V pravé poledne (1952)

Kouzlo starých westernů tkví nejvíce v tom, že zde hráli vskutku velmi dobří herci, bohužel zatímco mluvící scény jsou bych řekl na velmi slušné úrovni, ta akční stránka jaksi chybí. V pravé poledne by se dalo nazvat takovou 80 minutovou jednohubkou, kdy Gary Cooper, aby si zkrátil čekání na vlak, kterým dorazí hlavní padouch se snaží naverbovat posily, jenže zjistí, že celou dobu vlastně šerifoval dosti zbabělému městečku. 65%

Tajemství (2006)

Člověk aby se malinko obával to tady prohlásit na celou pusu, ale těm postavám v tomto manipulačním videu šlo jen a jen o peníze a majetek a evidentně ho stále ještě neměli dost a tak vznikla tahle rádoby dokumentární srajda, na které vydělají znovu další prašule. Pan Krabs ze Spongeboba by se jim měl poklonit.

Stopaři (1956)

John Wayne v trošku jiné roli než jak jsem si ho pamatoval. Cedí drsné hlášky, je plný nenávisti a nesnáší komanče. Zub času nemilosrdně na filmu pracuje a nejvíce je to vidět ve střílečkách. 60%

Tenet (2020)

Mrzí mě co teďka napíšu, ale jako spousta lidí si začínám myslet že Nolan začíná na diváka jaksi kašlat. A není to jen tím že by divák nutně zhloupnul. Ty ambice na jeho pozornost se zde kladou příliš veliké. Počátek je oproti Tenetu dokonale přehledný kousek. Navíc co si budeme povídat Washington není Leonardo. Závěrečnou pointu jsem doufám pochopil správně, ale Tenet po mě automaticky vyžaduje minimálně další projekci. 80% PS: Druhá projekce samozřejmě odhalila, že Nolan natočil další mimořádný film. 90%

Vinnetou (1963)

První byl natočený sice Poklad na stříbrném jezeře, ale bylo potřeba vysvětlit, kde se vzalo to největší přátelství našeho dávného dětství. Bohužel do životů našich hrdinů vstoupí legendární padouch Santer. Vinnetou je určitě mnohem temnější film než Poklad, ale já jej objektivně vidím na stejné kvalitativní úrovni.

The Rental (2020)

A já mám prostě podobné filmy rád. Napínavé to je, co se pokazit má, to se pokazí, tajemné místo a solidní herci. Zkrátka hlásím spokojenost a je mě jasné že film to bude mít u širší divácké obce těžší, protože kdo chce hledat jen chyby, ten je zkrátka najde. Dave Franco vsadil na poctivou dávku napětí a za mě dostává palec nahoru. PS: Podruhé už to tolik nefunguje. Je to opravdu hloupější než se původně zdálo. 55%

Hořící Mississippi (1988)

Takhle točit na americkém Jihu umí snad jen Alan Parker. Rasismus ve státě Mississippi pěkně přehledně. Gene Hackman skvělý takovým tím svým jedinečným způsobem. 80%

Melinda a Melinda (2004)

S filmy Woodyho Allena jsem to v nedávných letech zkrátka vzdal. Tak nějak jsem si říkal, že pro mě tento režisérský pojem filmy určitě netočí. Třeba se na stará kolena rozhoupu a po jeho stopách se jednou vydám a zjistím že to že mě jeho filmy nebral ve 30 neznamená že se mě nezačnou líbit třeba v 50. Uvidíme. Každopádně Melinda a Melinda pro mě nebylo žádné zlo. Sice jsem sledoval dva příběhy vyprávěné pokaždé trošku jinak, ale Will Ferrell mě ke štěstí vlastně stačil. 50%

Greyhound (2020)

V letošní slabé nabídce, ani moc Greyhound nepřekvapí. Během sledování mě čekalo hned dvoje bolestné poznání, zaprvé mě překvapila vlastně nuda jaká se dostavila v ani ne 80 minutovém příběhu, film se ke konci docela táhnul no a druhé poznání, že jak Ponorka, U571 nebo i K19 jsou podstatně lepší snímky. S bídou 50%

Něžné vlny (2013)

Nebudu vyloženě zlý, ale dobrý film vypadá jinak a vlastně i dobrý český film vypadá jinak. Něžné vlny jsou plné laciného humoru, kdy přesně víte o co v následujícím skeči půjde a vy se tomu nakonec budete muset zasmát. Viz třeba když se Budař pocáká voňavkou. Herecké výkony se nepovedly. Z filmu dost razí, že vedlejší scény dostali režisérovi oblíbenci z kultovních Účastníků zájezdu. Po delší době jsem v nějakém filmu spatřil Honzu Hartla, ale občas mě bylo stydno i za něj, stejně jako u některých lechtivějších scén. 30%