Lektor

Lektor

Česko

• 27.11.2017  16:43

"Well, my philosophy is that worrying means you suffer twice." Pro mě povedenější návrat než u prvního Hobita.

• 12.11.2016  22:08

Neuvěřitelná jatka, která trochu táhne dolů CGI a inspirující životopisný příběh, který občas kazí hromádka patosu. Garfield dobrý, Mel si prosazuje svou a já se bavil. Ve výcvikovém táboře dokonce víc, než kdy jindy za poslední dobu. Technicky se to ovšem na "Saving Private Ryan" po těch všech srovnání nechytá.

• 24.6.2016  12:54

V podstatě daleko více sentimentální Finding Nemo, což je ale bohužel spíše na škodu. Zootopia zatím vládne.

• 17.3.2017  08:02
    La La Land (2016)

Film roku. Vrstevnatý, inovativní s obrovským srdcem, pojednávající o tolika věcech.. konec mě rozsekal, totálně. "Another day of sun", "A lovely night" a "City of stars" jsem si už zamiloval, taky totálně. Chazelle je génius.

• 19.3.2017  18:57
    Mlčení (2016)

Laikům vstup zakázán.

• 15.3.2017  06:22
    Moonlight (2016)

Nedivím se, že jde o film roku, kdyby ne, tak by ještě dnes probíhali protesty proti rasismu a homofobii. Prvoplánovej šit.

• 4.1.2017  02:00
    Morgan (2016)

Scénář je máčka a škatulka "horor" vtip ale je to luxusně natočené a má to úžasně nasnímanou a přehlednou akci. Relativně zajímavé a zábavné a Kate Mara.. čičí.

• 16.3.2017  09:07

Matoucí, nasírací.. intenzivní a fantasticky zahraná artovka bez závěru a proto jen za tři.

• 12.11.2016  21:50
    Příchozí (2016)

Klasicky Vileneuvevova hypnotická jízda. Neuvěřitelně vtahující, jemná a inteligentní sci-fi.

• 24.12.2016  00:05

Čistá space opera a špinavá válečná akce, která je téměř stejně přitažlivá jako zvuk zkřížených světelných mečů.. téměř. Nakonec snad pocit, že efekty už nemůžou být lepší, že postavy jsem si všechny do jedné oblíbil a že se Vaderova "one man show" zapíše do dějin (v předaleké galaxii tedy určitě). Navíc to rozvíjení a doplnovaní SW světa je pro věrného fanouška prostě extáze.

• 6.10.2017  22:52

"My face is mine, my hands are mine, my mouth is mine, but Im not. Im yours."

• 11.6.2016  15:48

Rozhodně se nejedná o žádné zklamání, přesto je to o něco slabší než jednička. Řemeslně téměř dokonalé, Wan v tomto žánru v současnosti nemá konkurenci ale tak trošku se bojím, jak to bude vypadat někde jinde (Aquaman). První polovina je infarktová. Famozní hra s napětím vždy perfektně vyvrcholená. Druhá polovina zvolní a přesto, že to jsem právě chtěl (budování vztahů, rozvíjení vztahů ad.) zvolnilo se možná až příliš a tak finále nepůsobí tak destruktivně jak by se čekalo. Trošku mi navíc vadí jak se z paranormálních jevů stává svým způsobem okaté fantasy. Přece jenom je v některých chvílích lepší ta "nevědomost". Ale jinak velká spokojenost. Emoce fungují a dvojici Warrenovích bych chtěl ještě alespon vidět v uzavření této trilogie, samozřejmě pod taktovkou Jamese Wana. 8/10.

• 11.6.2016  21:37

Scénáristická jebačka. To nejsem schopný akceptovat i přesto, že se jedná o přebarvenou nerd-fantasy. Navíc mi příjde, že Jonesovi pojem "dynamika" nic neříká.. ty akční scény prostě nemají štávu. Kouká se na to ale hezky (orkové jsou úžasní) hudba je fajn a některé momenty téměř epik. Dvojka (pokud bude) bude lepší.

• 21.5.2016  00:20

Prolog fajn, Quicksilver boží a Wolverinovo větší cameo pomrkává i na staršího diváka, jinak ale věc absolutně bezcharakterní. Jakoby se Singer zaprodal. Toho čeho jsem si na jeho X-Menech cenil vždy nejvíce, tedy toho jak dokážou být na komiks neotřelý, inteligentní a především jak upředtnostnují cennější atribut, jakým je psychologie před humorem (zdravím Avengers) je nejspíš pryč. PS: Druhá projekce byla alespoň daleko zábavnější.

• 16.11.2016  22:26

Twist jsem tušil po čtvrtině filmu ale právě proto jsem se těšil na finále. Přes psychologický rozbor, dramatickou-sociální stránku, trochu komiksový přesah a libování ve vyprávění mě nejvíc bavilo to, čeho jsem ve filmu čekal popravdě nejméně, akce. Skvěle zrežírovaná, chlapská, přehledná. Daleko syrovější a lepší handtohand než v prvním Wickovi, kterého kdekdo oslavuje jakožto novodobou klasiku. 8/10.

• 14.6.2017  22:38

Po "No Sanctuary" nejlepší díl vůbec. Dokonalost.

• 25.2.2016  20:50

Best of Rogen ! Gaučák nutící do tripu. Praho, brzy !

• 3.1.2016  01:14
    Creed (2015)

Bože, nejsem fanouškem Rockyho, potažmo Stallonea, ale dejte mu za vedlejší roli oscara ! Vynikající film, který je hlavně funkční (emoce) pro "objektivního" diváka a né jen pro seknutýho, nostalgickýho fandu.

• 5.1.2016  23:06

Fantastický Will Smith a.. a to je vše.

• 3.6.2016  11:29

Žánrový milník. Pak už jen záleží na tom, jestli je funkční a nebo fail.. Plná palba mluví za vše. x)

• 22.4.2018  10:29

Až na přivřenou obálku ve dveřích.. Dokonalost.

• 1.5.2016  17:09
    Maggie (2015)

Mohlo to být surové pokoukání, ale mainstream nutící kameru u každé "gore příležitosti" ucuknout to kazí. Spousta podobných, nezávislých filmů má navrch.

• 22.10.2015  00:12

Hype roku. Mdlé recyklovaní tolikrát viděného bez zrnka režijní inovace.

• 14.1.2016  18:45

Vtahující konverzačka s překrásnou hudbou a kamerou, které jednoznačně vévodí kapitola čtyři, pět a chutné gore finále. Místy utahaná věc s "jakoby obsahem o něčem", místy skvost. Tarantinův celkově možná né tak úplně top zářez, ovšem na film všeobecně pořád hodně nadprůměrná věc. Po druhé projekci větší spokojenost.

• 1.5.2016  17:15
    Padesátka (2015)

Klasika z toho nebude, ale je to chvílemi příjemně úsměvné a Kotek jako režisér je sympaticky z půlky pamětník a z půlky nová škola. V pohodě za tři.

• 28.12.2015  11:23

Téměř hypnotický survival/thriller, který je v mnoha aspektech dokonale přesným až do finální katarze. Film roku.

• 19.1.2017  02:23
    San Andreas (2015)

Dva důvody proč to vidět - levé prso Alexandri Daddario a pravé prso Alexandri Daddario. Když je v katastrofickém filmu nejvíce adrenalinová scéna skok padákem, je nejspíš něco špatně.

• 2.7.2018  04:08

Artové psycho a ryze chlapská záležitost. Nekompromisní film.

• 22.12.2015  23:38

Výborná dravá režie budující základní kámen, který nemá (popřípadě nebude mít) problém zařadit se do legendárního SW universum. 90%

• 20.3.2016  13:55
    Backcountry (2014)

Klasická survival story, která je ale díky skvělé režii nadprůměrným a intenzivním zážitkem.