Tintinova dobrodružství (2011)

Ohromně plnotučné dobrodružství a hlavně Spielbergova (skoro) bezchybná filmařina. Kopec atrakcí, hora eye-candy momentů (akční scéna v Maroku a přepadení Jednorožce jsou neskutečný pecky, nemůžu se rozhodnout, která je lepší). Bezchybná animace a skvělý casting to jen podtrhují. Přesto se nemůžu dokopat k plnému hodnocení. Mám pocit že to občas má problémy s tempem (zvlášť začátek) a přijde mi to taky trochu chladné. Ale možná všechny chyby zamázne další zhlédnutí. U čtvrtého Indyho se to povedlo.

Transformers: Zánik (2014)

Vlastně jsem jsem docela překvapen, protože mě to místy, narozdíl od dvojky a trojky, docela bavilo. Ubylo bayovských vtípků, které mi byly tak proti srsti, přibyl Mark Wahlberg, který je dost cool (teda když zrovna nedělá dementa a nemontuje nějaké jezdící popelnice), bezva záporáci (Kelsey Grammer a docela hustej Lockdown), Dinoboti (i když vůbec nevím jak a odkud se vzali) a po place se občas projdou transformeří Goodman a Watanabe. Pořád je to hrozná debilita s nesmyslně natáhnutou stopáží, prázdnými postavami a občas prapodivným střihem, ale tentokrát jsem alespoň neměl pocit, že by mě to vysloveně štvalo. Ale možná jsem jen přijmul pravidla. Dávám uctyhodných 5/10. Na další díly se opět kouknu, protože jsem zvědav, jestli se ta mytologie dá nafukovat pořád, a co po transformeřích rytířích, žoldácích, psech a stvořitelích, atd přijde příště. P.S.: Battle Cry je naprosto super!

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Původně jsem začínal na třech hvězdách, ale čtvrtá projekce zahladila všechny chyby (divná postava Raye Winstona, over the edge finále, lehká ztráta tempa v prostřední části) a zbyla jen a pouze čistá radost nad profesioální filmařinou, perfektním Fordem, opravdu vynikajícím LaBeoufem, nařachanými akčními scénami, povedenými hláškami a Williamsovou hudbou. A nejvíc mě komentáře, které tvrdí, že se z Indyho stal brak. Indiana Jones vždycky vycházel z brakových příběhů, původně z brakových příběhů o strašidelné archeologii ze třicátých let, a teď akorát přešel o dvacet let dopředu, kdy byly populární scifárny. A ještě jedna vě. Nechápu proč mají někteří lidé problémy s mimozemšťany, když jim nedělal problém sedm set let starý rytíř.

Ruiny (2008)

Dobrá sranda se sympatickými herci, zručnou režií a hlavně nekompromisní brutalitou (amputace těžce vládne). Jen mě strašně štvalo, že ta kytka furt jenom dřepý a neudělá žádný velký atak. Chci obří, předimenzované pokračování za dvě stě miliónů, kde ta sračka zaútočí na New York a celé to skončí gigantickou hostinou a termonukleární útokem armády. Tenhle sen se mi asi ale nikdy nesplní.

Open Grave (2013)

Tak nevím, jestli to bylo špatně napsané, nebo špatně zrežírované. Asi oboje. Zpočátku slušně načrtnuté, s krásně špinavou atmosférou a několika slušnými nápady, ale později to jde do kopru. Škoda, já mám totiž Copleyho docela rád.

Panna nebo orel (2010)

Bezprostředně po zhlédnutí jsem chtěl dát čtyři hvězdy, protože jsem se opravdu skvěle bavil, jenže už po dvaceti minutách jsem si nemohl vzpomenout na jediný fór (teda kromě toho s tou biblí). Nakonec se mi povedlo si vzpomenout asi na tři další. Čtyřhvězdičkový film by asi neměl tak rychle vyšumět. A k tomu ta romantická linie je docela dysfunkční. Ale Emma je tady opravdu super, to se popřít nedá.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Dva klobouky sraček na jeden klobouk skvělých vtipů. Chtěl jsem dát dvě hvězdy, ale pak tam na konci nakráčel Jamie Foxx a já se rozhodl přidat tu třetí, i když jen malou a olámanou.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Po dvaceti minutách jsem si říkal, že budu potřebovat rekviem, protože mě tenhle výtvor pravděpodobně zabije. Retardovaný scénář, mizerná režie, hrozní herci a šílený střih, který by udělal z každé akční scény nepřehledný guláš i bez toho, aby se to odehrávalo v absolutní tmě (lituju každého. kdo na tom byl v kině, na velkém plátně muselo být teprve prd vidět). Druhou hvědu nakonec přihazuji za příjemnou nekorektnost (Strausové se nebojí odkrouhnout ani děti a těhotné ženy), slušnou hudbu Briana Tylera a že mě to posledních patnáct minut málem začalo i bavit.

Survival of the Dead (2009)

No tak za mě jednoznačně ne. Vůbec mi nevadí ty digitriky (z těch jsem měl dojem, že to k tomu takhle prostě sedne) a je fajn, že si Romero skloubil svůj zombie žánr s k westernem a komedií, ale na mě to nepůsobilo. Ani ve společensko-kritické rovině, ani v hororové a už vůbec ne v té komediální. To že frajer pustí zombíkovi do huby hasící přístroj až mu vylítnou oči, z toho si kalhoty fakt měnit nebudu.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Masakr. Po třetím shlédnutí musím zvýšit hodnocení a pálit do plnejch. Sly natočil neskutečnou tvrďárnu, která se s ničím nesere a je neskutečně čistým a poctivým akčním dílem. A je to drsňější a syrovější než většina jiných moderních hollywoodských filmů. Kam se na tohle hrabou nějaký Expendables. P.S.: Viděl jsem obě verze a dávám přednost té kratší.