• Krátkometrážní

Madagaskar (2005)

Průměrný animák, který některými scénami pobaví, jinak spíš nudí. To ale samozřejmě neplatí pro děti!

PORT (2006) (pořad)

Náhodou fajn popularizace vědy...je smutné že i u nás se o to musí postarat někdo ze zahraničí...

Bourneovo ultimátum (2007)

Neviděl jsem předchozí díly, takže zážitek z konce filmu není takový, jaký by mohl být. Jinak scény v Maroku famózní.

Řím - Vzestup a pád impéria (2008) (seriál)

Dějiny starověku mě vždy přitahovaly, a proto není, divu, že mě dokumentární seriál zaujal. Podrobně a poutavě sleduje zajímavou historii Římské říše, její vzestup a následný pád. Trochu mě mrzí, že nebyl prostor na život obyčejných lidí v tehdejší době a ze záběrů na senátory a císaře se může zdát, že všichni lidé se tehdy měli lépe než za středověku. Myslím, že lidé z venkova na tom byli dost stejně. A trochu mi chyběli Punské války a jiné důležité momenty v dějinách Říma.

Život savců (2002) (seriál)

David Attenborough+BBC=5*

Bigbít (1998) (seriál)

Skvělý dokumentární seriál sledující vývoj Rock'n Rollu a Bigbítu v zemi ovládané omezenou komunistickou diktaturou. Seriál má sice větší hodnotu pro pamětníky doby a fanoušky žánru (pro ostatní může být přeci jenom zdlouhavý...), ale přesto bych ho doporučil všem, kteří dobu nezažlili, nebo těm, kteří zapomněli na její nesvobodu a zoufalství.

Zlomené květiny (2005)

Zasloužené ****, ale ne víc. Sice nevím co, ale něco tomu chybělo. To ale neznamená, že jsem si film neužil. Naopak, příběh, hudba, několik vtipných momentů a především herecký výkon Billa Muraye je skvělý. Ale na pět hvězd to není.

Vesničko má středisková (1985)

Od této české klasiky jsem teda čekal víc. Pár vtipných a nezapomenutelných scén tam sice je, ale bavil jsem se mnohem víc u Jáchyme, hoď ho do stroje.

Méďové (2001) (seriál)

Povedený večerníček a jediný večerníček s opravdovými zvířecími hrdiny, na který se dá koukat.

Lady a Tramp (1955)

Ještě se Sněhurkou nejlepší klasická Disneyovka, která ani po více než padesáti letech neztrácí své kouzlo a dokáže toho divákovi sdělit mnohem víc než leckteré dnešní animáky...