Lesní duch (1981)

Paráda. Nevím jestli to býval Raimiho záměr, ale ten film má skvělou obrazovou stránku. Myslím barevnost, a souhru pozadí, a věcí kolem, dřevo atd. Čím dále film postupoval tím více mě bavil. kaluží krve si užijete. Tyhle starší kousky působí dnes až vtipně. Dnešní divák je totiž zvyklý už na ledacos. Mě to nesmírně bavilo a titulkový song. :) . Kultovní, krvavé, s nechutnostmi nakonec. Ono takové stříkání mléčné kapaliny z držky.. To potěší. Rozsekej to!!! Rozsekej to na kousky!!

Fargo (2014) (seriál)

Naprosto vymazlený seriál. Tvůrci si ho hýčkají jak malé děcko. Seriálový skvost. Originál, jedinečná atmosféra, tohle jinde neuvidíte. Skvěle obsazené, všichni hrají na výbornou. Černý humor, kterému naprosto vévodí všelijaké prupovídky, a mluvení v "hádankách" v podání Billyho Thorntona, ten když začne na někoho mluvit tak dotyčný většinou jen valí oči. Billy zde má výbornou roli, a sedí mu, vychytralý, flegmatický, vždy klidný vrahounek.. Té absurdity, všude zmiňované, je zde opravdu dost, a občas se tak zasměju... Jeden z letošních skvostů. Naprostý luxus, Fargo by mohl dělat bordelmámu v seriálovém bordelu.

Poslední skaut (1991)

Verbalovka film. Jeho oblíbený. To sedí. Slovy uživatele vitekpe, "jeden z nejparádnějších neonoirů",to sedí taky. Pěkně ostrá polívčička, vizuál Sin-City v barevném provedení. A znáte ty prvotřídní hlašky, z gansterek, nebo když se v nějakém filmu slovně stírají. Tak tenhle film je jedna velká hláška. Nekecám. Tonny Scott, jeho Pravdivá Romance se válí u mě v topce, a i tady si to dává klučina dobře, a jeho volba vybrat Bruce byla bezchybná.

Fargo (1996)

Vyšel nám stejnojmenný seriál, takže jsem se rozhodl oprášit Farga, a pustil jsem si ho zas, ať se v seriálu lépe orientuji, a tak vůbec. A napíšu nic neříkající komentář. Tady se setkávají moje vše nej, dvojhlavý režisér, herecké orgie, scénář, zasněžená obrazovka ala vizuál za jedna. Bla, bla, je to výborné. Jdu na seriál.

La cara oculta (2011)

Už jste někdy měli pocit, že Vás někdo sleduje? A že je hodně blízko? Hodně lidí tady píše, že začátek je velká nuda. Není, za prvé, je to nuda naprosto běžná, a né velká, dá se úplně v pohodě skousnout, za druhé, protože se dějství s první půlí posléze prolíná s tou druhou, beru to jako nastínění děje. Když ve filmu došlo k pointě, měl jsem mrazení, a opravdu skvělý pocit, že se po dlouhé době dívám na film, který dokáže překvapit. Ten námět je výborný, a vzít to do ruky takový Fincher, to by byla jízda. Vím, že až tak po hromadě to nedrží, a je cítit že se z toho dalo ještě cosik vymačkat. Dvěma slovy: Mrazivá atmosféra.

U konce s dechem (1960)

Belmondo, je taky borec, jako sám režisér Godard. A Jean Seberg je opravdová kráska, vnáší barvy do černobílého filmu, a ty krátké vlasy jí tak sluší. Ta role kterou zde Paul Bel hraje, nemám slov, zato scénárista ze sebe valil jenom perly. Jak vnímají film lidé, kterým se tohle nelíbí? Nevím. Jejich věc. Vemte si film, který odbyde konec, a stejně je vynikající. To už je něco, ne?

Pojistka smrti (1944)

Noirovka jak vyšitá. Tenhle styl, kdy jeden z hlavních protagonistů vypráví příběh, to se mi hodně líbí. Tady je to všechno pěkně logický, vše dává smysl, je to dobře zamotané. Výborně se to rozkrývá. Je to téměř dokonalé dílo. Atmosféru 40tých let, všechny ty klobouky, doutníky, tohle kurva žeru. A ještě Barbara Stanwyck, opět výborná.

Vítejte ve Švédsku (2014) (seriál)

Je to sympatický seriál. fakt sympaťák. Prostředí Švédska, a tolik ujetých postav. A o těch to i hodně je. Seriál často odkazuje na filmy. Ať už hláškama, nebo nějak jinak. Je to sranda, je to nenáročné, a pohodové. Tak jako se ostatní národy musí dívat na nás, a bavit se to u toho, já se rád podívám na Švédy, a bavím se, v tom nejlepším slova smyslu. Aubrey Plaza se objevuje až v třetím díle.

Metro Manila (2013)

Hodně silné. Vesničan z Filipín se snaží prorazit ve velkoměstě, padá na totální dno. Hodně snímku přidává místo, kde se odehrává. Citlivě podáváno, silný příběh, a postava Oscara je tak dobrácká, že to prostě prožíváte s ním. Dlouho mě takhle něco nedostalo, vlastně se mi to nestává téměř vůbec. Mnoho lidí to zná, když se s vámi život nepáře, ty horší chvilky občas nastávají, je to cyklus, jednou trochu líp....Sean Ellis to zmáknul, netlačí ten příběh do vás, nenásilně ale dost intenzivně ho předkládá, a to funguje. Závěrečný song si nechte dojet až do konce, a buďte připraveni, že si tenhle zážitek budete muset nechat chvíli rozležet. A vstřebat.

Vrah mezi námi (1931)

"Ve městě se ztrácejí malé děti, a víte jak vypadají když se najdou, jestli se najdou..." Dost ostré na rok vzniku. Smekám. Už od prvních chvil, nastává parádní podívaná. A nejlépe se to rozjíždí ve chvíli, kdy se tomu parchantovi dostanou na stopu. Kolikrát jsem si říkal, a vypadalo to, jakoby si i dnešní tvůrci brali z tohohle filmu příklad. Napínavé, a věrohodné. Thriller, a Noir v ukázkovém podání. PS: Ta zbíječka, to byl hukot.., a pak ještě, dost mě štvala ta němčina, já ji fakt nemusím, ale to je moje chyba, na snímku to nic neubírá...