Účastníci zájezdu (2006)

Vejdělek = lidový rejža. Dává lidem přesně to co by chtěli. A když chtěli Češi jet na dovolenou autobusem k moři. Prostě nechal nasednout dvě buzny, topmodelku, celebritu, buranskou rodinku, dvě pomatené důchodkyně, dvě kámošky, jeden pár před výbuchem a do toho zamindrákovanou dceru. První půlhodinka se hlavně díky autobusákům Karlovi a Karlovi ještě dá. Ale jakmile se dorazí k moři. Vtip mizí, nastupují úchylárny a Bob Klepl se z toho málem uchlastá. Délka dvou hodin je vražedná. Zkrátit na 90 minut, vyhodil linie s Fialovou a určitě by nějaká procenta navíc nastočila. 50%

16 bloků (2006)

Richard Donner zažívá opravdu pád. Teď už je to skutečně zřejmé. Postavy jsou velmi originální a i téma příběhu není vůbec špatné. Ale zarážející je fakt, že i sebelepším scénam chybí nějak úspěšné dotažení. Novinami pokrytý autobus určitě potěší. Zkrátka koukatelný film ,ale nic extra navíc. 55%

Poslední samuraj (2003)

Skutečně velmi krásný film. Tom Cruise dokáže diváka rozhodně zaujmout, přestože nikdy v podobném filmu nehrál, a i já si zprvu říkal ,že to nemůže dopadnout dobře, tak výsledek byl úplně opačný. Tenhle film mu prostě sedí. Také je určitě dobře, že zde hraje řada neokoukaných herců. Kdo na konci neuroní povinnou slzičku, musí být snad z kamene. 100%

8. míle (2002)

Nejsem příznivce Hip Hopu takže mi spousta věcí nic neříká. Ale režisér L.A. Přísně tajné Curtis Hanson, to se prostě musí někde ta kvalita projevit. Myslím že s tímhle filmem dokázal neskutečné. Režírovat to slabší režisér tak výsledek by byl asi trošku hůře koukatelný. Takhle to byl velmi oddychový snímek. Eminem exceluje, těžko říct jestli je to tím ,že hraje sám sebe.

Jsem agent (2002)

Odechová komedie , u které není třeba přemýšlet. Owen Wilson se pro komedii prostě narodil. 55%

Zoolander (2001)

Skutečně těžký oříšek. Musím říct že po většinu filmu se mi ten film skutečně velmi nelíbil, ale po jeho závěru bych si jej rád pustil zase znova. Zkrátka mi ten film připadal velmi slabý ,ale postupem času a díky většímu zapojení Owena Wilsona do děje , jakoby film neskutečně v mých očích ožil. A můj dojem z něj je nakonec velmi pozitivní. Je to tak blbé, až je to hodně vtipné. 70%

Osamělý mstitel (2003)

Je to velmi slabé. Myslím že dokonce i Segalovy filmy v porovnání s tímhle filmem nejsou zase tak špatné. Nejsem ani policajt protidrogového oddělení ani drogový dealer, abych poznal ,že ten film působí velmi nereálně. Slabé scény střídají jiné slabé. Ps: Scéna ,ve které umírá hlavnímu hrdinovi jeho žena je jedna z nejhorších v historii filmu. Ten člověk to bere velmi statečně, a posléze se skutečně naštve.

Návštěvníci (1993)

Tenhle film se skutečně velmi povedl. Přestože může působit chvílemi trošku trapněji. Nejvtipnější scény jsou pochopitelně uvnitř domu, jako třeba scéna na záchodě, ve vaně, v jídelně a podobně. Nesdílím názor, že by druhý díl za moc nestál. Spíše až ten třetí je jasná nádstavba. Francouzské komedie jsou nám velmi blízké svým hůmorem. Američani by takový typ komedie rozhodně nesvedli.

Olověná vesta (1987)

Stanley Kubrick potvrdil svou velmi vysoce položenou laťku i tímhle filmem. U jeho filmů snad není ani možné dávat méně než 5 hvězdiček. Režisér je vskutku velmi náročný, mezi jeho filmy uplyne dlouhá doba, zkrátka je na 100 % připraven. Spielberg by mu měl vskutku závidět. Olověná vesta je snímek bez slabiny. Obzvláště prvních 40 minut je fantastických. Film diváka perfektně vtáhne do hry. A o to by mělo přece v každém filmu jít. PS: R. Lee Ermey je neuskutečný! 100%

Pavučina snů (2003)

Začátek nevypadal vůbec zle, ale to co se postupně rozjíždělo z celého filmu mě neustále nepřestávalo udivovat. Bohužel ale musím říct, že v negativním slova smyslu. Čekal sem cokoliv. Dokonce sem čekal procitnutí hlavních hrdinů na konci filmu ze snu. Tohle přání se mi nevyplnilo. Slušná byla scéna na záchodě. Dvě hvězdičky na takhle přiblblý film jsou opravdu hodně. Obě jsou za originalitu snímku.