Van Helsing (2004)

Na rovinu: Van Helsing ja vtákovina a to riadna. V záplave digitálnych efektov (neveľmi presvedčivých), heroických vyjadrení a najrozmanitejších monštier sa nejako pozabudlo na dej. Sommersove filmy ma bavia čím ďalej, tým menej a ak všetky ostatné budú mať tak neuveriteľne gýčovitý koniec ako tento, tak naozaj neviem.

Hladina adrenalinu (2002)

Ale veď až také zlé to nebolo. Jasné, je to slaboduché a bez nápadu, ale o to nejde. Hlavne že im to všetkým tak pekne ide na lyžiach / snowboarde / skateboarde / whatever a že sú mladí a pekní.

Škola zlomených srdcí (1994) (seriál)

Unikla vám jedna-dve časti a hneď niekto umrel, odišiel, alebo iným spôsobom sa stratil zo scény tohto seriálu. Stále sa niečo dialo, a hoci to boli všetko klasické teenagerské opletačky, dalo sa to pozerať a to pomerne dosť dlho.

Číslo 5 žije (1986)

Je to ako scéna z Kolju. Pre Svěráka zostali dievčatá v mysli pekné, keďže ich videl len odzadu. Pre mňa zostáva Číslo 5 skvelým filmom, keďže som ho už dlho nevidel.

Saw: Hra o přežití (2004)

Ťažko hodnotiť tento film. V prvom rade je to haluz. A to riadna. V druhom rade je to vynikajúci psychothriller. A v treťom (ale neposlednom) rade, je to mimoriadne atmosférický film, po skončení ktorého si asi položíte otázku "To už vážne žiadny film nemôže skončiť normálne?"

Mizerové II (2003)

Mno, musím priznať, že som nečakal pomerne zábavnú a miestami aj dosť (samoúčelne) drastickú zábavu. Dočkal som sa jej však a nebyť niekoľkých typicky Bayovských prvkov, ktoré mi pri každom jeno filme vadia, bolo by hodnotenie ešte o chlp epšie. Aj tak sa však jedná o veľmi dobrý akčák.

Nuda v Brně (2003)

Nuda bola nielen v Brne, ale aj doma v obývačke pri jej sledovaní. Používanie pseudoumeleckých prvkov, ako napr. čiernobiele podanie filmu ho z biedy nevytrhne. Nuda.

Smrt na webu (2003)

Filmy o počítačoch, internete sú stále viac populárnejšie a veľa tvorcov sa snaží zviesť sa na tejto modernej vlne záujmu. V prípade tohto filmu nie je výsledok nijako zvlášť tragický, ale ani oslnivý. Ide o solídnu sondu do života človeka žijúceho viac virtuálne ako reálne a to mu prináša viac starostí ako by si želal. Určite však treba vyzdvihnúť scény s Claire, ktoré naplno odhaľujú prázdnotu súčasnej generácie neschopnej skutočného života v zajatí počítačov.

Nezvratný osud 2 (2003)

Po originálnej a nepopierateľne atmosférickej a temnej jednotke prichádza dvojka, ktorá zásadne mení celkové poňatie filmu. Tajomno a strach ustúpili, na ich miesto sa tlačí gore najhrubšieho hollywoodskeho razenia. Naozaj ide len o mimoriadne efektné spôsoby smrti, alebo chceli tvorcovia niečo viac? Ťažko povedať, zábava (svojská samozrejme) to však je mimoriadna.

Polojasno (1999) (TV film)

Obsah poráža formu nie na body, ale rovno KO. Každý druhý záber je detail na oko a ak náhodou nie, tak na oko a spotené čelo. Do toho čiernbiele zábery akože priemyslenou kamerou sprevádzené "nepostrádetaľným" bzučaním zoomu, roztrasené a spomalené zábery, atď. Príliš veľa strihu, príliš málo filmu.