• Krátkometrážní

Máslo (2011)

Moralizuje se, vyřezává a tvaruje se máslo a je tady naprosto výborná Olivia Wilde a trochu mimo Hugh Jackman! Stačí.

Melancholie (2011)

Melancholia je příběh dvou velmi odlišných polovin, z nichž první rozvláčně popisuje poměrně nevydařenou svatbu jedné z nich a ta druhá následující situace okolo beznadějného čekání na možný náraz cizí planety do Země. Stejně jako jsou obě poloviny žánrově odlišné, tak jsou pochopitelně odlišné i kvalitativně. Co se týče té svatební, tak ta mi přišla až moc roztahaná a vlastně vcelku i nezajímavá, protože chování a psychologie postavy nevěsty - Kirsten Dunst, mi přišlo dost zvláštní a vzhledem k okolnostem dost nepochopitelné. Druhá polovina mi pak přišla více logičtější, což v souvislosti s nárazem planety nezní moc normálně, protože v ní dostala prostor opět herecky zazářit Charlotte Gainsbourg, která lehce nevýraznou, mdlou, zato však krásnou Kirsten Dunst po herecké stránce strčila lehce do kapsy, té tak nepomohla ani nahota, za kterou se však v jejím případě vážně nezlobím. Zoufalost z bezvýchodné situace a bezradnost je určitě namístě, a tak je Melancholia dalším z těch depresivních filmů Larse von Triera, který i přes svou bizarnost cestu k divákovi najde. Rozhodně víc než Antikrist.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Ethan Hunt se znovu vrací do Prahy, i když je to vlastně Budapešť.. no to je jedno. Tajný agent leze po nejvyšší budově světa, vyhodí Kreml do vzduchu a provede spoustu dalších bláznovin. Bohužel je stopáž až příliš dlouhá a závěrečná zhruba půlhodina je docela zklamáním, ale stejnak docela potěšila. Zajímalo by mě, co předvede napopáté.

Mistrovský plán (2011)

Amatérští Dannyho parťáci, proč by ne? Mně se to líbilo. Stiller si odehraje to svoje, ta jeho parta mamlasů je spíš k smíchu než aby naháněla strach a Eddie Murphy, za to málo co nahraje, dokáže pobavit. Ovšem pravou trefou do černého je hlavní záporák Alan Alda, kterej je vážně k sežrání!

Moje krásná učitelka (2011)

Pohodová nenásilná romantická komedie s Tomem Hanksem a Julií Roberts. To samo už je zárukou přiměřené zábavy na dlouhé večery. Ačkoliv jsem podle hodnocení čekal spíše propadák, film mě mile překvapil a definitivně zajistil, aby se Julie stala jednou z mých nejoblíbenějších hereček. Děj je natolik svižný, že nestačí nudit, takže můžu film zhodnotit lehce nadprůměrně.

Monte Carlo (2011)

Monte Carlo není nic jiného než pohádka pro malé holky pubertě, i když velmi dobře natočená. Mužské oko si samozřejmě nesmí nechat ujít ani jednu z těch tří amerických krásek, protože ať už Selena Gomez, Leighton Meester nebo Katie Cassidy se jednoduše líbit musejí. S velmi hezkými kulisami Paříže a Monte Carla je to na sice slabší, ale přesto 3*, samozřejmě hlavně díky holkám.

Mupeti (2011)

Segel, Adams, Galifianakis, Arkin, Trejogoldberg, Gomez, Glover, NP Harris, Blunt, Jack Black, Gervais, Parson, Jeong, Cooper, Crystal, atd. Na to jaká infantilní ptákovina Mupeti jsou je to vlastně docela oddechová sranda.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Nezajímá mě, jestli je to originál nebo remake, je to kvalitní film! Jak jinak od mistra Davida Finchera, který se po několika filmech vrátil se svou pověstnou temnou atmosférou. Daniel Craig, to je naprosto kompletní herec, jeden z nejlepších. Jen mi ho bylo trochu líto při postelových scénách s tou obludkou, kterou Rooney Mara zahrála mimořádně přesvědčivě. Jinak je film velmi dobře budován až do závěrečného dramatického rozuzlení.

Muži v naději (2011)

Jiří Vejdělek sází na jistotu, Muži v naději se jistou formou podobají Ženám v pokušení, ať už svou bizarní mileneckou zápletkou nebo jen pohodovým plynutím celého filmu. Je to vlastně taková oslava ženských těl, krásných pražských zákoutí a mírného humoru v podání hlavně charismatického Bolka Polívky a jako vždy svého Jiřího Macháčka. Skvěle byly vybrány a obsazeny i ženské role, protože co málo schází Vice Kerekes, tak má Petra Hřebíčková a naopak. No a zbývá už jen elegantní dáma v letech, Simona Stašová, která dostatečně doplní, ba i přeplní ženskou krásu v celém filmu. Dalším obrovským plusem je prostředí, protože Praha je krásná jak v létě, tak v zimě. Spoustu krásných míst si k filmování Vejdělek vybral, a když do toho hraje tak milá hudba, je velmi těžké nemít Muže v naději rád. Dokonce mi ani nic nebrání dát plný počet, protože mi zde snad vůbec nic nechybělo. Pro mě jeden z třeba tří nejlepších českých filmů, ani k tomu nepotřebuju rádoby světový drama typu Habermannův mlýn nebo Lidice, pohodová komedie se skvělýma hercema a atmosférou postačí.

Nadějný rok (2011)

Divná ptákovina, ve který se v hlavních rolích sejdou Jack Black, Owen Wilson a Steve Martin, což už samo o sobě vylučuje to, že by mělo jít o něco normálního. Nadějný rok je primárně film o ptácích a o mužích, kteří jsou jimi posedlí. To ocení zejména fandové do ornitologie a lidé, kteří si chtějí u nenáročné komedie odpočinout, ti jsou potom na tom správném místě. Nakonec se z tak hloupoučkýho námětu ale vyklubala docela příjemná komedie, ve které je docela snadné si jakoukoliv postavu oblíbit.