Temný dům (2020)

Další z řady variací hororů, kde někdo bojuje proti nějaké neviditelné síle, pokud možno ve stísněnem prostoru desivého domu u jezera v noci a v dešti. Tentokráte je to Rebecca Hall, jež odhaluje/blouzní v domě, který možná zaklel její muž, jež si v jiném domě v lese dělal ze dřeva figurky na voodoo a asi dělal něco ženám podobným své ženě a nějaký hlas jí deptá. Opravdu slovo možná má své opodstatnění, protože jsem si věčnými divnými scénami někde mezi sny a realitou nebyl jist, kde se zrovna nacházím. Ano, je to tak, Temný dům je něco jako 3:15 zemřeš, kde opět a to už dost trapně příchazí ty šílené lekačky, kdy se náhle hudba odmlčí a vy jen čekáte, kdy se stane něco kdy ve vás hrkne. Štěstí filmu Temný dům, jehož délka je nesnesitelná a prakticky se nedá přežít, je pouze a jen Rebecca Hall v hlavní roli vdovy a její charisma, protože takto skutečně nedynamický film, nudný, nemající tempo, by se v případě jiné hlavní hrdinky už nedal vůbec přežít, a tak tedy aspoň těch 30 umolousaných procent. 30%

Večírek (2021) odpad!

Už to fakt nedávám. Večírek je nesmírně špatně natočený film s debilním scénářem. Komedie, při které se nedá smát vůbec ničemu, protože fádní vtipy o Hitlerovi (s hajlováním - kupodivu bez Daniela Landy - úhlavního přítele režiséra), homosexuálech, odmašťovnách a podobných srandách, jsou minimálně jak z hospody čtvrté cenové. Ne, není to vtipné! Navíc je to naprosto bez děje. Setkání doma, které je o hovně, střídá cesta na pohřeb, která je také o hovně. Je to film, který vás strašně nezajímá ale extrémně vás nezajímá a sere vás jak mermomocí chce obecenstvo pobavit špatně režírovanými a katastrofálně natimovanými ''vtipnými dialogy''. Opravdu zase musím vytáhnout ze svého malého portfolia výrazů svatá slova bývalého filmového kritika -  Je to přátelé nuda k posrání. __ Jediní, kteří mi z toho vycházejí obstojní, je Roden a Dyková, přičemž nechci říct, že se mi líbily ty postavy, co hráli, to určitě ne, ale líbilo se mi jak si to užívali. Měl by jim někdo napsat nějakou slušnou komedii (a ano myslím na vás pánové Havelko, či Pavlíčku), protože oni v sobě mají komediální potenciál přesahující tyto tupé komedie, ve které ještě arogantně v ústřední písni zaznívá, že český humor je ve vagíně.___ Nu, početl jsem si něco z toho, co pan Suchánek sděloval do médií, popř. na premiéře. Pochopil jsem tedy, že Suchánkovi už se zdála k nepřežití divadelní hra. A tedy jediné logické se mu zdálo ji vzít a zfilmovat. A že je mu vlastně jedno, jak ten film vypadá. Stačil samotný fakt, že natočil film a dostal ho do kin, zlákal do něj své kamarády a najal producenty seriálu Lajna. A teď se Suchánek cítí jako velký pán. No přiznejme si - co taky od egoisty čekat, než další čechrání EGA většího než dluh státního rozpočtu nasekaný hnutím ANO. Opravdu mě baví lidé co si z naší kinematografie udělali výnosný byznys a celou jí znásilňují svými pokleslými úmysly. Tady mi to připadá ještě o dost zvrácenější. Natočit sračku a říkat to jsem ale pašák, že jsem to vůbec natočil. Mám/měl jsem Partičku rád, protože to byla improvizace a občas se trefili do černého, ale tohle je prostě úplně jiný žánr. Fakt, sorry jako, ale tady nemám slov a ani pochopení.. 10%

Deníček moderního fotra (2021)

Musím říct, že Fotr je příjemná podívaná až mě to překvapilo. Mezi hlavní a klíčové vlastnosti tohoto filmu řadím především naprosto skvěle vybranou ústřední dvojici Mádl - Ramba, která funguje jako Emma Stone a Ryan Gosling. Mezi nima je chemie, která z toho ční. Mádl zapojuje svůj dobrý komediální talent a Tereza Ramba zase své mimořádně vyzrálé herectví a dechberoucí charisma, mám chuť říct, že je to naše aktuálně nejlepší herečka, ale to je jak víme vždy poněkud diskutabilní. Tato dvojice film táhne i v místy nepříliš kvalitním dialogu, který šustí papírem a v ději, který je opravdu supernaivní a čitelný od začátku. Nicméně na rozdíl od všech ostatních českých komedií není zpracovaný alespoň letargicky a suše, ale režisér Jan Haluza, který snímkem debutuje na poli celovečerních filmů, si zasluhuje poklonu za to, jakou dynamiku samotnému filmu nasadil a s jakými zajímavými nápady přišel. Filmů o nemluvneti, co hýbe dějem tu bylo už několik a v českém podání pokud si přečtete, že něco takového bude, tak to hned zvedá výstražný prst. Jenže klíčové je, že to dopadlo minimálně obstojně a až na pár místech, kdy z toho čiší některé ty stereotypy a klasické postavy, co můžete v těchto žánrech potkat, nebylo potřeba kroutit hlavou. A asi musím uznat, že pod vlivem Prvoka, který byl tak šílený, Matek, či psa Gumpa je člověk nastavený negativně aniž by viděl pouhou minutu z další české komedie. Naštěstí jsem byl příjemně překvapen a docela se i bavil. Konečně něco českého co není problém doporučit. 60%

Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

Tvorba Andyho Fehu mi je celkem sympatická, protože to má nápad a docela i neotřelý. Štáfek s Kozubem spolu dobře fungují a hláškují, naprosto skvělý je tu Magnusek, například když vysvětluje Kozubovi jak hráli Nedvědi na Strahově. Ale celou dobu to pro mě mělo zajímavě až podivně rozkolisané tempo, kdy jsem bohužel na závěr pouze koukal a nebyl z toho vůbec překvapený, prostě konec vůbec nefungoval jako to nečekané odhalení, ale prostě to ztratilo nějak šmrnc. Přesto si myslím, že je to vlastně docela umně nastavené zrcadlo dnešnímu trendu youtuberingu, byť mě provedení nijak zvlášť neoslnilo, není to nic za co by se měli tvůrci stydět, protože to dosti vybočuje z dnešní české mainstreamové tvorby podobně jako Ubal a zmiz, ale pořád bych se nebál být ještě o trošku drzejší. Ale jde to dobrým směrem. 60%

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021) odpad!

Elitní čeští herci pobíhající s holýma prdelema v opravdu absurdním šíleném peklu doprovozeni hromadným smíchem diváků komedií Zdeňka Trošky. Viděl jsem peklo, která má něco říkat o mužské krizi středniho věku? Je mi nějak nevolno. 0%

Sebevražedný oddíl (2021)

Oooo no to byla jízda. Konečně jsem u komiksového filmu nekoukal furt na hodinky, kdy už to skončí. Obrovská zábava, kterou mohl dát dohromady opravdu jen James Gunn, anebo Ratcatcher 1... mrk, mrk? Chci, aby všechny filmy byly tak zábavné, vtipné, nepřístupné a nesebedojímající se. Užitých 132 minut naplno s Harley, Peacemakerem, či King Sharkem a mořskou hvězdicí. Tohle přesně potřebuji od filmů podle komiksu nekonečnou zábavu. Bohužel odhaduji, že to opět byla jen kapka v moři. Ono na takovýhle komediální pohledy na svět superhrdinů nebude úplně poptávka. Ale snad se mýlím. Díky moc, Jamesi Gunne. 85%

Gump - pes, který naučil lidi žít (2021) odpad!

Moje míra zhnusení nezná mezí. Máme tady další českou filmovou katastrofu!! Vrcholný kýčař velekýčař Brabec, příchází tentokrát s megablockbusterem se zaplavou manýr kamerových tak klipovitých, že i Tony Scott se točí v hrobě, střihových zatmívaček k zblití k podivným trikovým sekvencím a hudebním podivnostem až jsem si nebyl jist zda sleduji Máj nebo primitivní a dementní film pro děti o psovi Gumpovi s hlasem Ivana Trojana, který se podivně zatoulá a cestuje od jedné hrůzyk druhé. Ano a to se dostáváme ke scénáři, který je skutečně příšerný. Jednorozmerné figurky střídají katastrofální a nesmyslné výlevy a veletoče v ději a jsou prokládány naprosto otřesným castingem, kdy si myslíte, že po hippíkovi Fattym Pillow už nic horšího nepřijde a ona přijde dvojice Krajčo - Krajčová... Opravdu jsem zděšen, na co se chodí do kina a co se evidentně čte za knihy. Trojice Hartl - Třeštíková - Rožek jsou evidentně noční můry nejen knihkupců, ale i nás cinefilů a to si vždycky člověk říkal jak hrozný brak jsou Viewegh s Pawlowskou. Mno přátelé letos jsem prozřel a ještě teď se třesu studem, jaký způsobem se tady prodává ochrana zvířat. Opravdu teplý lidský kýč, který je k tomu všemu tak nepříjemně špatný. 0%

Rozhněvaný muž (2021)

Kdyby se Guy Ritchie nezabýval všelijakými Aladiny, ale zůstal ve svém autorsky bezpečném prostředí gangsterů a namakaných borců jako Statham, bylo by to ku prospěchu věci. Po Gentlemenech znova trefa do černého. Ritchiovka jako vyšitá. Scotta Eastwooda zabíjet častěji!!  80%

Úniková hra: Turnaj šampiónů (2021)

Trochu mě mrzí, že se Espace Room dopracoval k pokračování, které podle mého za prvním dílem dost ztrácí, hlavně okoukaností a až příliš vykonstruovaným cliffhangerem, který mi přišel až moc. Pokračuje také to, že tu máme skoro ty samé typy hrdinů jako v prvním díle, včetně hlavní dvojice, které mě docela štvala, a to i tím jak evidentně by spolu asi chtěli mít sex, ale hlavně to neříct nahlas. Jinak zase místnosti jsou dobré, má to nápad (nejlepší je asi banka). Hudba od Briana Tylera je přesně ta hudba co čekáte od Briana Tylera. Ale prostě klasická ''vyvražďovačka'', jejíž třetí díl, který jednoznačně bude, protože konec je opět otevřený, už nevím zda chci absolvovat. 40%

Chyby (2021)

Sorry jako, ale Chyby mi nepřišly okej. Prušinovský sice umí dobře vystihnout a i jako český režisér nasadit ten typický artový look nezávislého filmu. Potud fajn, nicméně mé dojmy z obsahu jsou více než rozpačitá. Dovedu ocenit to, že námět o tom, jak se vyrovnat se svou porno minulostí a s odezvami druhých je super. Nicméně ten romantický háv mi do toho nějak nešel a celkově to bylo napsané poněkud čitelně, vlastně jsem nebyl překvapen. Bylo jasné, že tu bude někdo chápající, rodič nechápající a spousta nadržených kreténů. A to ještě nechci vůbec spekulovat a rozesrávat si mysl tím, že vlastně je to o tom, jak se s tím faktem srovnávají muži a to výhradně prostřednictvím hlavního mužského hrdiny. Nevím, zda to bylo mým špatným nastavením při sledování, ale mně ten film iritoval a to tak, jak nejsem u Prušinovských filmů zvyklý. Štvala mě hudba a štvaly mě skoro všichni herci. Jak se tady chválí tak já jsem proti. Gajdošíková opravdu na tenhle film nemá šťávu, i když jí má asi o dost víc než já, ale prostě nemohu si pomoct, radši bych viděl nějaké osvedčené herce jako byli třeba Liška, Vilhelmová a Geislerová ve Štěstí. Asi je prostě problém, že ti naši elitní herci jsou tak provařený, že by jim to taky nikdo neuvěřil dneska. Čuchám tedy začarovaný kruh.. 😁 Takže vlastně bohužel, ale nemohu jinak. Prusinovsky natočil jeden ze svých nejhorších filmů. Ale upřímně není na tom tak špatně jako někteří jiní naši tvůrci v jeho věku. 40%