• Krátkometrážní

Jack Rozparovač: Velké odhalení (2009) (TV film)

Takže čo nám z tohto tu celého vyplýva?Podľa tohto dokumentu bola odhalená totožnosť Jacka Rozparovača!Kto tomu veriť chce,ten tomu veriť bude.Historik-fanatik podával jeho odhalenú totožnosť takým spôsobom,že je o tom absolutne presvedčený.Každý nech si utvorí svoj vlastný názor,no za seba musím povedať,že v tomto som tak trochu skeptická,stále sa môžeme iba domnievať..

Obchod s bílým masem (2005) (TV film)

Docela dobre spracovaná tematika o obchode so ženami,no zbytočne rozmazané zdlhavé,priveľa postáv,divák sa v tom stráca.Kľudne by stačila 90 minutovka a nezožierať nás dvojdielnym filmom.Mira Sorvino alias nežný kvietok v úlohe detektívky absolútne bijúce do očí,tak veľmi jej to nepasovalo.Chcelo by to drsnejší a nie barbinovský look.K filmu-miestami vás mrazí,miestami ste zhrození, koľko perverzákov behá po svete,miestami je vám zle z nasilnych sexuálnych scén a miestami sa pýtate, ci toto fakt sa deje. Nuž deje,bohužiaľ..

Nic nás nerozdělí (2012)

Keby mi niekto povedal, o čom to je, asi by som si pomyslela, že sa mi do toho nechce,lebo nezvyknem pozerať takýto žáner.Ale som rada,že mi bol odporučený a naozaj vo mne zanechal citlivý,emočný zážitok. Do deja som bola úplne ,,vcucnutá" miestami sa mi chcelo uroniť nejakú tú slzičku. Prežívala som to ,akoby som bola jednou z postáv a práve som sa tam s nimi nachádzala.Prežívať príbeh, cítiť bolesť, trápenie, zhon...Odporúčam aj tým ,čo neholdujú katastrofickým filmom.

Hra s nevěrou (2005)

Som silne vykoľajená :) K tomuto filmu som sa dostala čisto náhodou,a kedže ja nie som fanúšik Jennifer Aniston, tak som ho nejaký čas obchádzala. No a potom sa to nejako zvrtlo a našla som si čas. Ak by som mala použiť nejaké trefné prirovnanie asi by to bolo strhujúco podmanivé.Je to jedna famózna kriminálka s geniálnou zápletkou,ktorá ma skutočne dostala!Možno síce neprináša nijako oslnivé vyvrcholenie a výsledok druhej zápletky v závere mi pripadá trošku pritiahnuté za vlasy,no napriek tomu slovko výborný je ,,vlažné" prirovnanie.Napínavé a veľmi dobre "poskladané". Obdivujem, ako to môže niekto takto vymyslieť.Super,super,super,5 hviezdičiek v tomto prípade je určite málo.

Jack Rozparovač: První sériový vrah (2006) (TV film)

Dokument nám otvára bránu do sveta Jacka Rozparovača a snaží sa nám priblížiť jeho konanie a charakter (prečo konal tak ako konal),i tak k žiadnej zásadnej alebo prevratnej teorií nás to neprivádza.A to je aj celkom škoda.Odznejú tu fakty,ale i domnienky,ktoré sú nám dávno známe a nie sú žiadnym verejným tajomstvom,hoc kriminologia ako taká prešla časom výrazne markantnými zmenami.I napriek tomu fascinujúci dokument pre vyznávačov konšpiračných teorií.-čiže aj pre mňa.

The Loved Ones (2009)

Výborná a šokujúca jedno hubka.Skvele premyslené,samozrejme, pre slabšie povahy je to až prisilný dúšok kávy. Kto má rád adrenalín, nech neváha.Ak by mal niekto nervy na krajíčku, povedzte si: „Je to len film!“.Pre fajnšmekrov,ktorý sa radi boja a ktorý vyhľadávajú nervydrásajúce scény,pri ktorých vám budú vlasy dupkom stáť je to to pravé.

5 proti 5 (2007) (pořad)

Andrej Bičan je nielen skúsený moderátor.ale aj zabávač,ktorý má stále plné vrecká bláznivých nápadov a stereotyp tu rozhodne nehrozí.Nikdy totiž nie je dopredu jasné,ako sa súťaž vyvinie a akými scénkami prekvapí vtipný moderátor.Asi aj preto sa relácia drží na televíznej obrazovke dlhých 5 rokov a v STV prežila aj výmenu riaditeľov.

Nikdo není dokonalý (2012) (pořad)

Aj by sme sa tešili,že sa osvedčený program vrátil na obrazovky,keby sa vrátil vo výrazne inovovanej podobe.No takto má človek dojem,že sa díva na reprízy spred x rokov,kde sa únavný a unavený Andrássy dookola zabáva na vlastných nevydarených bonmotoch,akoby zastal v čase.

Bling Ring: Jako VIPky (2013)

Sofia Coppola sa chopila v tomto období tak aktuálnej a provokatívnej témy,spracovala ju sviežo a vizuálne atraktívne.Vtiahne diváka do sveta nadivoko vychovávaných tínedžerov,posadnutých kultom celebrít a luxusných značiek.V rytme skvele vybranej hudby nám ponúkla satirickú prehliadku lákadiel sveta bohatých,kam by chcelo patriť mnoho mladých ľudí.Správanie nevychovaných tínedžerov,ktorý sú oslepení luxusnými značkami a pozlátkom slávy.čo by človek neurobil pre pár minút slávy a bohatstva...!

Zápisky o skandálu (2006)

A je to tu zase,konečne další film v poradí,ktorý málokedy nachádzam sa dotýka problematiky ktorá je známa každému,z počutia, zo sledovania televízii nedajbože z vlastného - osobného poznania. Dosť krehká téma kde sa názory ľudí rozdeľujú.Téma, ktorá sa veľmi nerozoberá a je podaná aj z pohľadu obete. Priniesol dosť kritický pohľad na učiteľku ktorá si začala s maloletým chlapcom. Spravila obeť z neho, tak ako to vo svete bežne funguje. Ale je to skutočne tak? Pre chlapca to bolo najprv niečo nepoznané, niečo čo chcel skúsiť. Pre učiteľku, ale tiež.. Obaja to zo začiatku brali ako pokušenie, ktorému by sa mali vyhnúť, ale nevyhli a tak to malo následky. Ovšem, len na jednej strane.Na strane učiteľky,ktorá spravila chybu a adekvátne je za ňu i psychycky potrestaná jednou frustrovanou starnúcou ženou. Každý nech si vytvorí názor sám, ale táto psychologická dráma vám možno určitou čiastkou dopomôže alebo vás zmätie ešte viac ako ste boli.