Blair Witch: 20 let poté (2016)

Pokud bych hodnotil filmovou úroveň, tak tady film určitě neoslnil. Pokud bych ale hodnotil to jak moc jsem se cítil během filmu malý a že jsem se opravdu bál ...tady určitě snímek obstál. Jenže, ono jde taky hlavně i o tom prostředí. Kdo z nás by se v podobném lese uprostřed ničeho nebál, že? Oceňuji fakt, že tvůrci diváka zhruba od 40. minuty nenechají odpočinout a ládují do nás čím dál hustější atmošku. 55%

Bohové Egypta (2016)

Snímek, který se absolutně nemohl trefit divákovi do nálady, ale samozřejmě netvrdím že skončí v naprostém propadlišti dějin. Koukat se na to rozhodně dalo. Butler si svého záporáka zahrál s chutí. Škoda že jeho protějšek podobné charisma postrádá. Tím vůbec nenaznačuju že by Butler byl nějaká hvězda. Toho herce zase tolik nemusím a tady rozhodně nepředvedl nic mimořádného, jen prostě zahrál svého hajzlíka věrohodně. Příběhově fajn, triky slabší, ale vzhledem k rozpočtu pochopitelné. Proyas jde kvalitou stále dolů. 60%

Buchty a klobásy (2016)

Bavil jsem se královsky a Rogenův zatím nejlepší film. Mluvicí jídlo mě fakt dostalo a závěrečné sexuální inferno vejde do dějin. Neumím si představit jakou prdel museli prožívat herci při natáčení a následném dabování. 85% PS: S odstupem vnímám že film je mnohdy zbytečně sprostý, i když se zde zrovna nic neděje. Pičfuk je fajn, pár scének luxus, vede vaření, kdy jídlo přichází o veškeré iluze. Ale reprízou se přecejen vytrácí ten moment překvapení a občas je to prostě slabší. 60%

Captain America: Občanská válka (2016)

Prakticky by tohoto Kapitána Ameriku klidně mohli označit jako Avengers 2 1/2. Přestože je zápletka mnohem menší než klasické ohrožení planety. Tedy že je zde tajemný Daniel Brühl, který má z nějakého důvodu spadeno na naše Avengers. A to tak moc, že zapříčiní jejich definitivní rozpad. Fury, Hulk a Thor jsou fuč. A kromě nich jsou tady vlastně úplně všichni. Několikrát se to tady pomlátí. Na scéně se objeví Black Panther. Ant-Man se neumí už jenom zmenšovat. Občanská válka ve mě vyvolávala během sledování spíše rozpaky. Závěr je ovšem zase správně osudový. Ty emoce si Marvel prostě umí pohlídat. Tony Stark proti Rogers s Buckym jsou zatím možná nejlepší bitkou v sérii. Minule předvedli Russoovi lepší formu. 70%

Cell (2016) odpad!

Nebyla ani šance, aby se mi tohle mohlo líbit.

Centrální inteligence (2016)

Teda na to jaký režisér tohle točil, tak výsledek tedy nic moc. Dwayne Johnson je pořád veliký sympaťák, ale Kevin Hart to vyvažuje tím, že je otravnější než obvykle. Příliš akční, málo humoru a chybí tomu kvalitnější camea známých herců. Dvojce hlavních hrdinů mě zrovna moc k srdci nepřirostla. 50%

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Willův další neúspěšný pokus zaujmout Akademiky. Už se na to vykašli a běž raději natočit 3. Mizery! David Frankel je packal a jeho filmy nemá vlastně ani cenu sledovat. Ty citové ždímačky mu opravdu nejdou. 40%

Criminal: V hlavě zločince (2016)

Trošku naivní snaha Angličanů vyrobit akčňák hollywoodských parametrů. Herecké obsazení je více než obstojné, ale příběhově se jedná o nedotaženost, která by si chtěla vzít něco z Tváří v tvář, ale nemá na to. Costnerův drsňák místy přesvědčivý je, ale Liamovi Neesonovi by podobná role seděla přecejen více. Film vyloženě neurazí, ale chytře se rozhodně jen tváří. 45%

Čapí dobrodružství (2016)

Zpočátku parádní animovaná palba, která svou vtipností strčila do kapsy značnou část letošní kreslené produkce. Škoda že se film začne postupem času přesunovat od ujetosti k vážnější notě. Vyloženou peckou je Holub, kterého je radost sledovat. Bohužel prostoru dostal méně. Snímek je v mých očích určitě výše než Hledá se Dory. 70%

Červený trpaslík - Série 11 (2016) (série)

Souhlasím s tím, že minulá série byla lepší, ale z Jedenáctky stojí za pozornost určitě Důstojník Rimmer, velmi vtipný 3. díl s medibotem a parádní závěrečný Džin z lahve. Díly s Polymorfama patřily vždy k ozdobám. 70%