglas se mi líbí mnohem více než když někde běhá Kolumbíjskou džunglí. Finančník, obchodník, ředitel, zkrátka člověk co rozumí byznysu. Tady jej navíc začne obtěžovat Demi Moore. Vždy jsem toužil tento film vidět celý, protože jako dítě jsem si přehrával jen neprovedenou milostnou scénu. 65%

Honba za diamantem (1984)

Hodně to stárne, Douglas hraje zase toho svého rošťáka, ale zbytek už za moc nestojí. DeVito se zde skoro nevyskytuje. Zbytečně dlouhý nudný úvod v Americe. Hledání pokladu je fakt málo. Zkrátka má to mouchy. Chemie mezi hlavními hrdiny je ovšem krásná. Spíše taková latinská romantika a ne druhý Indiana Jones. 60%

Základní instinkt (1992)

Klasika, kterou si troufám označit za nejlepší erotický thriller všech dob. Na začátku 90. let to zkoušeli i jiní, ale tady se sešli Verhoeven, de Bont, Douglas a hlavně Sharon Stone (bez kalhotek) ve špičkové formě, takže o vítězi bylo prakticky rozhodnuto. Nejvíce zamrazí, když přichází filmový závěr a kamera se nám přeci jen ještě na chvilku vrátí, aby nám vyjevila co že se to pod tou postelí vlastně nachází. 80%

Maso a krev (1985)

Opravdové středověké maso a ne žádná navoněná napodobenina z Hollywoodu. Kdo zná Verhoevena, tak jistě už tuší co jej v tomhle filmu čeká. 75%

Red Notice (2021)

Očekával jsem slabotu, ale díky Ryanovi se to dlouho dá. To vzájemné pošťuchování s Rockem není vůbec špatné. Bohužel ze sebe v závěru film udělá překombinovaný blábol, honička v tunelech je asi o 1000% horší než Chrám zkázy. Rozumněj digitál všude kam se podíváš. Gal Gadot je hezká ženská, ale jaksi mám vždy trošku problém jí věřit postavy, které hraje. Red Notice skvěle sedí k Netflixu. Není to událost, že by ji člověk musel sledovat dvakrát ročně. Na ten film se časem zapomene. Ale sešly se tady možná největší hvězdy současnosti. Nuda to nebyla. Akorát se vždy se stalo v ději zhruba to co jsem chvilku předtím čekal že se stane. 60%

Youngblood (1986)

Než začal Patrick hřísně tančit hrál spíše v takových slabších filmech, aby si ho někdo všimnul. A rozhodně si jej člověk všimne. Dean Youngblood je takový ten hezounek, co je hrozně moc měkkej, aby na konci namlátil největšímu darebákovi. Naproti tomu Patrick je super celou dobu, bohužel se vinou zranění v poslední třetině téměř neobjevuje. Youngblood není kdovíjak skvělý sportovní film, ale v 90. letech, když jsem chodil na základku nám muselo stačit i tohle. A měli jsme to docela rádi. 60%

Ice Guardians (2016)

Prostředí NHL a bitkaři. NHL v 90. letech bylo prostředí, které jsem miloval. Jsem velmi rád, že jsem se díky tomuto dokumentu trošku kouknul do zákulisí a dozvěděl jsem se například co bylo pro Wayna Gretzkyho v kariéře tak moc důležité. 75%

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Levy je šílený rutinér a na filmu to bohužel je docela vidět. Je to mix Truman show s Ready player one. Naštěstí Ryan Reynolds snímek nakopává o pěkný kousek výš. Bez něj by vymizela zábava a vlastně by nebylo moc co hodnotit. Druhý díl zřejmě časem vznikne, ale bude zcela zbytečný.  65%

Zhoubné zlo (2021)

James Wan je zkrátka génius! Četl jsem názory o tom, jak je Malignant velmi rozporuplný. V poslední době jsem zkusil italské giallo a musím říct, že jsem se tedy hodně spálil. Dům u hřbitova byla nebetyčká kravina. Tak proč si proboha ten Wan giallo thriller vlastně vybral? Jasně, nechtěl se opakovat. Samotného by mě mrzelo, kdyby natočil jen další hororovou variaci na strašidelný dům. Kdepak, Wan to vzal pěkně z jedné vody. Překopal vše co se dalo a dokonce bych se snad v určitých okamžicích nebál prohlásit, že se vrátil až do časů prvního Saw. Nebudu prozrazovat. Malignat je tím lepší, čím méně o něm člověk ví. 80%

U Zlaté rukavice (2019)

Odporný film! ...ale úžasně natočený. Ať mi někdo nevykládá, že tady hráli herci. Tohle byly reálné postavy. 70%