Jmenuji se Sam (2001)

Nádherný príbeh, ktorý nenechá žiadne oči suché :) Hĺbka príbehu a grácia s ktorou to bolo podané zatieni aj mierne výpadky scenára. A hudba Beatles skvele dokresľuje atmosféru aj po hudobnej aj po textovej stránke. A Sean Penn bol skvelý, pretože... pretože bol skvelý, áno skvelý. Pretože bol. A na tom trvám.

Za nepřátelskou linií (2001)

Zrejme autori chceli niečo tým filmom povedať. To by to ale nemohlo skončiť ako náborová reklama na hrdinského amerického vojaka za zvukov hudby silne pripomínajúcej budovateľské filmy dôb (ne)dávno minulých. Ale napriek tomu sa na film celkom dá pozerať, svižná klipoidná kamera veci prospieva a Owen Wilson sa celkom dá zniesť. A keďže sa vo filme mihol aj jeden môj kamarát súc slovenský komparz, práve mením svoje rozhodnutie z 3* na 4*.

Hulk (2003)

Dodať komixu psychologickú hĺbku je veľmi chvályhodná snaha ale zrejme treba nájsť rozumnú hranicu, pretože komix by predsa len mal byť trochu ľahší... Myslím, že Ang Lee tú hranicu trošku prekročil a tak nás dramatický ústredný motív bude sprevádzať celým filmom. Na druhej strane, umelecké prvky vo filme zase pomyselnú misku váh naklonili predsa len k lepšiemu a čerešničkou na torte sú akčné scény vôbec. Proste Hulk je taký trochu nezvyčajný, ale veľmi pozerateľný komix.

Equilibrium (2002)

Rozhodne ma táto sci-fi pobavila viac ako M-Reloaded so svojou veľkoleposťou. Equilibrium stavia na dobrom nápade, ktorý rozvádza v rámci svojich možností. K tomu výborné akčné scény trochu v Matrixovom šate ale páčili sa mi oveľa viac. A nakoniec aj hlavný hrdina nielen oblečením pôsobí ako Neo, ale aj tak je dojem z Equilibria výborný.

Smrtihlav (1998)

Výborný film, ktorý ťaží z dobrého nápadu a fantastickej atmosféry. Ponurosť je hlavnou myšlienkou od začiatku až po koniec.

Mizerové II (2003)

Akcia vo svojom príťažlivom šate. Všetky komponenty rozvážlivo zmiešané a podané a tak zostáva sa len oné 2 hodinky spoľahlivo baviť.

Štvanec (2003)

Veľmi pozerateľná two-men show.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Takéto prapodivnosti ozaj nemusím - to čo začalo ako dobrá gangsterka skončilo zvrhlými krvavými potokmi, ktoré naprosto zamaskovali všetky ostatné snahy tvorcov. Škoda.

Liga výjimečných (2003)

Na to čo začalo ako komix, skončilo ako nudná hlúposť plná hrôzostrašných nezmyselností ktoré by sa možno dali prekusnúť ale nie v takom množstve. Klipoidná kamera robí z toho chaosu ešte väčší chaos a len prispieva k výslednej úbohosti. To, že vo filme hrala nejaká hudba som si dokonca filmu ani nevšimol. Taká škoda tak dobrého nápadu. Dve * len preto, že som sa na tú somarinu trepal do kina.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Pravé orechové dobrodružstvo s prímesou fantasy na čele s vynikajúcim Johnny Deppom. Efektné efekty, výborný soundtrack, čo viac ešte taký film potrebuje? Už len spokojných divákov.