Creed (2015)

Zdá se, že boxerský žánr je už dostatečně vyčerpaný a již není potřeba se jím nějak zvlášť zabývat. Jenomže stále se najdou jedinci, jimž je smutno po Rockym a Zuřícím býkovi a musí nás zásobit notnou dávkou patosu a frází. Tentokrát je hlavní postavou syn Apolla Creeda z filmu o Rockym Adonis, jemuž je trenérem božský Rocky Balboa. Tito dva spolu směřují k zápasu se světovou jedničkou. Sly Stallone, ač zničen všelijakými posilovnami a steroidy proti stárnutí a kdo ví čím, hraje báječně a scénář mu k tomu poskytuje prostředky ve formě jedné nepříjemnosti, Jordan už tolik ne a nedalo se na něj zvyknout. Problém je u mě také v tom, že už nemůžu vystát všelijaké černošské pohyby a házení hlavou. Nic proti nim nemám, ale tohle je děsný styl. Opravdu se mi zdálo, že po filmech jako Million Dollar Baby nebo Fighter už není třeba tohoto druhu filmu, ale prostě tvůrci si to nemyslí a dávají nám už mnohokrát viděné. 50%

Intimity (2014)

Takže, ústředním místem filmu je bar, kde se objevují postupně téměř všechny postavy. Plesl hraje psychoožralu - fotografa, který si myslí, že geniální je vyfotit bílou cihlu v bílý zdi a také pokud se to nedaří, tak do té zdi rovnou po hlavě narazit. Stránský sedí na onom baru a pouští chytré citáty, hraje básníka na dně. Vetchý s Ježkovou jako milenci sedí v tom samém baru a povídají si o tom, jak si užívali sexu v bazénu někde (a dost explicitně), chtějí se rozejít a potom je už nevidíme až pak uslyšíme ji, že bude mámou. Další dvojicí je nějaká facebookařka a její obdivovatel, což je divné samo o sobě, ale ještě tam za nimi chvíli pobíhá nějaký chlápek a společně kradou brambory nebo skáčí šipky do bazénu, do něhož se nějak v noci dostanou. Další dvojici tvoří Klus s Leichtovou reprezentující pár celebrit, hádají se o manželské smlouvě a kolik budou mít dětiček, další dvojice je Štěpánek a Adamovská, šéf - tvrdý rocker, co vezme uklízečku na výlet. Další dvojicí je (asi) lesbický pár prostitutek... Myslím, že stačí. Nejhorší je, že všechny tyto příběhy přeskakují jak ohrané LP, přičemž každý kousek příběhu začne v prostředku nebo na konci. No prostě guláš k tomu nepříliš dobře napsaný a zahrané na půl plynu (snad opravdu kromě Plesla). Dovedu si představit, že by to dostali do ruky režijně a scénaristicky zručnější lidé, třeba Tarantino, haha a myslím, že by se z toho dalo vytřískat víc. Takhle je to slabota. 30%

Český lev 2015 (2016) (pořad)

Když byl Lev Vachlerův tak si každý, ve většině případů, u televize připadal trapně za to, co vidí. Teď zase nad umírněnou, utahanou a nablýskanou ceremonií nudou usíná. Myslím, že je zapotřebí kompromisu. Jenže jsou u nás na to lidi?

Okresní přebor - Na váhu (2010) (epizoda)

,,Chlapci, kluci moji, proč nejste převlečený? - To máte za 500. Ty si to v klidu dokuř, ty to máš za 1000'' - ,,Jsem mu říkal, dej tam kříž a on NÉ!''

Útok na Bílý dům (2013)

Vrchol nesmyslna, ale natočeno v takovém tempu, že se člověk nemůže ani na vteřinu nudit. Emmerich je prostě šílenec a neznaboh. Jenže komu to vlastně vadí? 80%

Olympic - procházka historií (2016) (seriál)

Je to skvělé, texty a hudba se neomrzí, ale také si myslím, že kapela kalibru Olympicu zasluhuje jinou formu dokumentu než pouhé písničkové pásmo, ale což, pánům to jde stále skvěle a navíc playback jim opravdu nic neříká. 70%