• Krátkometrážní

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

Drvivú väčšinu filmov, ktoré sa mi nepáčia, nedopozerám. Asi jedinou výnimkou je texaská klasika z roku 1974. Nabažená a hlavne zvedavá, zároveň hladná po ďalšom napätí som siahla po tomto, sľubujúc si opäť neopakovateľný zážitok. Ten sa aj dostavil, no žial v tom negatívnom ponímaní a dúfam, že to bude aj neopakujúci sa zážitok. Neviem prečo, ale stalo sa mi to asi prvýkrát, že som film síce dopozerala, ale len z toho dôvodu, aby som mala už od neho pokoj a spravila si vlastný úsudok.Tak si predstavte-jednotlivé kapitoly filmu som nehltala, naopak, postupom času som ich ani poriadne nevnímala, len zbežne pozrela a keď zistila, že sa nič zvláštne neudialo, posunula o krok dalej. Už dávno ma film tak strašne nebavil, úplná nechuť, zdalo sa mi to celé zlé, nezaujímavé, žiadne napätie, nudila som sa, priala som si, aby už bol koniec, skrátka úplne o ničom, čize vrelo neodporúčam :) A asi nie som stavaná na tak starú školu a patrím skôr k tej fanúšikovskej základni novodobých texaských masakrov po roku 2003.Ale s touto diagnozou už nič nezmôžem :)

Asterix a překvapení pro Cézara (1985)

Táto rozprávočka je moje celé detstvo,konkrétne tento jeden diel,tento ,,ma bral" zo všetkých dielov najviac..Musím chváliť,na tú dobu veľmi vydarený animák.Mám taký dojem,že s odstupom času si to budem chcieť pozrieť znova.Navarím kakavko,zakryjem sa dekou,ponorím sa do sentimentálnej melancholickej nálady,ktorá ma prenesie do detských čias :D :D :D

Bestiář (2007)

Príbeh ako vystrihnutý zo života nie je zrovna prechádzka ružovou záhradou.Hl.predstaviteľka Karolíny mi bola od prvého momentu sympatická a okúzľujúca,ktorá dokáže umne a bravúrne si omotať hocakého muža okolo prsta,no napriek tomu má slabosť na jedného hajzla,ktorého nikdy nemôže mať! ,,TY MNE CHCES,PROTOZE MNE NIKDY NEMUZES MIT!" I ked Marek Vašut tentokrát obsiahol vedľajšiu úlohu a objaví sa až od polovice,vôbec sa nehnevám,pretože i napriek tomu je ho plný film.Umne načasované vtipné dialogy.Charakter alebo komplikovanosť osobnosti hl.hrdinu som celkom nepochopila.Metrosexuálny narcista,ktorý má rád len sám seba alebo utajovaný homosexuál,ktorý inklinuje k rovnakému pohlaviu.Objasní mi to niekto?!.Ku podivu neobvikle dlhšia minutáž vniesla do príbehu rôzne charaktery postáv,ktoré nenudia,ale naopak pobavia.Chválim.Toto musí byť vo filmotéke.

Šokující amputace (2013) (TV film)

Názov je výstižný a o to šokujúcejší ,že tu máme možnosť vidieť v detailnom svetle hrôzostrašné skutočné ľudské časti v pravom svetle a nie len nepodarené holywoodske rekvizity.Až sa mi tajil dych a miestami som zatvárala oči.Ak má tento dokument za úlohu šokovať,tak šokuje a poriadne!

Šťastný Nový rok (2011)

No neviem,ale nech sa snažím ako sa snažím nič kúzelného či čarovného sa tu nekoná.Nech sa tu prezentuje i samotná komerčná špička novodobého hereckého sveta za takúto spleteninu vyššie s hodnotením ísť nemôžem.Miešanie minipríbehov so šťastným koncom v presných pomeroch a s predvídateľným výsledkom.Ale i tak tu predsa len bola v zastúpení jedna ,,celebrita" a tou bol bezpochyby mnou zbožňovaný a obdivovaný New York - jedno z najkrajších miest sveta a nekonečných možností...Palec hore + hviezdička!

Prvotní strach (1996)

Je to výnimočný thriller z ktorého vám nervy budú brnieť ešte dlho po vzhliadnutí.Pozitívne hodnotím všetko- štýl, psychológiu postáv, príbeh, napätie, gradáciu, zápletky- dielo ako celok. Nemám čo vytknúť. Vtiahne Vás to do deja a tak ľahko nepustí,lebo chcete jednoducho vedieť čo bude nasledovať ďalej...

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Charlie Sheen je tak správne šlahnutý typ chlapíka,že je mi až sympatický.To je u mňa šokujúce precitnutie.Źeriem ho.Jeho nevkusné košele,ponožky v sandáloch,dvojzmyselné reči a sexistické poznámky typu ,,cumlík je ako bradavka,že?!" To je on Charlie - sukničkár. A vôbec o tomto netreba písať,toto treba zažiť!

Paranormal Activity (2007) odpad!

A toto bolo prosím vás čo?!Už celkové momentálne percento,ktoré je udelené tejto akože duchariny,hovorí samo za seba.Nezdá sa Vám to troška pritiahnuté za vlasy?!Od tohto tu mi majú akože naskakovať zimomriavky?Smiešne.Akcia 0 bodov,napätie 0 bodov,celkový dojem 0 bodov,čo viac môžem dodať >>Počul si tie zvláštne zvuky<<(fuuuu no je tam toho)alebo >>videl si,pohli sa dvere<< (hm,fakt napínavé).Jediné čo ma núti nevypnúť a ísť spať je jednoducho zvedavosť zo samotného záveru. A ak ste sa pristihli pri tom,že si celý čas obhrýzate nechty,jednoducho len preto,že sa neviete dočkať konca..(nedajboh aby ste boli v napätí..).Tak v závere budete zatínať päste a zuby,ale nie od strachu,ale od rozčúlenia,že ste sa na takéto niečo dali nahovoriť.A podľa ,,povesti",že je to podľa skutočnej udalosti?A viete čo,nech je!

Umlčeni (2008)

Jeden s tých vysoko nadpriemerných trillerov,prekvapí a rozohrá docela solídnu hru na mačku a myš.Takéto hry ja môžem,hry pri ktorých sledujete vražedný ping-pong...Jeden odrazí loptičku,druhý ju umne odpáli späť a vy už musíte dopredu uvažovať aký úder bude zasadený opäť.Neustále vás drží v šachu.Nikdy neviete čo práve urobí,ako sa zachová,čo vymyslí a to vo vás neustále štartuje nové a nové motorčeky.Presne tak ako v prípade dvoch mladých ľudí na jednej obyčajnej diaľnici,kde sa to celé začína..A bude to pekelná jazda.Na to dám krk :D

96 hodin (2008)

Po pravde,na akčné trilery som moc neni,ale dnes viac ako hocikedy predtým musím uznať,že tento ma odrovnal absolútne.Ani na malú chvíľku som ani brvou nemihla,čas pri tomto odsýpa neuveriteľne rýchle.Napínavé od samého začiatku,výborne ma namotali až tak,že som to celé prežívala spolu s agentom a jeho unesenou dcérou.Výborne spracovaná tematika obchodu s bielym mäsom a jeho špinavého zákulisia,nenechá nikoho chladným.A hl.hrdina Bryan Mills mi bol veľmi sympatický - tak si predstavujem lojálneho,oddaného človeka,ktorý si ide tvrdo za svojím cieľom a ktorému by som bez problémov zverila svoj život do rúk.A hoci by sa mi priečili niektoré jeho kroky,nepýtala by som sa - pretože je skvelý.