Rozervaná objetí (2009)

Jelikož se v poslední době koukám snad už úplně na cokoliv. Tak mě nemohlo minout ani španělské drama. Ze španělské filmografie jsem měl možnost vidět velice kvalitní horory. Rozervaná objetí na mě působí jako poslední ostrůvek pravé nefalšované poctivé filmařiny. Pedro Almodóvar bude zastánce starých dobrých časů, který jistojistě odmítá současnou hollywoodskou produkci. Ani se mu nedivím, když má navíc režisér k dispozici Penélope Cruz. Ta překvapí několika docela odvážnými scénami. Film ovšem neoplývá nikterak vydařeným závěrem. Dozvíme se čí je kdo otec, kdo za co může a padla. Trošku uspěchané řešení.

Precious (2009)

První polovina filmu 80%, druhá 40%. Až tak markantně film začne upadávat. Už od samotného počátku jsem měl s filmem veliké problémy, protože umístění děje do prakticky jákékoliv země (včetně té naší) není žádný problém. Ano, Clareece si v životě prožila svoje, ale ta slabá režie prostě nelze přehlédnout. Film nenabídne žádné rozhřešení, nic. Nominaci na Oscary beru jen z rasových důvodů.

Vrah ve mně (2010)

S jménem režiséra se setkávám poprvé. Rozhodně však měl šťastnou ruku na herce, Casey Affleck má zdá se talent hrát pěkné svině a podivíny. Tento film určitě nebyl točen pro širokou veřejnost a časem se na něj zapomene. PS: Jessica Alba jistojistě schytala největší filmový výprask roku.

Den & Noc (2010)

Havel nehavel. Tohle eee. První kraťas od Pixaru co mě vůbec nevzal. Nápad sice opět zajímavý, ale mě se to prostě nelíbilo.

Bouřlivé dny (1990)

Než se uvelebil na střídačce amerického fotbalu, vyzkoušel si Tony Scott atmosféru závodů NASCAR. Film byl předzvěstí dnešních obřích blockbusterů (Transformers, Piráti z Karibiku, Bad Boys 2, Skála, ...). Vznik Days of Thunder má na svědomí trio Scott/Bruckheimer/Simpson. Stejná trojice se postarala i o Top Gun nebo Policajta z Beverly Hills 2. Hudba Hans Zimmer a v hlavní roli vždy kvalitní Tonda Cruise. Dobře se na to kouká, Nicole Kidman je sice pouze stínem svých pozdějších precizních výkonů. Nicméně jako akční zábavovka spolehlivě fungující film. 60%

Projekt A 2 (1987)

Další z Jackieho kvalitních filmů. Oproti prvnímu dílu ubyl Sammo Hung a je to poznat hlavně na režisérské židli, protože Sammo Hung je velice kvalitní choreograf soubojů. Kdežto Jackie se vždy dost zaměřuje na všelijaké taškařice, schovávačky apod. Jackie si přibalil i své 2 kolegyně (Rosamund Kwan z Božské relikvie a Maggie Cheung z Police Story). Resumé: Oproti 1. dílu ubylo soubojů, nejsou tak výživné a dlouhé. Jackie taky časteji dostává na budku.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Zajímavé a inovátorské. Edgara Wrighta jsem měl ovšem mnohem raději v domácím britském prostředí s duem Pegg/Frost. Z herců potěšil určitě Kieran Culkin, který prokázal nadhled a svou homo postavu si dokonale užil. Pokud jde o mé hodnocení, jsem ochoten příjmout jakýkoliv trest, je docela možné že s druhou projekcí mě film dokonale uzemní, jsem trošku konzervativní divák a ne vše jsem ve Scottu Pilgrimovi pobral. Těch nápadů zde bylo neskutečné množství a rozhodně se nabízí otázka zda byl důvod jich tolik vyplácat v tak banálním příběhu. Mírně mě svou postavou zklamal ukňouraný Michael Cera. PS: Druhá projekce dopadla lépe než prvotní a tak přihazuju hvězdičku. Scott Pilgrim je fakt úlet a záleží na náladě v jaké se na něj díváme.

Velká rána (2004)

Herecká sestava hvězdá, avšak příběh nikterak převratný. Chvílemi jsem pojímal podezření že herci velice rádi využili hawajskou lokaci jako možnost dokonálé dovolené, namísto skutečné práce. Alespoň stopáž filmu je tak akorát.

Kočovníci smrti (1986)

Hrozná blbost, myslel jsem si že nápíšu trošku inteligentnější komentář, není k tomu ale důvod. Je jen s podivem že John McTiernan je ten režisér, který má na svědomí Predátora a Smrtonosnou past. Nomádi rozhodně nejsou hororem, tedy co se žánru týče.