• Krátkometrážní

Batesův motel (2013) (seriál)

Zoznámte sa!Norma & Norman tvoriaci nerozlučný pár matky a syna,z ktorej jedna a mám pocit,že tou je práve Norma,ktorá potrebuje hlavne v 1.sérii terapiu lekára hádam viac ako sám chudák Norman,avšak v 2.sérii už bol Norman jej vplyvom dostatočne zaočkovaný tak,že nepociťovala potrebu tlačiť na pílu ako v jeho začiatkoch.Ak sa do tohto seriálu náhodou rozhodnete ísť vedzte,že má tendenciu si vás získať a vtiahnuť do deja už po 1 diely.Rýchle plynúci dej nenechávajúc nič na náhodu,vraví sa tomu zápletka.Zvedavosť je sviňa a tá je v seriáli hlavným motorčekom,ktorý vás posúva vpred a budete chcieť jednoducho vedieť čo sa stane z postavami dalej vsadené do malebného prostredia mestečka White Pine Bay,kde sa nikdy nič nedeje..na oko nedeje.Každá pasáž tu má svoje miesto a opodstatnenie,tvorcovia si dali záležať na detailoch a spolu už z kultovým snímkom ,,PSYCHO" tvoria sofistikované prepojenie.

Grizzly zabiják (2015)

Tento snímok može byť skvelým keď tak pre milovníkov prírody a pri tejto myšlienke sa aj na sekundu zastavím,keďže chcem vypichnúť a upozorniť tu na prekrásne prostredie Aljašky.Musel to byť pre hercov zážitkom natáčať tam hore.Z grizzlyho vraha spravili krvilačnú beštiu s ,,nadľudskými" rozmermi alla obor.Presvedčila som sa,že v tomto snímku platí,že medveďa ani puškou nezastrelíš.Jednoducho buďte tu pripravení na čokoľvek a nemusíte byť neskôr prekvapení tak ako ja.

Padesát odstínů šedi (2015)

Sex bez hraníc..Vážne??Musím sa priznať že tohto spracovania podľa už tradične knižného spracovania som sa obávala najviac (zlé skúsenosti),ale vypálilo to na pa-rá-du.Snímok má iskru,náboj,s trochou light erotiky,nič poburujúce ani vulgárne,s minimom vedľajšej zápletky bez psychologicky hlbavých dialogov.Trochu mi tam vadilo správanie hlavnej predstaviteľky Anastasie,jej nerozhodnosť,nerozumiem nad čím tak dlho uvažovala..Ved takéhoto Christiana Greya by úprimne každá žena chcela občas stretnúť + soundtrack tiež na výbornú ;-)

Po smrti (2008)

Dráma ako bič to síce mohla byť,ale napriek tomu emocie so mnou nezamávali ako mali.Možno by snímke pomohlo viac romantickosti do toho doslovného umierania tam a druhú polovicu mojej romantickej duše by to možno pomohlo roztopiť.Pomalo vlečúce sa mdlé scénky častokrát bez dialogov ma skôr unavovali k smrti akoby mali byť k niečomu užitočné.Zrýchlená verzia na diaľkovom ovládači tento problém razom vyriešila a život ide dalej..

Zkurvená noc (2003)

Natrafili ste na snímok,ktorý si nezahráva zo žiadnymi úvodnými predohrami,jednoducho ide priamo na vec.Nenáročná a light odvecová záležitosť v ktorej zápletka skladajúca sa z rôznych väčšinou dramatických situácií (no vôbec nepôsobiac na diváka tragicky) do seba v závere zapadajú ako ozubené koliečka.Majte sa na pozore!Bude to riadne ehm skurvená noc.

U Konce světa (2013)

Edgar Wright s dvornými hercami a osvedčeným štábom načapoval horkosladkú zmes kamarátstva,nostalgie,bláznivého humoru,krčmových bitiek,pochybných životných rozhodnutí a nečakaných prekvapení..Po pomalšom rozbehu nás čaká divoké tempo gagov a vtipných odkazov na sci-fi klasiku pre všetkých zarytých fanúšikov tohto žánru.Možno môžem dej zhrnúť tejto sci-fi komédie ako záznam jednej nevydarenej pánskej jazdy.

Nejpřísnější rodiče světa (2009) (pořad)

Relácia ponúka autentické emocie a oprášia skutočné hodnoty,ktoré dnes na obrazovke tak často nevidieť.Má potenciál zmeniť nielen život problémových tínedžerov,ale aj divákov,pre ktorých môžu byť televízne príbehy užitočným ponaučením.No za srdce ma nechytila,pretože táto problematika sa ma bytostne nedotýka.

Mechanik (2004)

Ach tá nespavosť,človek nevie čo je snom a čo realitou.CHRIS BALE je v tomto snímku tak skutočne (ne)skutočne odstrašujúcou postavou,že stretnúť ho v takomto ZLOM stave na ulici asi by sa mi krvi nedorezal.Tomu sa povie doslovne sa vžiť do úlohy a pre jej vierohodnosť aj dušu vypľuť.Boli chvíľky kedy mi ho bolo aj tak trocha ľúto.Čo sa deja a samotnej zápletky týka,prišla mi o level slabšia (mohli rozpútať väčšie peklo),ale čo zostáva nesporným je fakt,že sa jedná o veľmi znepokojujúci a temný thriller.

Poker Night (2014)

Poker v spolupráci so šachom patria k najnudnejším spoločenským hrám - samozrejme pre nezainteresovaného pozorovateľa,ale o to viac sa stávajú vzrušujúcejšími pre hráča.Snímok s názvom Poker Night sa u mňa zase stal najnudnejšou záležitosťou posledných dní.Trpela som pri tom ako zviera uviazané na reťazi,vlastne očakávala som niečo celkom iné a inak namiešané,alebo som to len nepochopila v tak pozitívnom slova zmysle ako mali tvorcovia so mnou v pláne.A preto nepoteším ich a nebudem plávať s prúdom,keď tomuto zavesím hviezdu + 1 naviac za super odstrašujúcu masku a napíšem len dodatočne,že čas sa pri tomto vliekol asi tak pomaly ako čas strávený práci. Ďakujem neprosím! Ďalšiu pokrovú noc by som neprebdela.

Podezření (1990)

POZOR-SPOILER!Pre HARRISONa FORDa tu ide o štandardne typickú úlohu a neviem čo sa to so mnou deje,ale asi mu prestávam dôverovať vzhľadom na moju nedávnu filmovú skúsenosť s jeho predchádzajúcim charakterom hereckej postavy v snímke POD POVRCHOM.Musím sa priznať,že som pocítila na sebe na malú chvíľku (ozaj len krátku) zrnko pochybností - HAMBA MI!Ako sa spieva v jednom texte piesne o tom,že ,,Pravda zvíťazí" tu bola pravda diskrétne zamietnutá pod koberček pre osoh rodiny (čo človek neurobí pre rodinu,však?!),ale nechcem veľa prezrádzať z deja ak napíšem len toľko,že to čo uvidíte v závere vám vyrazí dych.