Penny Dreadful (2014) (seriál)

Obrovské příjemné překvapení. Opravdová atmosféra, zatuchlé kameny, déšť, třepotající se světla svíček..., lekačky, doooobré, hororový nádech se skvěle padnoucím hudebním doprovodem, nechutnosti pěkně zblízka, to mám rád, a hlavně ty dialogy, fakticky propracovaný scénář. Gore, krev, .. Rozhodně čekám další díly, a těším se. Další seriál, po dlouhé době, který upoutal mou zvědavost.

Všechny moje lásky (2000)

John Cusack vypráví, ano, kouká do kamery, a představuje nám svoje rozchody, od mala, třeba rozchod číslo 1. : "Dřív jako by holky neexistovaly, a pak najednou, jako bychom jsme se jim nemohly vyhnout, byly všude, a vyrostly jim prsa." Vypráví z pohledu současnosti, tak nás vezme k sobě do práce, do obchodu, do obchodu s deskami!! Jack Black si to dává ve "svojem" stylu, film je plný hudby, debatování a narážek na hudbu. Skvělý scénář, naprosto, Cusack sympaťák, nemám co vytknout, a solím rovnou pět. Rozhodně mohu doporučit.

Krvavá zátoka (1971)

Zase ten vizuál, jo, jo. Suprové. Trochu nahotiny, hodně vražd. Pro tyhle tituly překvapivě propracovanější příběh, musel jsem věnovat více pozornosti, jsem občas trochu dementní, když se to začne zamotávat. Tady se to motalo dost. No a ten konec? Jen dovršuje celou tuhle vyvražďovací podívanou, a ve mě zanechal ještě lepší dojem. Ty bodání jsou vždycky tak surové, až mě to svrbí v podbřišku. Látky tohohle italskýho typu bývají utkány ze stejného materiálu, tahle ovšem trochu vybočuje, má jiný odstín.

Co ty jsi za číslo? (2011)

Mě se na tu Farisovic holku dobře kouká, jak si tak poběhává v těch šortečkách. No viděl jsem i lepší romanťárny, tohle je trochu biják, sprostější vtípky, a já se nasmál. Jasně, klišé jak prase, filmově jednoduché, ale téhle dvojici to klapalo, a mě to kurva bavilo!!

Grotesque (2009)

Širaišiho dobroty. Dnes: Grotesque. Pořádný kus čerstvě odřezaného hovězího mrsknem na stůl politý krví až to pleskne, pochčijem, poblijem, necháme chvilinku uzrát. A až poté masturbujem, semeno totiž přijde až navrh. Přijde Vám dnešní lahůdka nechutná? Je to jen začátek. ....Jasně zde vítězí forma nad obsahem. A to je účel filmu, nic víc, jestli máte chuť, do toho, navíc můžete zjistit jestli vždy zvítězí láska.. Hledal jsem nějakou nechutnost, našel jsem ji, a říkám, Ano šéfe. Chutnalo.

Frigo elektrikářem (1922)

Je zde vidět, že na filmu bylo dost práce. Stejně jako Chaplin si tady Keaton pohrává s jezdícími schody. Mě se líbil kulečník. Taky se mi líbí ta krátká stopáž, to mám rád. Jednou se se zasmál, ono taky dnešního diváka už tenhle humor většinou nerozesměje.

Solange: Teror v dívčí škole (1972)

Giallo na špici. Trochu protáhlé, a více krimi. Plné mladých dívek, bez obalu. POV pohledy vraha, který nebodá své vraždící nástroje do zad, ale do přírodou stvořených otvorů ženských těl. Detektiv a né amatérský vyšetřovatel zde dostává více prostoru. Nezvykle obstojné herecké výkony. Giallo by mělo držet v napětí po celou dobu snímku, i když v tomhle směru Dallamano trochu pokulhává, popral se se svým dílem výtečně. Jedno z nejlepších žlutosnímku co jsem doposud viděl.

Prokletý ostrov (2010)

Trochu oživení filmových trendů. Ono, fakt dobře se na to kouká, v první půli opravdu dost dobrých záběrů, vizuální slast. Film s viditelně mysteriózním nádechem, atmosféra ostrova, s léčebnou. Scorsese nesklouzává do klišé, takže film vůbec nevyznívá že si jen hraje na psychologickou hru. Prostě to tam je. Výborná pointa, vstupte do bludiště, nepřemýšlejte jen koukejte. Raději nad filmem nebudu polemizovat, i když se to nabízí, a nechám si jen velmi příjemný zážitek. Snímek, z kterého mám dobrý pocit že jsem ho viděl.

Maska démona (1960)

Už prvními záběry jsem byl ohromen, třináctá minuta: tenhle film půjde do topky. Má to takovou gore drákulovou atmosféru, a ten vizuál je dokonalý, ruiny hrobek točené zpoza temně černého křoví zahalené mlhou, kamenné stavby, tak sychravé, v černobílém hávu. Skřípání, šumění větru, ale hlavně tvář Barbary Steel, ta je jako stvořená pro tenhle snímek, pořád jsem se ptal sám sebe jestli je vůbec hezká..Je. Top komentář: Kass

A sor (2004)

Jak žvýkačka, strčíte do huby, chvíli zjišťujete jakou má příchuť, potom jen hmota, zkusíte bublinu, ta splaskne a rozlepí se vám všude po ksichtě. Sice to byla žvejka i s tetovačkou, ale já radši lízátka. Nebo RUM.