Vincentův svět (2015)

Bohužel jsem nestihl první čtvrthodinu filmu, proto mi krátký film přišel ještě kratší, ale u komedie mi to nijak nevadí. Přichází tedy komentáře legie z ČSFD projekce! Byl jsem trochu skeptický bez příliš velkého očekávání, ale nakonec mě to překvapilo. Jaksi jsem si všiml, že já se smál hlavně scénkám, které zbytek kina nepobavily tolik a naopak. Co si z toho vyvodit? ;) Těžko bych asi vypichoval chyby na komedii, která se mi líbila - tak hluboko do toho ponořen nejsem.

Silicon Valley (2014) (seriál)

Po shlédnutí prvních dvou sérií z toho mám velice dobrý dojem. V mém případě je to určitě z velké části ovlivněno faktem, že toto je odvětví, ve kterém se profesně pohybuji. Nemohu dobře posoudit, jak dobře by drželi krok neajťáci, ale zdá se, že je to docela dobře upravené pro širší společnost lidí.

Shuffle! (2005) (seriál)

Tohle je jedno z mých prvních anime vůbec. V době začátků jsem byl pochopitelně neznalý v celém tomhle žánru a po tom všem, co jsem už viděl, by to téměř jistě nedostalo více než 3 hvězdy, nicméně dokud bych to neviděl znova, nebylo by vůbec fér snižovat hodnocení. Od circa poslední třetiny jsem se absolutně nemohl odlepit a obzvláště Kanade se mi líbila, protože kdo nemiluje šílené postavy s vytřeštěnýma očima a nožem v ruce... :D Podle toho, co si pamatuju, to ale opravdu není nic víc než průměrný harém.

Daredevil (2015) (seriál)

No tak zaprvé je to temné a necenzurované. Nebojí se ukázat otevřenou zlomeninu nebo třeba vytékající mozek z hlavy. Zkoukl jsem zatím celou první sérii a rozhodně to nepůsobí jako divadelní představení šašků v kostýmech. Někdy mě sice zanudil nějaký ten dialog, ale zase nic hrozného to není. Cox to tam rozhodně hraje líp, než vypadá tady na plakátu.

Dr. No (1962)

Tak to byla paráda. Skoro se i stydím, že jsem se na tohle podíval poprvé v roce 2015. První film a už skoro vím, že Connery je na špičce. „Honey, půvabná lovkyně mušlí...“ :D Když ji člověk vidí v její první scénce, hned je to prostě jasné.

Neviditelný muž (1933)

Tohle je zatím nejstarší film, co jsem kdy viděl a byl jsem skutečně překvapen jeho kvalitou. Takové efekty na rok 33 bych nečekal. Chápu, že měli tehdy menší nároky na hororový žánr, jenže tohohle se skutečně nikdo nikdy nemohl bát - však ona je to místy i komedie (ne zpracováním, ale úmyslně).

Hercules (2014)

Všichni znáte ten pocit, něž se jdete koukat na něco, co má 60% na ČSFD. Tohle mě ale rozhodně nezklamalo. Dwayne se tam hodil perfektně - snad se mi i líbil více, než Arnold v roli Conana. Bitky byly pěkně udělané a ani na několik vtipných okamžiků nezapomněli (SPOILER: tomu chycenému oštěpu jsem se opravdu hlasitě smál).

Šéfové na zabití 2 (2014)

Jednička se mi moc líbila a ani dvojka nezklamala. Této komedie si cením mnohem více, než mnohých prohlášených s hodnocením přes 80 %. Nejlepší roli měla samozřejmě Jennifer. Ani bych se nevsázel, že někdy hrála něco lepšího. Ou Jamie, příteli koťátek...

Akame ga kill! (2014) (seriál)

Než jsem začal psát komentář, musel jsem prostě počkat na konec. To je z důvodu, že mě tohle anime pokaždé dokázalo něčím překvapit. Kdybych měl svůj názor shrnout do jednoho souvětí, vypadalo by to asi takhle: Je to super, ale je to vlastně i docela blbost. MÍRNÝ SPOILER Konečně anime, kde si člověk nemůže úplně říct „Dobře, tohle je hlavní postava - ta přežije všechno." Ono se tam umírá a ne zrovna málo. Je to vlastně takový George R. R. Martin v japonském stylu. Boje jsou hezky udělané, není to taková ta Dragon Ball nuda. Co se mi ovšem dost nelíbilo byly ty kecy. Každý furt mele něco o morální stránce a každý furt někomu něco vyčítá. To by tak nevadilo, ale ono to často zní opravdu kýčovitě. Nebudu si nic nalhávat, scénáře v anime většinou nebývají nějak extra kreativní, ale tohle byla tedy síla. Akame ga Kill! ovšem není žádné intelektuální anime, tudíž toto se dá jakž takž ještě překousnout či přeskočit. Mimo to si myslím, že čtyři hvězdy jsou zasloužené.

Zankjó no Terror (2014) (seriál)

Takže se nám vylíhlo mládě Death Note... Stále jsem toho názoru, že na tento žánr je prostě potřeba více než jedna sezóna (10-14 dílů). To ať si nechají pro školní romance, kde se vesměs nic neděje. Rozjezd byl perfektní. Za první 3 epizody bych dal 10/10 a ani se dál nerozmýšlel. Problém ale nastává, když chce z tohohle nápadu někdo udělat smysluplný a plynulý příběh. Skoro mi to přišlo, jako kdyby z velkolepého rozjezdu si autor najednou uvědomil, že se nachází ve slepé uličce. Závěr jako takový se mi líbil velice, ovšem přišel opravdu příliš brzy. I přes tuto kritiku ale hodnotím pozitivně, jelikož jsem se ani trochu nenudil a to málo, co jsme dostali, bylo nabité.