Hledám Amy (1997)

Strhující love story s myšlenkovým - sexuálním přesahem x)). Nejromantičtější, nejzábavnější a pro mě nejlepší Smith.

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Relativně zajímavé, zábavné a skvěle zahrané (Madsen level pod Deppem). Al v netypickém postavení ale opět excelentní. Ne tak komplexní ale jako funkční předskokan, třeba pro Casino, paráda.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Helgeland a Hanson dokázali podle předlohy stvořit snad ten nejlepší scénář pod filmovým nebem. Film, který u mě v rámci žánru nemá konkurenci. Crowe v nejlepší roli.

Titanic (1997)

Příval těch nejrůznějších ale hlavně nejúpřímějších emocí. Jeden z nejkrásnějších a nejdojemnějších.. jeden z největších filmů všech dob.

Sedm (1995)

Best of Fincher. Bezchybná režie, skvělí herci a zdrcující, nezapomenutelná a geniální pointa.

Dokonalý svět (1993)

Až konec poruší tu dokonale funkční šablonu, protože je lehce nevyzpytatelnej. Souhlas s tím jak si Clint dokáže poradit s prvoplánovým sentimentem, že ten film prostě nechybuje a že Costner hraje jednoho z nejsympatičtějších antihrdinů filmového plátna.

Armáda temnot (1992)

Cool momenty a pěkné záběry jsou fajn, chvílemi spíš infantilní humor už tolik ne. Nemá to tak drtivé tempo a tu příjemnou komornost předchozího dílu ale furt to má hromadu nápadů, což z toho dělá solidní zábavu.

Dracula (1992)

Coppoluv prolog o vzniku Draculi je ukázka absolutní, filmařské dokonalosti a geniality. Nejdokonalejší forma co si lze snad představit a dejme tomu rozporuplný obsah. Což já osobně ale beru jako klad, protože se tak jedná o jedinečné dílo a to i přesto, že jde o celosvětově známou předlohu. Ta invence je omamná a romance svým způsobem strhující.