Nájemní vrazi (1995)

Antonio Banderas jako správně vyšinutý Miguel Bain exceluje v tomhle Stallonovském akčňáku, který na dlouhou dobu znamenal poslední zdařilý kousek v jeho filmografii. Osobně bych označil Nájemné vrahy (aby taky ne, když se na nich podílel čtyřlístek Wachowští, Helgeland, Donner) stejně jako Cliffhanger nebo Demolition Man za nejlepší Slyovy filmy v Devadesátkách. Banderas později ještě více zazářil v Desperádu a minimálně konec 90. mu patřil. Třetí do party je krásná Julianne, která klame tělem a dokáže v pohodě zahrát i trošku ztřeštěnou třicítku. Finále správně vygradované a tyhle sniperské souboje zřejmě nikdy neomrzí. 75%

Maverick (1994)

Hvězdné obsazení, Gibson jasně na svém vrcholu a spousta precizního humoru. Tady si zkrátka všechno skvěle sedlo a všichni účastníci si podle mě natáčení krásně užili. 90%

Nabít a zabít (2006)

Precizní kriminálka s dobrou promakanou pointou, kdy během 100 minut není ve filmu jediná scéna navíc a vše do sebe krásně zapadne. Herecká sestava je přímo hvězdná a film velice příjemně pobaví. Bruce Willis ve své další charismatické roli zabijáka.

Dobrý ročník (2006)

Russell Crowe jako dvorní herec Ridleyho Scotta opět plní svou roli na jedničku. Pro někoho možná trošku netypická role tohoto drsného Novozélanďana. Pro mě o to milejší. Russell je vskutku dobrý herec, jak sme se měli možnost přesvědčit třeba v Čisté duši. Dobrý ročník = pohodově strávené dvě hodinky v jížní Francii, kde se to jen hemží vinicemi a krásnými ženami.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Řekl bych, že je to asi nejlepší válečný film všech dob co se týče boje, taktiky boje a samotné akce. Zkrátka Black Hawk Down! 100%

Mnichov (2005)

Jednoznačně nej film od Spielberga za posledních minimálně 5 let a jeden z jeho nej filmů vůbec. Eric Bana tady hodně vyskočil. Daniel Craig byl správně v pozadí. Takhle nějak sem si to představoval a Steven mi mou touhu splnil. děkuju. PS: Po asi třetím shlédnutí musím konstatovat že se jedná společně s Ryanem a Indiana Jonesy o nejlepší Spielbergův počin. Mnichov pro mě znamená naprostou extratřídu a stal se opravdu mým hodně oblíbeným filmem. Skvěle tepající hudba Johna Williamse přesně zapadá do vypjatých scén. Mathieu Amalric by mohl být jednou vynikajícím hercem. 90%

Ghost Rider (2007)

Mé shrunutí: Slabej režisér, děravý scénář (pochybuju že by s touhle látkou někdo něco vykouzlil), Cage už jde plně do sraček. Dialogy jedním slovem "hrůza". Uplná zbytečnost tenhle komiks točit. Může se to líbit snad jen v Americe. Tohle bych nepustil ani mrtvému koni bez mozku. Teď musíme jen doufat že Marka Stevena Johnsona už nenapadne nic natočit. Nebo ať si pro něj příjde Ghost Rider! Update 2024: Ač se to v roce 2007 zdálo nemožné, tak Cage dokázal natočit během let podstatně větší hrůzy. Casting Ghost Ridera byl docela trefený a vlastně to zase až takové peklo nebylo. 50%

Povolení zabíjet (1989)

S odstupem času zjišťuju že Dalton opravdu nebyl moc šťastná volba pro agenta 007. O něco horší než Dech Života, ale rozhodně žádná tragédie. Nejvíce se mi líbil mladý Benicio Del Toro. Možná největší roli v bondovkách zažívá Q, kterého nevím proč oslovují Kjú. Abych se vrátil k Daltonovi, nevěřím zkrátka že by tady vůbec nějakou z těch ženských sbalil. Jeho ztvárněný Bond absolutně ztratil vše čím ho obdařili Connery nebo Moore. Jakoby se Bond měl najednou vyrovnat všem těm Rambům, na které stejně absolutně nemá. 65%

Jeden svět nestačí (1999)

Slabší než minulé Asijské dobrodružství. Tentokráte zavítáme do Azerbajdžánu a na skok do tureckého Istanbulu. Carlyle bude u mě zřejmě vždy patřit k těm nejslabším záporákům. Ženské osazenstvo naopak k těm nejšikovnějším. 60%

Zítřek nikdy neumírá (1997)

Pamatuju si když se v době vzniku dostavilo zklamání, není se co divit. Zítřek nikdy neumírá přišel na scénu až po Zlatém oku. Takže úloha přetěžká. Po zhruba 10 letech musím konstatovat že asijské dobrodružství Jamese Bonda si užívám plnými doušky. 75%