Smrtonosná zbraň 3 (1992)

Třetí díl známé série už na mě začíná působit trošku odlišně než předešlé dva, je zde větší počet taškařic a slovního humoru než v minulých dílech. Nezapomenutelná je především scéna ze začátku filmu, kdy si naši hrdinové hrají na pyrotechniky. 75%

Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Krásné a důstojné rozloučení s jednou ze dvou nejlepších policejních sérií co kdy byla natočena. Více než kdy jindy se nám zde objevují odkazy na to že jsou už naši hrdinové opravdu trošku staří na to aby skákali po střechách, absolvovali nekonečné souboje a přestřelky. Prostě postavy zestárly a my všichni s nimi. Jediná role Chrise Rocka kdy mi vyloženě nelezl na nervy. Rozhodně chválím závěrečné fotoalbum. 80%

Ponorka U-571 (2000)

Rozhodně výborný film o válečných ponorkách. Neurazí a potěší.

Čistá duše (2001)

Po letech a několikátém shlédnutí filmu musím konstatovat, že zde Russell předvádí pravděpodobně životní výkon. Sice za něj nebyl oceněn Oscarem, ale to jen proto že v témže roce byl natočen Training Day. Čistá duše je jedním z mých nejoblíbenějších filmů takže není moc co řešit ani u hodnocení 5 hvězdiček. 90%

Den nezávislosti (1996)

A jednoho dne přiletěli Ufoni, chtěli nás vyhladit a dostali řádně na prdel. Kdyby v tom nehrál Will Smith tak je to skoro nekoukatelné, přestože tady ještě nedostal kdovíjaký prostor.

Apokalypsa (1979)

This is the end, beautiful friend. This is the end, my only friend. The end of our elaborate plans. The end of everything that stands. The end ... A tahle píseň nejlepe vystihuje celý film, kde není místo ani na kouzek pozitivní nálady, tedy kromě výstupu Roberta Duvalla. Film je jedním slovem úžasným mistrovským dílem.

Matrix (1999)

Naprostá kultovní klasika, jejíž pověst ve své době mírně utrpěla, protože to vypadalo že pokračování jsou vycucané jaksi z prstu. Když ovšem člověk kouká po letech s odstupem tak mu dojde, že tvůrci s tímto světem měli už tehdy nějaké větší záměry. Každopádně ve své době a stále to je pecka, ke které jen těžko nacházím nějakou konkurenci. Pokud jsem ve své době hleděl s otevřenou pusou na T1000, který vychází z plamenů, tak jako další milník bych označil právě první Matrix. Všechny nás v kině uchvátilo atraktivní zelené prostředí, zpomalené souboje ve vzduchu, kulky dopadající na zem jako déšť atd. atd. 110% tady není zkrátka o čem.

Matrix Revolutions (2003)

Podobně jako po novém shlédnutí druhého dílu musím zde opět významně korigovat své hodnocení. Je tak zvláštní že věci které mi vadily tehdy při mé první dávné projekci naprosto vymizely. Trošku mě to až zaráží. Matrix Revolutions moc nohu z plynu nesundal. Dále přikládá pod kotlem dechberoucím útokem Sentinelů nebo závěrečným soubojem Nea se Smithem. Kolem těchto událostí nepozoruji žádné obří dávky vaty a režisérům se daří držet neustále mou pozornost. PS: Přestože jsem měl kdysi názory typu že Matrix je jen jeden a prvním dílem to mělo celé skončit. Dnes jsem rád že se tak nestalo, protože bychom byli ochuzeni o dost povedené pokračování, které je sice o dost jiné než původní film, ale kvalitativně o moc nezaostává. PS: Scénu, při které hrdinně zahyne velitel Mifune jsem si pro její obrovské emocionální vypětí dal ještě několikrát. Ukázková gradace!  95%

Matrix Reloaded (2003)

Po delší a několikaleté pauze, opět viděný díl a já musím dost korigovat své hodnocení, přestože mi nějak druhý díl ve své době nevoněl jedná se o vynikající akční podívanou, která nemá zase tak hloupý scénář jako se mi zpočátku zdál. Trošku mě mrzí že mi trvalo tolik let než jsem ocenil precizní práci bratří Wachowských. PS: Je fajn toulat se dobrodružstvím zeleného světa. Já věřím že Reloaded bude přece jen časem doceněn. V době vzniku určitě vládlo mírné zklamání. 90%

Protiúder (2002)

Kdysi jsem u tohohle trpěl, protože teroristických filmů bylo v určité době prostě hodně, ale dnes se jedná o solidní podívanou, kterou se s námi na nějaký čas pan budoucí guvernér rozloučil, Terminátora 3 nepočítám. Přestože je mu tady 54 let, tak se nebojí skolit protivníka sekerou do hrudníku a nakopat prdel i jeho manželce. Nad filmem není potřeba nějak extra uvažovat. Arnold po svých problémech se srdcem natočil 3 sice průměrné snímky, ale přesto se nejednalo o žádné totální průsery jako to ve stejném období předváděly jiné akční ikony JCVD nebo Seagal. Stallone se tou dobou raději uklidil úplně. 50%