Velký šprým (1999)

Bezvýznamný škótsky kaderník dostane pozvanie na medzinárodnú súťaž do USA. Aké je však jeho prekvapenie, keď zistí, že nebude bojovať o slávu a česť kaderníckeho stavu. Jeho úlohou je zbožne a obdivne vzdychať nad prácou skutočných hviezd. To však nenechá len tak, to si môžete byť istí.

Svědectví (1994) (seriál)

Hoci z Kingových adaptácií predstavuje The Stand jednu z tých vydarenejších, v porovnaní s knihou sa jedná naozaj len o podpriemerný zážitok. Všetka ta atmosféra beznádeje, zúfalstva, pocit osamelosti vo vymretom svete, hľadanie priateľov a spojencov, boj proti nadprirodzenému protivníkovi, to všetko je v knihe dokonalé. Vo filme už žiaľ nie.

Critters 2 (1988)

Oproti jednotke síce trochu astmatické, ale stále sa jedná o vtipný sci-fi úlet.

Tanec v srdci (1992)

Skvostne skombinovaná hudba z obrazom, obraz s pohybom, pohyb s pôžitkom. Mimoriadny, niekedy až absurdný humor, postavy ako z klasického románu, trochu rozprávky... všetko je v tomto predobraze neskoršieho hitu Moulin Rouge. A funguje to rovnako skvelo.

Železný obr (1999)

Viac než len animák, príbeh pre deti. Cesta bojového robota za podstatou ľudskosti má nosný motív priam klasicky frankensteinovský. Malý aj veľký divák si nájde to pravé pre seba.

Mandolína kapitána Corelliho (2001)

Štandartné ingrediencie pre priemerný film: krásna žena, vojna, nepriateľ, zblíženie, láska... romantika jak sviňa a (opäť) prehrávajúci Nicolas Cage.

Láska s výstrahou (2002)

Romantická komédia tu, romantická komédia tam, romantická komédia všade kam pozrieš. Nový kus môže zaujať len dobrým nápadom, zaujímavým dejom, hereckým obsadením, čímkoľvek. Pre túto komédiu však neplatí nič z uvedeného, pozriete si raz, sem tam sa zasmejete a to je všetko. Málo a nič viac.

Mutant (1995)

Rozmlsaný Gigerovou úchylnou fúziou ľudských tiel a nepozemských "materiálov" som čakal ďalšiu jeho exhibíciu nechutností. Dočkal som sa, ale nestačilo mi to. Filmu nemožno uprieť ani temnú atmosféru, napriek tomu som zostal sklamaný. Postavy príliš ploché, nedávali priestor pre divákove sympatie a svojím okamžitým pochopením problematiky zničili aj možné náznaky tajomna a očakávania. Slabý priemer.

28 dní poté (2002)

Na rozdiel od iných "infekčných" horrorov tu veľmi presne vieme s čím máme do činenia. Nevieme však ako proti tomu bojovať a zostáva len zúfalý boj o holý život. Nielen s nakazenými ale aj s ľuďmi. Výborný survival horror podaný veľmi expresívnou formou. Nečakajte hektolitre krvi, utrhané končatiny a iné telesné partie, tu nejde o gore ale o atmosféru.

Riddick: Kronika temna (2004)

Zas raz som pri hodnotení filmu na rozpakoch. Stalo sa mi to pri T3 a teraz tiež. Očakávanie proti výsledku. Nemôžem povedať, že Riddick: Kronika temna je zlý film, to nie. Ale v porovnaní s Pitch Black je to... iné. Takmer komorná atmosféra bola nahradená epickou výpravou, k slovu sa dostala mystika a pohriechu málo využitý zostal Riddickov "nočný" zrak. Vizuálne efektné scény planéty Crematoria, zopár výborných súbojov, ale chýba tomu atmosféra. Pri T3 som svoj názor na film časom zmenil (k lepšiemu), možno sa toho dočká aj Riddick. Ktovie...