Malí válečníci (1998)

Poctivý kus 80. zábavy, který umí dodat Joe Dante. Hodně to připomíná Gremliny, jen je to natočeno s lepšími triky o zhruba o 10 let později. Nejvtipnější scénou je pro mě, když elitní jednotka narazí v pokojíku na bárbíny. Hlášky skvělé a sympatické postavy. Tohle se docela povedlo. Po zásluze kvalitní guilty pleasure. 60%

Želví nindžové (1990)

Když v telce běželi kreslení hrdinové Leonardo, Rafaelo, Michelangelo a Donatelo, byla to v mém dětství jedna z nejdůležitějších věcí. Tento film mě ve své době minul a dneska mě bohužel už nemá moc co nabídnout. Je to zbytečně moc tmavě natočené a Tříska vypadá skoro jako by vypadl z Carpenterovy Věci. 30%

Duna (1984)

Svět potřeboval novou Dunu! Nevím jestli existuje lepší způsob, jak na tohle přijít, než si pustit Dunu starou od Davida Lynche. Tedy sledoval jsem prodlouženou 177 minutovou verzi, ve které Lynch není vůbec uveden. Ve své době se Duna bohužel utkala s Lucasem. S nímž se nemohla vůbec měřit. 50%

Cry Macho (2021)

Velmi pomalá Eastwoodovka, která už zřejmě znamená Clintovo definitivní herecké sbohem, i když netuším zda-li má ještě něco dalšího na srdci. Popravdě Cry Macho zřejmě musel hodně lidí spíše negativně překvapit. Já popravdě od Clinta v posledních filmech už moc nečekám a vždy mě může maximálně příjemně potěšit. Ten člověk se evidentně rozhodl točit filmy až do smrti. 55%

Halloween zabíjí (2021)

Bohužel tohle pokračování zabíjí hlavně rodící se sérii hned v počátku a velmi to zpětně ubližuje i filmu z roku 2018. Je to tupé, je více mrtvých, postavy se chovají absolutně nelogicky a ty které minule byly sympatické jsou vesměs otravné. Ty které byly nově přidané, tak nefungují nebo jsou k smíchu. Uřvanou holku udělali z kluka a ještě mu dali svetýrek kolem ramen. Spokojený být opravdu nemůžu. Není totiž s čím jak tak koukám. David Gordon Green pohořel s přímým pokračováním vlastně úplně stejně jako Rob Zombie nebo tvůrci v roce 2002. 30%

Temný dům (2020)

Strašit ve filmu není vůbec snadná disciplína a umí to vlastně jen pár režisérů. Jsem moc rád, že si do této skupinky můžu přiřadit Davida Brucknera. Temný dům je spíše napínavým hororových thrillerem, ve kterém hlavní hrdinka zjišťuje okolnosti manželovy sebevraždy a kdo byl vlastně zač. Ještě teď, když píšu tyto řádky mi naskakuje slušná husina. 80%

Smolný pich aneb Pitomý porno (2021) odpad!

Tady není o čem, příšerně mě to nudilo. Jako kritika společnosti tohle někomu možná stačí, ale kritizovat společnost umí i Borat a navíc vtipně. 0%

Král džungle (1997)

Hloupoučká rodinná záležitost, která mě ve své době zcela minula. Naštěstí je to krátké, svižné a nekomplikované. 40%

Jak na věc (2002)

77%? No ty bláho. Absolutně průměrná záležitost. Když budu mít chuť na Hugh Granta vím, že po tomhle určitě nesáhnu. 50%

Zelený rytíř (2021)

Nudil jsem se o trošku méně než u Příraku, ale stále to znamená že jsem se nudil. David Lowery netočí filmy pro mě. Tři zajímavé scény na ploše více než 2 hodin mě  nestačí. 35%