DO-RE-MI (1998) (pořad)

Kvalita dílů byla proměnlivá, ale když si člověk vybere pár těch, kde byli fakt exoti, tak se pobaví kvalitně. Namátkou mě napadá třeba díl s Kamarádem Kudrnáčem, který působil jako od Andyho Kaufmanna, nebo ten s Tygřím spárem. Do toho Trávníček jel oplzlý fóry a Sabina byla ňuňu. Občas je něco k dohledání na YouTube, doporučuju.

Případ Roubal - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

Zatím mě to baví. Jak Čečenský, tak Čečermák. Postava nahluchlé koncipientky mi přijde zbytečná, spíš bych tipnul, že tu tam scénárista přidal navíc. Jinak ale OK. "Pro kafe bych vraždil."

Malá rybka (2020)

Velké filmy dělá nápad. A ten tady je. Původní, neotřelý, dobře rozehraný. Neřeší se technikalie, ale reálné dopady. Možná je tu na můj vkus víc scén, kde se nic moc neděje. Ale jako celek to funguje.

Jack Strong (2014)

Je to dobře natočené, i ten pocit z té socialistické doby tam je trefný dobře. V první půlce se toho moc neděje, ke konci to víc nabere na dynamice. Top je vtip na hranici západního Berlína, kde se černý řidič jízlivě ptá celníka, jestli ty stejný psy měli i v Osvětimi. Celkově 4, kdyby to mělo víc drajv, mohlo si to sáhnout i výš. Ale to je u životopisu asi těžký.

Noční zvířata (2016)

Dobrý. Konec jsem pochopil až díky textu na stránkách, kde vysvětlujou konce složitých filmů pro tupý diváky. Ale to nevadí. Jsem spokojen.

Balkánská hranice (2019)

Samotný postavení příběhu je v rámci žánru i reality Kosova asi v pořádku. Albánci jako parta vrahů, proti nim místní Srbové. Rusové jsou tu až moc hrdinní, prostě je to až moc geroj-style. Jinak by se mi to asi líbilo víc.

Štace Miloně Čepelky (2021) (TV film)

Moc hezký, fakt. Což je daný hlavně tím, jaký je Miloň. Chytrý, hodný... On je pro mne asi nejsympatičtější Cimrman.

Cesta za smířením (2021)

Od dialogové hodně černé komedie k pořádnému gore masakru. A nakonec, proč ne. Část kolem půlky není moc komedie, tam jsem měl zásek. Ale jinak jsem spokojenej. Poctivých 3.5

Gieokeui bam (2017)

Jsem spokojenej. Přiměřeně napínavý, s dobrými zvraty a i když je to místy divný, pořád to docela dává smysl. Nechápu, proč Korejci můžou točit takový věci a u nás se furt produkujou státem dotovaný laciný vztahový sračky.

Pirát silnic (2007)

Není to žádná intelektuální legranda, ale já jsem se docela často smál i nahlas. Sambergovy věci mě baví hodně. Tady navíc se spoustou 80s vtípků a narážek na filmy a estetiku tě doby.