Alexander Veliký (2004)

Alegorie na ženskou a mužskou energii a vnímání v životech i ve světovém dění. Pak taky jde asi o to, že co člověk dá, to se mu dřív nebo později nějak vrátí. Nejdřív mi film přišel nejednotný, zdlouhavý..pak si mě získal:) + krásný provedení..

Austrálie (2008)

Krásné scenerie.. a i ty slzné kanálky mi nevadilo vyplavit. Jen by mě zajímalo, kolik zaplatili tomu šamanskému aboriginovi za jeho roli :-D No worries, ale tomuhle filmu se to nepodařilo přesvědčivě prodat.

Kontakt (1997)

Setkání možného s nemožným, dotknutelného s nedotknutelným- setkání jak hrom. :) Krásný a poutavý film.

Odsouzeni zemřít (2006)

Nečekaně povedené psychologické drama. Dobrá kamera (záběry), zajímavý hudební doprovod a hlavně, vtáhlo to pozornost. Toto je přesně filmek, kdy člověku je jedno, jaký konec bude mít - happy and, otevřený konec, špatný konec. Co mě hrozně štvalo byly ty nesmyslnosti v první části filmu - když se ocitli v té vodě, jak zmatkovali a chovali se poblbaně. Viz scénka s nožem, mobilem nebo když už udělali provaz, šplhal se na něj ten největší chlap! Ale kdo ví, co to musí být za stres v takové situaci.

Na rozcestí (2009)

"Někdy nás život obrátí vzhůru nohama, aby nás naučil žít s hlavou vzhůru".. no comment. Hezký.

Mulholland Drive (2001)

Totální psychedelie... proletěla jsem se dvěma až třemi dimenzemi. Jsem naštvaná že jsem se na to podívala, protože jsem pocítila strach, a jsem i moc ráda, protože jsem si odnesla dobrý zážitek ... Lynch je geniální blázen :-)

Nic než pravda (2008)

Mám smíšené pocity, film mě bavil, těšila jsem se na závěr, na rozuzlení.. ale pointa mě zklamala. Neměla co vyzrazovat do světa, co jí řeklo malé nevinné dítě a ke všemu proti jeho matce. To zapinkala. Proto moje mínění o celém filmu kleslo - byl totiž veden v duchu, že je ta ženská velká hrdinka, která skálopevně brání zásady a nemůže prozradit informátora - přitom ho neprozradila jen proto, že se nechtěla před světem shodit (protože využila spontaneity malého dítěte ve prospěch své kariéry). Teď když to píšu, možná to tak tvůrci filmu chtěli (aby diváci pochopili, že reportérka udělala chybu, za kerou pykala) - každopádně se jim to nepodařilo přesvědčivě podat a zpracovat.

Coach Carter (2005)

Pro mě špica film se zajímavým obsahem a zpracováním + bonusovou hvězdičku uděluju soundtracku :)