Český slavík Mattoni 2016 (2016) (pořad)

Konečně po letech (od Krause 2013) snesitelné. V první řadě musím pochválit Ondru Sokola, jemuž se podařilo odbourat nastavenou nudu od Libora Boučka z let minulých a přinesl svěží moderování plné jeho typického humoru. Skvělá práce, z níž je nasnadě vypíchnout děkování Ivany Chýlkové a vtipné zapojení sponzora pořadu a vůbec celý přenos uběhl poměrně lépe, pokud je dobrý moderátor, neboť poslední dobou, na tomto bohapustém a především, co do výsledků již těžko respektovatelném udílení, velmi záleží, kdo ho uvádí, což do určité míry uspokojilo. Přičemž bych nechtěl přechválit, protože jednoduše řečeno přenosu chybí víc kreativity a prostě sledujeme stále to samé dokolečka, předávání, písnička (plus za Ewu Farnou nebo Lucii Bílou - za zpěv, nikoli za její trapné samaritánství), sponzoři, předávání atd. Věřím, že to je těžké. Nu což. Samotný Slavík (dlouho mám dojem, že to není již správný název, zpěv je totiž až druhotný) už je léta k smíchu a jeho výsledky absurdní. Recese s Ortelem je už na pováženou. Kapela, jejíž texty imponují mase lidí jsou blbé a o muzice a zpěvu se mluvit nedá vůbec. Rozhodně se už nechci ani rozepisovat o Pekařovi, Sebastianovi nebo Portym. Tohle je pouze ukázka toho, kam dnešní hudba spěje. A proto pochválen budiž Anděl, o němž nerozhoduje veřejnost, nýbrž skuteční odborníci na pop a hudbu (alespoň v to věřím). Suma sumárum si troufám tvrdit, že letošní přenos byl kvalitativně lepší než předešlé, ale samotný formát soutěže je absolutní trapnost a k uzoufání. 40%

SuperStar 2015 (2015) (pořad)

Samozřejmě jen těžko srovnatelné s předchozími ročníky, ať už České nebo 1. Československé, jednak moderátorsky šílené a druhak uměle vyvolanými životními příběhy, ale myslím, že byla vyprodukována výborná zpěvačka, Emma Drobná a to si tu hvězdičku zaslouží. 20% P.S. Nelze u nás pořád a pořád, rok co rok vybírat nové a nové Hlasy, Superstar nebo Talenty. Nejsme ve VB nebo USA, přeci. Jednou a dost.

Kosmo - Řekl někdo kočička? (2016) (epizoda)

Jeden z dílů, který nebyl, co do záživnosti a vtipu úplnou peckou, byť polská posádka mě pobavila. Čtyři z rakety a pes. 50%

Já, Mattoni - Vlast a národ (2016) (epizoda)

Člověk si už musí s tímto seriálem pripadat jako na kolotoči. Vždycky nastoupí a jízda má vždycky stejný průběh. Každý díl je prakticky o tom samém, pouze s jinými postavami. Mattoni buď uplácí a žehlí problémy svých dětí, utrácí nebo chodí k císařovně plakat. A stejně mám pocit, že s tou jeho plzeňskou lokomotivou vyjede a v roce 1910 zemře. Bohužel říkám si, že než dávat takových peněz na takové sterilní a fádní ságy, tak by mohla ČT rozdělit peníze mezi nějaké progresivní tvůrce typu Hulík, Samir - Sádek - Chlupáček, Omerzu nebo Havlík a nechat jim volnou ruku. Ono by to pak třeba i šlo.

Kosmo - Smrt docenta (2016) (epizoda)

Docentka cestovního ruchu a diplomová práce na téma prázdniny o třech stranách, zbytek jsou Tři mušketýři. 80%

Pohádky pro Emu (2016)

Vystihnul to dobře uživatel Enšpígl. Ale zase si nepředstavujte, kdo ví jaký zázrak. Jenom to není tak trapné jako jiné pokusy o totéž, naopak celkem svěží a také záleží jak moc vám Vánoce lezou pod kůži. 70%

Císař a tambor (1998)

Jedna z nejhorších štědrovečerních pohádek ČT, společně s Králem sokolů a Královským slibem a ještě s pár dalšími. Nezábavná a nezajímavá téměř ničím. Přesto je každoročně, minimálně jednou, reprízovaná, ale na druhou stranu jaká není. 20%

StarDance aneb když hvězdy tančí (2006) (pořad)

Najděte v dnešní době méně invazivní a uvolněnější pořad. Star Dance si udržuje velkou míru elegance a vtipu, jenž vkládá především Marek Eben, který se v posledních řadách ale začíná utrhávat ze řetězu a používá až příliš laciný a sexistický. Někdy se pořad zvrhává do přehnaného teatralismu, ale neutápí se v tom jako kupříkladu Tvář, ale to je jiný příběh. Navíc se jedná o velmi pěkně snímanou a režírovanou podívanou. 75% Nejzajímavější, nejlepší či nejzábavnější: SD1 Václav Vydra, SD2 Jiří Schmitzer, SD3 Dana Batulková, SD5 Martin Procházka, SD5 Bára Poláková, SD6 Anna Polívková, SD6 Taťana Kuchařová, SD6 Imrich Bugár, SD7: Jitka Schneiderová, Leoš Mareš, Marie Doležalová, (Lukáš Pavlásek), SD8: Jana Plodková, Zdeněk Piškula, Roman Zach.

Dej si pohov, kámoši (1993)

Třešinka na dortu tvorby dvojice Matthau - Lemmon. ''Moulo!'' - ''Posero!'' / ''Krindy, pindy''