La cara oculta (2011)

Už jste někdy měli pocit, že Vás někdo sleduje? A že je hodně blízko? Hodně lidí tady píše, že začátek je velká nuda. Není, za prvé, je to nuda naprosto běžná, a né velká, dá se úplně v pohodě skousnout, za druhé, protože se dějství s první půlí posléze prolíná s tou druhou, beru to jako nastínění děje. Když ve filmu došlo k pointě, měl jsem mrazení, a opravdu skvělý pocit, že se po dlouhé době dívám na film, který dokáže překvapit. Ten námět je výborný, a vzít to do ruky takový Fincher, to by byla jízda. Vím, že až tak po hromadě to nedrží, a je cítit že se z toho dalo ještě cosik vymačkat. Dvěma slovy: Mrazivá atmosféra.

Volný pád (1993)

Teď koukám, že je to rok 1993, film touhle dobou rozhodně nezavání. Kdyby tam bylo 2010 vůbec by mě to nepřekvapilo. Když se chce Michael Douglas dostat domů, tak mu prostě uhněte. Nemá dnes dobrý den, trochu mu klape na karpet, a vy ho musíte srát? Prostě jděte z cesty, ale vy néé, no tak se potom nedivte, jak to dopadá. Tu jeho nasranost občas i chápete, chcete snídani, ta se podává jen do 11:30 a je pár minut po? Si děláte prdel, že mi ji nedáte? Kurvy!! Ani chvíli jsem se nenudil.. Ta úvodní scéna, v zácpě, to je skvost, až se mi z toho horka zapotila předkožka. U palce.

U konce s dechem (1960)

Belmondo, je taky borec, jako sám režisér Godard. A Jean Seberg je opravdová kráska, vnáší barvy do černobílého filmu, a ty krátké vlasy jí tak sluší. Ta role kterou zde Paul Bel hraje, nemám slov, zato scénárista ze sebe valil jenom perly. Jak vnímají film lidé, kterým se tohle nelíbí? Nevím. Jejich věc. Vemte si film, který odbyde konec, a stejně je vynikající. To už je něco, ne?

Pojistka smrti (1944)

Noirovka jak vyšitá. Tenhle styl, kdy jeden z hlavních protagonistů vypráví příběh, to se mi hodně líbí. Tady je to všechno pěkně logický, vše dává smysl, je to dobře zamotané. Výborně se to rozkrývá. Je to téměř dokonalé dílo. Atmosféru 40tých let, všechny ty klobouky, doutníky, tohle kurva žeru. A ještě Barbara Stanwyck, opět výborná.

Vítejte ve Švédsku (2014) (seriál)

Je to sympatický seriál. fakt sympaťák. Prostředí Švédska, a tolik ujetých postav. A o těch to i hodně je. Seriál často odkazuje na filmy. Ať už hláškama, nebo nějak jinak. Je to sranda, je to nenáročné, a pohodové. Tak jako se ostatní národy musí dívat na nás, a bavit se to u toho, já se rád podívám na Švédy, a bavím se, v tom nejlepším slova smyslu. Aubrey Plaza se objevuje až v třetím díle.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Pěkná bandička se nám tady sešla. I Robin Šerbatská dorazila, Lůďa, Milek..ne to už kecám. Trochu delší bijáček, a tak, první půlka je alespoň sranda a trochu více politiky, druhá půlka méně srandy, stejně politiky a hodně akce. A super akce! Hlavně ty bitky, jsou svižné, ale žádný střih, střih šmouha a je na zemi. Dobře natočené, to musím vynachválit. Super kobra Scarlett pořád šťouchá do Captaina, má nějaké vtipné narážky, a háže ten svůj sexy pohled, zas sem měl přetlakovaný klacek. Já byl spokojený, tvůrci tady sice dost tlačili ve stylu, my tady uděláme NWO, ano, nový světový řád, ale Chris Evans je Captain now! Kolonka Chci vidět! je o jeden snímek chudší.

Zelené království (1959)

Tohle není typický film Audrey, ale roli si myslím užila. Taková dívka lesa, i když je vidět, že se hodně točilo ve studiu, jsou tu všude zvířata, měkké zelené listy, zpívají ptáci, a Audrey s tím skvěle splývá. Ona je taková víla, však to všichni ví ;) . Jednoduchý film, ale dobře se na to dívá. Klidný, bez rušivých elementů velkých akcí. Pohlazení. Trochu mě dneska bolela hlava, takže mi to perfektně sedlo. Jako lék na bolest hlavy bohužel nemůžu doporučit, ale pro navození klidu, to ano.

Cemetery Junction (2010)

Ricky zajel trochu do jiných kolejí, a na jeho poměry natočil trochu, řekněme film na profesionálnější úrovni, přece jenom příběh ze 70tých let už je náročnější, výprava, auta, rekvizity... Jo, veze se to v dramatičtějším směru, ale ten jeho lišácký ksicht, a škodolibý úsměv tam je. Téměř každá scéna se veze v nějaké srandě, hlavně scény s policajtama. Klidně se do toho mohl více opřít, ale já se nasmál dost. Navíc, ty kytarový songy, a třeba i rozpravy Rickyho s jeho matkou... Prostě Gervais.

Kráska dne (1967)

Je to surrealistické, Buñuel občas představí scénu s představami hlavní představitelky. Představte si to! Mě to zas tak nevzalo. Catherine hraje, to opravdu, začne chodit do bytu, kde docházejí pánové, se svými neotřelými choutkami. Jeden z nich se do ní až moc zadívá. I přes to, kde se film odehrává, nečekejte žádné nahotiny, nebo něco podobného. Na svou dobu určitě trhák. Uvědomuji si co snímek nabízí, ale mě to nudilo.