Paroží (2021)

Takový ten typicky průměrný horor, který občas vyděsí, není úplně špatný, ale není moc důvodů jej vidět někdy znovu. Z prvních trailerů jsem se docela těšil, škoda že to nedopadlo lépe. Ta indiánská legenda je docela zajímavá. Možná tomu chyběli lepší herci. Možná Scott Cooper narazil zkrátka na své limity. 60%

Pig (2021)

Do odpadu tohle házet nebudu, ale rozhodně mě to nebavilo. Čekal jsem nějakou divnotu, kdy chlápek žije v lese s prasetem. Místo toho prase vyklidí po 10 minutách prostor a do zbytku filmu sledujeme zvláštního Cage, který se plouží až mě u toho manželka usnula :) 20%

Pomsta (2021)

Druhá Campbellovka, kterou jsem si dal ve velmi krátkém čase má oproti té Neesonově jedno obrovské eso v rukávu jménem Michael Keaton, nemůžu si pomoct, ale ten herec mě neuvěřitelně baví. Líbí se mi jej sledovat. Líbí se mi když promluví a vždy mě zajímá co jeho postava zrovna říká. Tuhle jinak rutinní záležitost povyšuje o úroveň výše. Maggie Q své hvězdné časy má už dávno za sebou, její přítomnost, ale určitě nic nepokazí. Zbytek obsazení tvoří povinný L. Jackson a odněkud vyhrabaný T-1000. Celkově 50%

Poslední noc v Soho (2021)

Zatím zřejmě nejslabší Edgar Wright, ale určitě pořád minimálně zajímavý. Bavilo mě postupné budování děje, bohužel při zjištění pointy mé nadšení pro film opadávalo, rovněž mě moc nebavily výlety za Sandie. Nechápu z čeho plyne to nadšení že Anya Taylor-Joy je nějaký moderní sexsymbol. Pro mě tedy rozhodně ne. Závěr šokující tak akorát. No a pak se to celé vlastně uzavře. Příště prosím lépe pane Wrighte. 65%

Poslední souboj (2021)

A pak, že se už netočí skvělé velkolepé historické kousky. Ridley Scott to rozhodně dokázal. Problém je, že v kinech Poslední souboj neuspěl. Kde ovšem bude mít na růžích ustálo jsou nároční diváci. Ridleymu jsem zase jednou zobal z ruky. Sice mě malinko zneklidnily 3 trošku odlišné úhly pohledu, ale na závěr se na mě vyřítil nejlepší souboj muž proti muži za posledních několik let. Ta intenzita závěrečného duelu je zkrátka parádní. 90%

Poslední výstřel (2021)

Liam se velmi těžce zvedl z postele a neustále škemrajícím producentům nakonec přecedil, skrze svou stárnoucí tvář, odpověď kterou potřebovali slyšet. Vyzbrojen svým nezaměnitelným hlasem, zaměřovačkou a mexickým chlapcem se vydává zúčtovat s kartelem, respektive s jeho zabijáky. Ti samozřejmě na konci zjistí, že celou dobu šli na mušku staříkovi, zde bývalému mariňákovi, který ukončí jejich zkažené životy, jakmile příjde jejich čas. Snímek není zase až tolik akční, přes počáteční nelogičnosti se nakonec slušně rozjede a úplnou ostudu Liamovi v jeho filmografii neudělá. Přesto do své role sedí Neeson stále míň a míň. 55%

Poslední žoldák (2021)

Věřme že jeden z posledních Van Dammů. K Seagalovým hrůzám má tohle hodně daleko, vždyť se jedná o pěkně naleštěnou produkci pod dohledem Netfilxu, ale stejně zůstává taková ta hořká pachuť, že ani z tohodle se žádná klasika nikdy nestane. A nadále tedy platí, že vše podstatné JCVD už dávno řekl. 30%

Prokletí (2021)

Čekal jsem to tedy určitě lepší, přitom zpočátku film obsahuje všechny ingredience, které jsou zapotřebí aby se horor pěkně rozjel. Bohužel úroveň šla postupně stále níž a níž a výsledkem je v druhé polovině sotva slabé béčko. Bohužel 50% a to ještě s odřenýma špičákama. Nedávné Paroží bylo určitě zajímavější a lepší.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

A pak že se netočí dobré české filmy. Bavil mě příběh, bavily mě postavy, bavily mě herecké výkony. Pechlát je fakt borec! 75%

Psanci (2021)

Skvělá retro záležitost z Katalánska. Kdo neviděl, měl by urychleně napravit. Já z filmu jen těžko dokázal odtrhnout oči a nebyla za tím zdaleka jen krásná Begoňa Vargas. Ve filmu zazní dokonalá.... The Michael Zager Band - Let's All Chant (1978). Pro mě zatím nejlepší Netflix záležitost ever. 100%