Lektor

Lektor

Česko

• 30.12.2016  03:18
    Kmotr II (1974)

Nevýslovně smutný příběh člověka, který ztratil vše. Doceněno napodruhé.

• 12.6.2018  19:18
    Komando (1985)

Nejlepší béčko všech dob !!! x)

• 11.6.2017  11:55
    Konference ve Wannsee (TV film) (2001)

Rekonstrukce události. Nic víc.

• 30.9.2016  10:12

Relativně zajímavé, zábavné a skvěle zahrané (Madsen level pod Deppem). Al v netypickém postavení ale opět excelentní. Ne tak komplexní ale jako funkční předskokan, třeba pro Casino, paráda.

• 17.4.2017  01:25

Helgeland a Hanson dokázali z předlohy stvořit snad ten nejlepší scénář pod filmovým nebem. Film, který u mě nemá v rámci žánru konkurenci. Crowe v nejlepší roli.

• 17.3.2017  08:02
    La La Land (2016)

Film roku. Vrstevnatý, inovativní s obrovským srdcem, pojednávající o tolika věcech.. konec mě rozsekal, totálně. "Another day of sun", "A lovely night" a "City of stars" jsem si už zamiloval, taky totálně. Chazelle je génius.

• 3.6.2018  18:07
    Lev v zimě (1968)

"Becket" mě vzal víc. Je chytřeji napsaný, umí si lépe pohrát s myšlenkami a hlavně má Richarda Burtona, jehož postava je podle mě jedna z nejlepších co se vůbec kdy objevila na filmovém plátnu. "The Lion in Winter" je divadelnější a v podstatě stojí jen na hereckých výkonech hlavní dvojice (Dokonalá Hepburn, opět výborný O'Toole) jejích dialozích, intrikách a vztazích, které se na povrchu mění jako den a noc.

• 14.3.2017  23:17

Mangolduv odkaz je Wolverineho náhrobek.

• 15.5.2017  21:21

Film bez jediného falešného tónu.

• 1.5.2016  17:09
    Maggie (2015)

Mohlo to být surové pokoukání, ale mainstream nutící kameru u každé "gore příležitosti" ucuknout to kazí. Spousta podobných, nezávislých filmů má navrch.

• 25.9.2016  14:10

Scénáristická dokonalost. Moji nejoblíbenější Coeni a jeden z nejlepších mafiánských filmů vůbec.

• 21.11.2016  23:43

Rose Byrne pro mě byla třičtvrtě filmu největší bitch za poslední roky. Ale pak řekla tu větu a já ji pochopil a nemohl se dál zlobit. Láska a všechny její stránky. Dobré stránky a i ty špatné.. Promyšlený a moc, moc krásný film a díky práci režiséra se scénářem a emocemi, které vyvolává je jedním z nejlepších ve svém žánru co jsem viděl.

• 22.10.2015  00:12

Hype roku. Mdlé recyklovaní tolikrát viděného bez zrnka režijní inovace.

• 19.3.2017  18:57
    Mlčení (2016)

Laikům vstup zakázán.

• 10.12.2016  17:41

Mistrovský scénář pod taktovkou koncentrované režie s herci, jejiž postavy jsou učebnicovým příkladem psychologického rozboru a propracovanosti. Fincher je v sedmičce atraktivnější a výraznější, ale netroufnu si říct kdo je lepší...

• 15.3.2017  06:22
    Moonlight (2016)

Nedivím se, že jde o film roku, kdyby ne, tak by ještě dnes probíhali protesty proti rasismu a homofobii. Prvoplánovej šit.

• 4.1.2017  02:00
    Morgan (2016)

Scénář je máčka a škatulka "horor" vtip ale je to luxusně natočené a má to úžasně nasnímanou a přehlednou akci. Relativně zajímavé a zábavné a Kate Mara.. čičí.

• 19.9.2016  23:01

Kouzlo těchto filmů (jako například u básní či citátů) je v tom, že na každého můžou působit jinak a každý si je i jinak může vyložit. Co je ovšem v každém případě neoddiskutovatelné, tak dokonalá režie.

• 11.10.2017  12:57

Ještě jednou mi nějakej zaprdlej nostalgik řekne, že je to srovnatelné s LOTRem, tak mu zničím fantazii.

• 26.2.2016  10:21

Tam, kde se Pancharti báli přitlačit, na co Gauneři ve své době ještě prostě neměli a v čem se Pulp zase naopak až příliš utápěl, je Tarantinův epos z divokého západu nejvyváženější, nejfunkčnější.. zkrátka, nejlepším filmem v mistrově filmografii. Definitivně.

• 29.12.2016  19:55
    Neúplatní (1987)

Ennio je bůh a jeho hudba je kouzelná ale De Palma sní v Neúplatných po většinu času neumí pracovat. Brutální gangsterka by neměla připomínat zrovna tu jemnou poezii westernu. Některé scény na hraně parodie, nejlepší postava (Connery) zemře příliš brzy a De Niro je trestuhodně upozadněnej... ke zbytku nemám výhrady.

• 9.12.2016  03:55
    Nový svět (2005)

Skloubení lásky s lhostejností. Já se chci nechat ale celkově unést a né jen občas žasnout nad jednotlivými momenty...

• 16.3.2017  09:07

Matoucí, nasírací.. intenzivní a fantasticky zahraná artovka bez závěru a proto jen za tři.

• 16.9.2015  21:50

Pro mě bez debat nejlepší Hitchcock. Skvostná režie, skvostná kamera, skvostný scénář a ta nejkrásnější "blonde from the north" ze všech - Grace Kelly.

• 14.1.2016  18:45

Vtahující konverzačka s překrásnou hudbou a kamerou, které jednoznačně vévodí kapitola čtyři, pět a chutné gore finále. Místy utahaná věc s "jakoby obsahem o něčem", místy skvost. Tarantinův celkově možná né tak úplně top zářez, ovšem na film všeobecně pořád hodně nadprůměrná věc. Po druhé projekci větší spokojenost.

• 1.5.2016  17:15
    Padesátka (2015)

Klasika z toho nebude, ale je to chvílemi příjemně úsměvné a Kotek jako režisér je sympaticky z půlky pamětník a z půlky nová škola. V pohodě za tři.

• 3.11.2016  20:34
    Pearl Harbor (2001)

Vizuálně a esteticky tak opojné, že k vysokému hodnocení mě nevede jen sladká nostalgie. Ale odstupem času až příliš prvoplánové, což především u romance zamrzí.. Jeden z nejlepších Zimmerových soundtracků.

• 3.1.2017  00:23

Bloom sucks.

• 18.6.2017  11:16

Pláž, voda, slunce a svaly, kozy a zpomalovačky naplno. Navíc, má to fekálnější humor jak od Setha Rogena. Spíš parodie a hroznej "no-brain" úlet, ale já se bavil a minimálně třikrát jsem málem skapal smíchy.

• 29.5.2016  13:42
    Pokání (2007)

Geniální režie, dech beroucí herecké výkony, dokonalá technická stránka a scénář, který je přes více motivů v podstatě o nejstarší, nejvděčnější a nejuvědomělejší tématice.. o lásce.