Výkupné (1996)

Poprvé mě Výkupné docela zklamalo. Mel v té době pravidelně vyprazdňoval zásobníky, já totiž tehdy objevil Smrtonosnou zbraň a najednou nový Gibson, zvláštní. Unesli mu kluka, hodně psychologie, vyjednávání. Snažit se soupeřit na dálku přes telefon... Samozřejmě i já jsem dospěl. Z dnešního pohledu lehce nadprůměrný thriller. Ron Howard natočil určitě lepší filmy a Gibson vlastně taky. 70%

Cheza je jen jedna (2020)

Kdo někdy miloval hokej, hokejové prostředí, hokejové tradice, ten prostě musí nejpozději po zhlédnutí tohoto dokumentu Litvínovu držet palce. 100%

Bolestná realita (1994)

Zajímavá vztahovka, ve které hraje kupa známých (nechci napsat dobrých) herců, kterou režíruje Ben Stiller. Dnešním mladým divákům tomhle nemá moc co říct a vlastně ani mě to moc nedalo. Koukal jsem na to jen z důvodu účasti těch známých herců. PS: Renéé se zde mihne asi sekundu, to aby někdo na to nekoukal kvůli ní. 50%

Dokonalá vražda (1998)

Těchto chytrých filmů, ve kterých se jednotlivé postavy snaží dostat tomu druhému na kobylku není nikdy dost. Douglas se rozhodně jednoho krásného dne že by se mohl zbavit své krásné manželky, ta ovšem jej touží pro změnu opustit. Spustí se řetězec událostí, které dlouhou dobu nedokáže vyjasnit ani věhlasný Hercule Poirot. 70%

Chata (2019)

Atmosféra v určitém bodě vskutku kulminuje a divák dlouho marně hledá záchytné body, protože ty zkrátka neexistují. Chata daleko od civilizace a macecha s poměrně nepěknou minulostí. Koho by napadlo téhle paní svěřit děti. V jistém bodě jsem se z filmem rozešel, protože jsem si přál aby se vydal trošku jinou cestičkou. Škoda. 60%

Braddock: Ztracen v boji (1988)

Špatný Braddock. Chuck se opět vrací do Vietnamu, protože scénaristé zjistili, že tam má ještě nevyřešenou minulost. Takže jakmile se dozví, že tam má syna, je vymalováno. Samozřejmě ve Vietnamu udělá pořádný brajgl. Záporák toho moc kromě řvaní hrdinova jména mnoho nepředvede. Série Braddock vždy docela parazitovala na Rambovi, ale až v tomhle dílu je to zcela jasně patrné. 35%

Bloodshot (2020)

Kdy Dieslovi konečně dojde že na takového napuchlého a nateklého padesátníka, kterým je a který navíc hrát doopravdy neumí nikdy nebudou stát davy natěšených diváků. Série Rychle a zběsile začla být komerčně úspěšná v době kdy do ní přibyl Dwayne Johnson a postupně i další posily. Fakt to není tebou Dísle. Bloodshotu zpočátku nemám moc co vytknout, až po první akci v tunelu to jde celé do kytek a přestává to bavit. Člověk od filmu s Díeslem toho logicky tolik neočekává, takže je docela těžké být zklamaný. 45%

Statečné srdce (1995)

Všechno se tady sešlo, krvelačný Gibson, nejlepší soundtrack všech dob a parádní bitvy nesoucí se na příběhu lásky, pomsty a touha po svobodě. Braveheart snad ani zestárnout nemůže. Je hrozně zajímavé, kolik skvělých režisérů je právě mezi herci a nikoliv třeba mezi kameramany. Freeedoooooooom! 100%

Vlastníci (2019)

Ambice zřejmě byly nemalé, ale stvořit českých 12 mužů se nepovedlo, ani přes v našich končinách hodně nevídaný finální twist. Na vině že se vše nepovedlo lépe je fakt že jsem sledoval daleko více tragických nesympatických figurek než jsem dokázal v tu danou chvíli unést. Film jsem si pustil pod zdáním skvělé komedie a tak jsem nebyl připraven na věčný a nelítostný sousedský souboj o výtah, vodu, elektřinu nebo půdní prostory. Tereza Voříšková sice hodně vylepšila své jméno, ale afektovanou a vzteklou ženskou jsem jí uvěřit nedokázal. Pochválit musím hlavně zpočátku Lábusův výkon a hlavně totálně nečitelného Hádka. Ten kluk ty ... (nemůžu prozradit) zkrátka umí dokonale. 60%

Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka (2005)

Tuším že jediný celovečerák ústřední dvojice. Což je rozhodně škoda, tady by si zasloužilo pokračovat. Ve filmu je spousta nápadně nenápadných filmových odkazů. 80%