• Krátkometrážní

MasterChef (2012) (pořad)

Humus. Hlavně ta porota je otřesná a na to "utrpení" těch lidí se nedá koukat...

Comeback (2008) (seriál)

Na české poměry slušné, v porovnání se zahraniční tvorbou nic moc. Po čase se seriál opakuje, okouká se a vtipy se zdají čím dál tím trapnější. To ale neznamená, že bych se při jeho sledování nejednou pobavil. 3,5.

Bourneovo ultimátum (2007)

Neviděl jsem předchozí díly, takže zážitek z konce filmu není takový, jaký by mohl být. Jinak scény v Maroku famózní.

Mamma Mia! (2008)

Nemám rád muzikály. Nesnáším skupinu ABBA. A mysle jsem, že to bude alespoň snesitelné. Nebylo. Jedním slovem otřes.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Dost velké zklamání, a to i v porovnání po zkušenostech s prvním dílem. Jackson naprosto zbytečně přidává dějovou linii se skřety a přitom zapomíná na zajímavé a zábavné scény v knize (příchod k Meddědovi). Ne že by mi vadilo, že se od knihy odpoutal a leccos poupravil a domyslel, ale kdyby to bylo k něčemu a příběh to doplňovalo a ne komplikovalo a natahovalo...První polovina mě bavila. Temný hvozd, sudy, Jezerní město...paráda! Drak je sice perfektně udělaný, ale pasáž s ním je neskutečně dlouhá (hlavně slévárny - jsou sice efektní a akční, ale o to méně efektivní - kupodivu zdlouhavé a nudné) a ještě ke všemu je proložená Gandalfem, skřety, sauronovým okem (wtf!?) , elfy a umírajícím trpaslíkem. Přál jsem si, aby Šmak už ty trpaslíky sežral a tak ukončil moje trápení. Filmy toho typu by měly hlavně bavit a ne nudit a uspávat. Při odchodu z kina jsem měl guláš v hlavě. Škoda.

Oko bere (2008)

Průměr, který mě absolutně ničím nezaujal. Celý příběh bylo jedno velké klišé, které ještě podporuje nezajímavý hlavní hrdina a mě osobně nesympatické prostředí Vegas.

Matrix (1999)

Od takového kultu jsem čekal o mnoho víc. Triky jsou samozřejmě na svou dobu skvělé, ale dnes po Avatarovi a podobných technicky dokonalých filmech nijak neohromí. Na rozdíl od Avatara tu ale příběh je a celkem silný. I tak mě to rádoby filosofování docela štvalo. Jako by tvůrci nevěděli, jestli to bude akční, nebo moudrý film a není to ani jedno. Profláká myšlenka, která je považován za geniální mi přišla nepříliš dobře zpracovaná a její potenciál je dle mého názoru nevyužitý. Nemluvě o nesympatických hercích. Tak kde se v Matrixu stala chyba? Chyba bude asi ve mně...

Já, padouch (2010)

Já padouch mě ničím nezaujal. Příběh je plný klišé a i fórky mi přišli nic moc. Prdění a krkání mimoňů na tom nic nemění.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Škoda, že Cuarón natočil jen jeden díl. Vězni z Azkabanu se Ohnivý pohár nevyrovná, i když je taky celkem strašidelný (z pohledu mladšího diváka). Je vidět, že je scénář poprvé dost osekaný, čemuž se kvůli délce knihy (v porovnání s předchozími díly. A bude hůř).