Ready Player One: Hra začíná (2018)

Všetky odkazy na pop kultúru a PC hry 80-tých a 90-tých rokov sú mi ukradnuté. Podstatné je, že sa to páčilo Verbalovi. :-D Pre mňa osobne je to ľahký nadpriemer. Obrovská spojitosť s TRON-om nie je náhodná. Oba diely, rovnako ako tento film vyťažili z CGI v rámci dostupných možností absolútne maximum.

Star Trek: Do temnoty (2013) odpad!

Z barana baranina, z ko*ota len ko*otina. Najinteligentnejšia sci-fi sága po lobotómii Džej Džejom. Za toto si Džej Džej zaslúži tiež lobotómiu - ale DEVINOU.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Sto krát zábavnejšie a záživnejšie, než Džej Džejová sedmička, hoci je to len priemerný film. Po dlhom čase aj film, ktorý nekončí happy endom.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Všetko, čo som videl v tomto filme som už videl v predchádzajúcich filmoch, akurát že v iných kulisách. Džej Džej, toto si vážne posral! Tak, ako si nedokázal vniesť do Star Treku žiaden vlastný nápad, len si vykradol predchádzajúce filmy, tak si rovnakú nulovú invenciu predviedol aj v tomto filme. Zakážte tomu debilovi už konečne przniť klasické filmové diela!

Automata (2014)

Veľkolepé nič. Prázdny obsah zabalený do príjemného hávu. Myšlienkovo ešte viac prázdnejšie a dejovo ešte viac nudnejšie než Transcendece s Johnnym Deppom. Úplne odignorované Asimovové 3 robotické zákony. Keby sa p. Ibanez mal čím zamyslieť, zistil by, že tie 3 zákony majú svoj zmysel a zapadajú do seba ako ozubené kolieska. Lenže to nie, on je najchytrejší pod slnkom a preto si vytvoril vlastné robotické zákony, podľa ktorých by roboti nesmeli chodiť po tráve, alebo čokoľvek umyť, dezinfikovať, či spáliť (tráva, mikróby aj drobný hmyz sú tiež formami života p. Ibanez, keby ste to náhodou nevedeli). Akýkoľvek škrabanec na povrchu robota je už zmenou, za ktorú by mal robot tvrdo pykať, podľa vášho druhého robotického zákona p. Ibanez. Odpad som tomuto filmu nedal len preto, že má celkom príjemnú vizuálnu stránku, čo rozhodne nie je vašou zásluhou p. Ibanez, ale skôr zásluhou kameramana.

Pasažéři (2016)

Hoci je film "šmrcnutý" nejakou tou romantikou, ktorá sa odohráva na pozadí cesty vesmírom, nie je to ta hlavná línia, na ktorú by sa mal divák zamerať. To podstatné, čo sa nám film snaží povedať je, že každý človek na tejto planéte potrebuje nejaké tie sociálne väzby inak mu hrozí, že jednoducho neprežije. Ľudia spolu už skoro vôbec nekomunikujú a ak predsa len, tak sú to väčšinou prázdne kecy o počasí. Nikto z nás nie je odborník na úplne všetko. Každý z nás je len jedným ohnivkom reťaze, preto sa vzájomne potrebujeme a ak nezačneme medzi sebou naozaj poriadne komunikovať, tak ako ľudstvo vyhynieme. Samotná Aurora vo filme priznáva, že jej život bol povrchný a prázdny, pretože životný cieľ, ktorý si stanovila a za ktorým šla nezahŕňal žiadnych iných ľudí okrem nej samotnej. "Ten umí to a ten a ten zas ono a všichni dohromady udělají moc". Nedostatky filmu: Na to, že sa mala posádka lode prebudiť len 4 mesiace pred pristátím, nechápem prečo bola tak luxusne vybavená - barom, množstvom reštaurácií, promenádou, bazénom atď. Myslím si, že by väčšinu času strávili výučbou a na "žúrovanie" by im ostalo minimum času. Technické aspekty nie sú dotiahnuté úplne k dokonalosti. Funkčný fúzny reaktor by bol podstatne väčší a rozhodne by nebol za sklom. Jeho "odvetrávanie" do vesmíru je nezmysel sám o sebe. Ako by sa loď vrátila na späť na Zem, keby sa na lodi nenachádzali technické prostriedky na opätovnú hibernáciu posádky? Po ďalšom vzhliadnutí možno nájdem ešte ďalšie.

Příchozí (2016)

Myslím, že toto bol najlepší film roku 2016. Určite obetujem necelé dve hodinky svojho života na to, aby som ho videl opäť. Dodatok: Žáner Sci-Fi v preklade znamená vedecká fantastika. To znamená, že akékoľvek dielo tohoto žánru by malo vychádzať z aktuálnych vedeckých poznatkov a to tento film rozhodne vychádza. Obviňovanie tvorcov, že film obsahuje tzv. EZOTERIKU ukazuje na diletantstvo tunajších prispievateľov. Film vychádza z Einsteinovej teórie relativity, ktorá jasne definuje priestor a čas = časopriestor a pohyb v ňom, ako lineárny = pohybujete sa stále iba smerom dopredu. Tzv. nelineárny pohyb v časopriestore nie je žiadna prevratná novinka. Túto myšlienku priniesol naposledy prvý diel seriálu Star Trek - Deep Space Nine. Knowlege is a weapon... correction... Knowlege is a gift / Poznanie je zbraň... oprava... Poznanie je dar.

Andělé a démoni (2009)

Žáner: Mysteriózny/Thriller. Skôr paródia na tieto žánre. Ešte horšie, ako Da Viciho kód.