Warrior (2011)

Abyste si tenhle film vychutnali, nemusíte bejt fanda ultimátních zápasů a vlastně ani jakéhokoli bojového sportu. A víte co? Nemusíte ani sportovat. Ano, celý film je klišé, ale vážně byste chtěli od sportovního drama něco jiného? Amíci tohle uměj, ale tady drobet zpomalili a nechali jednotlivé herce ukázat co v nich je. Díky za nemluvného Toma Hardyho! Komu na konci filmu neukápne slza, neni správnej chlap s koulema! :)

Nedotknutelní (2011)

Věřím, že takové filmy někomu dokáží změnit i život. Přinejmenším budete na film pár dní vzpomínat a všem ostatním doporučíte. Takových filmů víc a bude líp!

Hon (2012)

Je možné aby se toto stalo? Já myslím že ano a děje se to. Samozřejmě, že film vše dožene ke krajnosti, ale pokud se má člověk vžít do role oběti, nejsme asi daleko od skutečných bolestných pocitů. Mikkelsen tahne celej film a to ani nemusí mluvit. Pocity samoty a zoufalosti vás roztrhaj na cucky a už do konce filmu se nedáte dohromady. Na konci filmu jedno zamyšlení na závěr. Tim, že se holčička přizná že je to výmysl a vlastně ani nejsou důkazy neznamená, že ste osvobozeni a vše je zapomenuto. Zůstáva stejně dojebanej život, jako kdybyste byli vy tou samotnou obětí zneužití. Dávám plnej knedlík!

Mama (2013)

Za poslední měsíce jeden z nejlepších hororů. Žádný vejmysli okolo, hned se jde na věc. Děj je klasika, chata, duch a přitom je tu trochu jiné téma než jsme zvyklí. Takhle maji vypadat horory. Super záběry na děti a ta čarodejnice taky výborná. Náladu mi zkazil až závěr, kdy jsem trochu tý počítačový animace měl až po uši. Jinak, děkuji za část, kde se adoptivní máma ve svém snění dostává do minulosti, jak k celému neštěstí došlo - bravo, tleskám! Takže doporučuji, dávám plnej knedlík.

Dozvuky (2012)

Dlouho mi trvalo než jsem si film pustil. Měl jsem už dost všech šindlerojc seznamů, béčkovejch filmech o pecích s brutálníma komínama a miliony přešivžích, dokumentech o mejdlech s židů a stínítek lampiček z lidský kůže. Všichni vypovídaji pravdu a nic než pravdu, ale pravdu si určuje vítěz... Nebudu to natahovat. K polákum máme blíže jak k němcům a za války jsme na tom byli podobně, až na to že Poláci aspoň bojovali a bojují i v tomhle filmu. Sere mi, že svět zapomíná že byli i jiné hrůzy než Němci a jejich nenávist k židům, v každym případě tohle jde až do morku kosti, pomalu ale jistě. Podobně jsem se sžil s hlavními hrdiny jako ve filmu Hon. Dávám plnej knedlík, bravo!

Patrola (2012)

Kdy byl naposled natočenej podobnej film, kterej oslavoval poldy? Myslim, tim tu špinavou práci, mladý kluky co nemaji co ztratit.. nebo maji, ale nevidí a nechtěji to vidět. Všechno je tady správně. Rozhovory v autě, akce, chování ostatních poldů vůči těm dvoum lepším, nepřiposraným... Někdo si dal záležet, vlezl s kamerou k poldum do auta, nechal se vozit a hlavně se zeptal, když nevěděl.. Děkuju! Dávám plnej knedlík!

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

To jsem si pošmák. Děkuju za scénu, kdy se hned první akce nepovedla! Děkuju za výběr herců, děj a za pěkný barvy a kameru. Gosling nasadil v Drive vysokou laťku, takže jsem tady z něj trochu rozpačitej a tý jeho únavy už je i na mě dost, ale nestěžuju si! :). Ale jsem trochu neobjektivní, tohle období ameriky mam rád, tuze rád...

Vyproštění (2020)

Až na tu modelku co pulku filmu chodi jak modelka v nobl hadrech a tvari se jako ze zachranuje celej svet aby pak pred koncem v aute pohladila panzerschreck, ze teda taky muze jit do akce, dobry. Bollywood jak vysitej. Ted jen aby Chris nezapadl mezi Indy jako kdysi skoncil VanDamme v asiji a uz se nikdy nevratil v plny sile.

Pašerák (2018)

Zase klasika a uplne v pohode. Clint nam zajebanym evropanum priblizuje Ameriku a mozna dava navod na to jak zit. Vy to nevidite?

Hellboy: Královna krve (2019)

Cernymu panterovy vy mamrdi date vic jak tomuhle drsnymu a hlaskovymu Hellovi!? Jdete se bodnout, lidi uz premejslejte vy ovce!?