Nebezpečné hry (1998)

Zozačiatku klasická zápletka o obvinení a treste, nasleduje kombinovanie deja, podozrievanie a podrazy, ďalšie kombinovanie a na konci sa to celé prekombinuje do netušených rozmerov. A k tomu ľúbostná (nahatá) scéna Neve Campbell a Denise Richards.

Valentine (2001)

Asi nikoho neprekvapí, že jedinou úlohou všetkých tých pekných dievčat je zomrieť za hriechy svojej teenagerskej mladosti.

Rozpoutané peklo (1997)

Koncom 90-tych rokov boli katastrofické filmy v kurze a tento bol jeden z tých lepších. Za pozitívnu zmienku stoja hlavne efektné zábery prebudenej sopky, negatívom sú klasické hollywoodske klišé o (samozrejme zbytočnom) sebaobetovaní sa. Za pozretie to stojí.

Jeden svět nestačí (1999)

Stále mám pocit, že všetky Bondovky sú rovnaké a to som pritom videl len tie s Connerym a Brosnanom. Nestarnúci (alebo stále nahrádzaný?) najznámejší (?) tajný (!!) agent Bond, super zbrane, krásne ženy, zákerný zloduch... Štandartné ingrediencie pre štandartný film.

Agent z Panamy (2001)

Film balansuje na pomedzí komédie a drámy a často sa zdá, že neudrží rovnováhu a padne. A tak sa raz viac prikláňa k humornej časti príbehu, raz k tej vážnej, aby nakoniec skončil prekombinovaným záberom bez víťazov, len s porazenými.

Blade: Trinity (2004)

Tretí Blade je síce veľké sklamanie oproti predchádzajúcim dvom kusom, pozerať sa to ale dá. Dúfam, že sa tvorcovia nepokúsia napraviť si meno ďalším pokračovaním, lebo ako vieme, to väčšinou nedopadá dobre.

Úžasňákovi (2004)

Škoda slov, The Incredibles je jednoducho geniálny FILM.

RoboCop 3 (1993)

Jednotka je skvelá, dvojka o čosi slabšia, ale stále veľmi dobrá (neviem teda, čo proti nej všatci máte!). Ale trojka?!?! No hnoj, inak sa to nazvať nedá. Na jednej strane samurajský robot, na prvý pohľad nerozoznateľný od človeka (predsa len, doba a technika pokročila) a na strane druhej Robocop, ešte drevenejší a neschopnejší ako minule (a to prosím pokročila doba aj technika). Hlavne, že má na chrbte fajnový jetpack a lieta si ako lietadielko. A lieta si a lieta a lieta... no a spolu s ním niekam uletelo aj všetko to dobré, čo som na Robocopovi mal rád.

Vybíjená (2004)

Je to vtipné a je to vtákovina, čo je dobrá kombinácia. Najväčou vtipnou vtákovinou však stále zostáva Zoolander.

Nenávist (2004)

Tož báť som sa bál a riadne, nie však až tak ako pri Kruhu (čo je porovnávanie ktoré už asi prischne každému ďalšiemu atmosférickému hororu). Bála sa aj manželka, drobec spal, tomu to bolo jedno. Ľakačky v tomto filme fungujú naozaj dobre a nie je ich málo, najviac asi zapôsobili zábery z priemyselnej kamery, to bola chuťovka (kuk!). Pri takmer záverečnej scéne objasnenia udalostí v dome sa mi navyše rozsypal obraz a zvuk a vyzeralo to ešte lepšie a pôsobivejšie ako normálne. Nečakané spestrenie.