Copak je to za vojáka... (1987)

Náborová agitka ČSĽA, ktorá ukazuje to, aká armáda nikdy nebola, nie je a ani nikdy nebude.

Léčba šokem (1973)

AKÝ JE TO POCIT ŽIŤ NA ÚKOR ŽIVOTA NIEKOHO INÉHO? Toto je hlavná myšlienka, ktorú sa nám snaží odprezentovať tento film, lenže bohužiaľ, ono sa to dalo naozaj natočiť aj lepšie. Jessua bol možno perfektný divadelný režisér, ale z režírovaním filmu mal pramalé skúsenosti a je to vidno. Škoda vyplýtvania takejto skvelej premisy z hlbokým sociálnym rozmerom do stratena. 3.5*

Ukradli torzo Jupitera (1980)

Pre mňa posledný 5 hviezdičkový film Philippeho de Brocy. Vrchol, po ktorom prišiel už iba pád.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Najväčším problémom tohoto filmu je samotná pointa. Archa úmluvy = existovala, svätý grál = existoval, mimozemská kryštálová lebka = neexistovala. Takže zatiaľ čo v predchádzajúcich troch dieloch vyzerá príbeh celkom uveriteľne, ak privriete obe oči, v tomto filme je všetko od začiatku do konca vyfabulované a tvorcovia sa ani nesnažia presvedčiť diváka o opaku.

Nekonečný příběh (1984)

Vysokorozpočtová rozprávka z efektami, ktoré tomuto filmu mohol závidieť aj Lucas so zmysluplným príbehom, ktorý dokresľuje výborný český kino dabing. Samozrejme, aj ja som na tomto filme v 80-tých rokoch ulietaval ako malé decko, ale nehodnotím vôbec z nostalgie.

Tři muži na zabití (1980)

V rámci svojho špecifického žánru - európskeho akčňáku z 80-tých rokov toto rozhodne patrí k vrcholu.

Matěji, proč tě holky nechtějí? (1981)

Za normálnych okolností by som tomuto filmu dal iba 4, ale vzhľadom na všeobecné nízke hodnotenie dávam 5. Tento film rozhodne nepatrí medzi bežné komédie, ktoré v tej dobe v ČSSR vznikali. Dnes by sa o ňom hovorilo ako o filme od tzv. nezávislých autorov.

V prachu hvězd (1976)

Východoeurópska verzia Star Treku. Keby tento film vznikol o desať rokov skôr, rozhodne by sa zaradil medzi kultové sci-fi, takto je to len priemerné socialistické scífko. Scenárista by si za tento film zaslúžil nakopať niekam, lebo to, čo sa vlastne deje v úvodnej scéne som pochopil až po druhom vzhliadnutí filmu.

Víkend na Zuydcoote (1964)

Zaujímavý francúzsky pohľad na Dunkirk, ktorý je podstatne odlišný od toho Anglického, ktorý v roku 2017 predstavil Christopher Nolan.

Velký bazar (1973)

Konečne na rozdiel od predchádzajúcich filmov má tento aj nejaký zmysluplný scenár.