Dej mi své jméno (2017)

Tam, kde Moonlight neuspel, Call Me by Your Name víťazí na plnej čiare. Najmä dokáže zaujať aj ako film a najmä ako romantický film. Nosná téma homosexuality je dovedená k pomyselnej dokonalosti. Aj dnes veľmi náročná na spracovanie, no tu to všetko zapadá do seba a na konci už len umocní pocit niečoho výnimočného. Herecky naprosto bez jedinej chyby. Tak trochu to strácalo ku koncu dych ale aj tak skvelých 90%. Pre LGBT komunitu veľmi dôležitá snímka.

V pasti (2018)

Opäť ďalšia pohodová oddychovka z Netflix produkcie. Podobne originálny nápad ako v Quiet Place (miesto nutnosti nevydávať žiadny zvuk je tu ale nutnosť mať nonstop zakryté oči) a tiež hviezdne obsadenie v podobe výbornej hlavnej hrdinky. Zatiaľ čo v Quiet Place hrala skvelá Emily Blunt, Bird Box hrá famózna Sandra Bulock a je naozaj výborná. Emočne ma to dostalo, ako film tomu chýba lepšia réžia aby to dosiahlo na Quiet Place. Aj tak ale slušných 80%

Roma (2018)

Životné dielo Alfonsa Cuaróna, ktoré pripravoval celý svoj život. Dovolím si tvrdiť, že ide o najosobitejšiu a najdôležitejšiu snímku so sociálnym presahom, aká sa v tomto storočí natočila. Odporúčam najmä pre dospievajúce dievčatá a mladé ženy, pre ktoré to môže byť dosť definujúce dielo. Cuarón preniesol na plátno neuveriteľné obrazy, ľudskosť, osudovosť a najmä jednotu a silu žien. Spoločenský presah teda siaha až do súčasnosti. MAJSTROVSKÉ DIELO! 100%

Predátor: Evoluce (2018)

V podstate priemer. Ani neurazí ani nenadchne. Niektoré scény super ale zbytočne dlhé. Hlavne by som oželil ten humor a zbytočnú vulgárnosť. Podobne ako pri Deadpoolovi, aj tu mi to príde nasilu a umelé.

Král psanec (2018)

Výborná jednohubka z produkcie Netflixu. Veľmi priamočiare, žiadne zbytočnosti ani vata. Chris Pine opäť skvelé herecké podanie. Podobne zemité ako Braveheart, samozrejme nie tak dokonalé. 80%

Venom (2018)

Skvelý úvod a perfektné intro ku druhému dielu, ktorý sa už teraz chystá. Tom Hardy ako Venom bol výhra, to už som hovoril pri jeho obsadení a teraz mi to iba potvrdil. Ten hate od novinárov je absolútne mimo. 80%

Sicario 2: Soldado (2018)

Asi budem v menšine, no za mňa rozhodne namakaný upgrade pôvodného dielu. Tiež satu nájde pár hluchých miest, ale tak isto to bolo aj v jednotke. Čo sa ale zmenilo je lepší scenár a vykreslenie postáv. Hudba je bravúrna. Proste krása.

Potomci lidí (2006)

Ak by bol celý film tak intenzívny ako posledná tretina, bol by to masterpiece.

Cesta do fantazie (2001)

Nemôžem sa zbaviť pocitu tej ťažkej priemernosti z hľadiska príbehu, ktorý tak všetci adorujú. V zásade by sa tam dalo nájsť plno odkazov na staré Disneyovky, ktoré sú však o niekoľko levelov vyššie snáď po všetkých stránkach oproti Ceste do fantázie. To, že je to Japonská rozprávka preplnená rôznymi bizarnými vecami z toho ešte neurobí veľdielo.Veľké sklamanie.