Mars útočí! (1996)

V žánru parodie na špici, ale ***** mám pro nabušené skvosty typu Připoutejte se, prosím! či Bláznivá střela.

Boeing 747 v ohrožení (1996)

Klasicky výborný David Suchet a krásná (a talentovaná - ale tady to není moc poznat) Halle Berry. Kurt je však dost nevýrazný a vzhledem k tomu, že s ním film stojí a padá, šedý průměr. Bylo by to lepší, kdyby si Suchet nechal svoji Poirotovskou vizáž. Jako francouzský - pardon, belgický terorista s napomádovaným knírečkem a mahagonovou hůlčičkou by nejspíš byl zcela geniální.

Sniper (2002)

Není to tak dokonalé, jako Telefonní budka, ale pořád velmi, velmi solidní film. Ale Kiefer byl lepší.

Kobra 11 (1996) (seriál)

Dějové schéma (platí úplně pro všechny díly): Někdo způsobí bouračku - příjezd Toma a Semira/Andreho a Semira/Bonrata s kolegou/kohokoliv jiného z dálniční policie - honička s velkou bouračkou na konci - úvodní titulky - Semir/Tom/Andre/Bonrat/šéfová nad Andreiným počítačem - bezdůvodná akce - parchant uniká - Andrea něco vykouká z monitoru - další bezdůvodná akce - vrah je mrtev. Ať žije vrah!

Božský Bruce (2003)

Kdyby to trvalo o něco (asi tak o 70 minut) méně, bylo by to jasných pět hvězdiček. Takhle ale : půl hvězdičky za Jima Carreyho, půl za Jennifer Aniston (kterou mám moc rád), půl za božského Freemana a půl za Catherine Bell (kterou mimochodem známe z J.A.G.u). Ta třetí hvězdička je za geniální scénku ztrapňování kolegy. Zbytek je moooc dlouhý. Ale mimochodem: znám osobně asi 20 Američanů. Naivní však nebyli vůbec. Co proti nim všichni mají?

Na kolejích čeká vrah (1970)

Ucházející detektivka s jedním VELKÝM problémem : mám moc rád tu knihu, které se její adaptace drží jen asi tak na prvních 10 - 20 minut. Jinak jako film to celkem ujde.

Život Briana (1979)

Tento film by měl být posvátnou tykví každého z nás. Je to znamení* ... *= o Polulině Permanentě ani nemluvě. Malá zajímavost: V Norsku byl film zakázán, čehož Švédové údajně využili v reklamní kampani : "Film tak vtipný, že ho v Norsku zakázali.". A dále: Terry Jones jednou prohlásil, že ze čtyř filmů, které byly zakázány v Irsku, natočil tři on a jeden Martin Scorsese. K tomu není co dodat. Závěr je skutečně boží.

Peacemaker (1997)

Důvody, proč mít rád tenhle film: 1) Nicole Kidmanová (a její kostýmky) 2) George Clooney (a jeho charisma) 3) Marcel Iures coby záporný hrdina (jehož charisma je asi tak stokrát větší než u Clooneyho) 4) hudba Hanse Zimmera 5) akční scény. Na mě platí všech pět důvodů, takže dávám *****. Nic to však nemění na tom, že na několika málo místech je to těžké béčko.