• Krátkometrážní

Odpadlík (1992) (seriál)

Jojo všichni jsme na to koukali a neříkejte, že ne :-)

Grindhouse: Machete (2007)

Když tam Danny Trejo rozepne svůj kabát s mačetami, ihned mi připomínal Františka Peterku, který má v Michiganu nožířství (Čtyři vraždy stačí, drahoušku)

Arn - Riket vid vägens slut (2008)

Vypadá to, že na film byly peníze. Pokračování je stejně dobré jako začátek. Jen bohužel nesplnil mé očekávání, protože jsem čekal obléhání či dobývání Jeruzaléma pomocí katapultů atd. Chorály během filmu jsou dobrým doplňkem.

Columbo - Zapomenutá dáma (1975) (epizoda)

Janet Leigh i ve svém pokročilém věku je kost = prostě MILF :-). Dokonalé tělo na ten věk !!!

Psycho (1960)

Film, který dokazuje, že na horor není třeba zrůda s velkými zuby. Film staví na tom, co se může stát. I dnes mě tento film fascinuje = 4 x mě během filmu mrazilo v zátylku. Scény byly tak strašlivé - reálné - strhující, že se mi to spíš chvílemi nelíbilo. Nebylo třeba digitálních efektů. Jen černobílý film, námět, vážná hudba a uvěřitelnost. Nedivím se, že se Hitchcock stal legendou. Do konce filmu si myslíte úplný opak. Janet Leigh byla opravdu k nakousnutí. Anthony Perkins zase vypadal jako sympatický muž. Film není nijak extrémně artově natočen, ale atmosféru má úžasnou. Je to Psycho !

Vanishing Point (1971)

Ježíš / spasitel řítící se silnicí před systémem. Jeho konec je ale jeho vůlí!

Tenkrát na Západě (1968)

SHOCK = Scénář + Hudba + Obraz + Celý film + Kamera = SHOCK. Prostě filmový šok ! Sice ze začátku dosti jednoduchá zápletka, ale ke konci prozříte a zjistíte důvod konání onoho Harmonikáře. Hudba je jako vždy úchvatná od Ennio Morriconeho ( zatím jsem vždy poslouchal jen hudbu z toho filmu, ale film jsem viděl celý až nyní ) - perfektně doplňuje momenty a vyhrocuje nervy při vrcholné scéně až k prasknutí ( ne neni to techno :-D ) - nejvíce se mi líbil účinek docela pohodové hudby při tragickém umírání toho, co se pořezal při holení. Obraz je tak filmově čistý = nejlepší je ovšem na začátku na nádraží - krajinové scény a vůbec všechny obrazy z filmu jsou perfektní. Celý film je o touze lidí, kteří prahnou po svém snu - každý v tom filmu z těch hlavních postav o něco bojuje (Železničář, prostitutka, Henry Fonda, Ten co se pořeže při holení, Charles Bronson ) . Kamera nejvíce pracuje hlavně na začátku na nádraží svými blízkými záběry lidí u obličeje. Také byly velmi pěkné záběry se zaostřováním a rychlým střihem. Ovšem naprosto nejlepší co tento film dělá legendou je Henry Fonda = jeho modré nevinné oči a úsměv, který zabíjí !!! Je fascinující, když vidíte jeho zarostlou tvář, které dominují dvě propalující modré oči !!! Zahrál přesnou postavu hajzla a typ muže Macho. Charles Bronson = pan Harmonika se svýma smutnýma očima jako jeho sok.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Oba Grindhouse jsou dobré v něčem jiném. Tento hlavně díky své trashovitosti. Tolik slizu, krve, boláků a výborných gagů pohromadě asi jnde nenajdete. Film je tak skvěle nechutný ! Ovšem Marley Shelton , která si vykloubí ruku je prostě nejlepší = TDM = totálně drsná mrcha. Líbila se mi hlavně hláška: Tady máš pistoli a střílej jim do hlavy, jako když hraješ videhohry :-)

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Mě se ten retro styl líbil. Holky sice používaly mobil, ale měli auta ze 70. let a drsné kecy jako hornící z Ostravy. Pojetí filmu se mi moc líbilo - od hraní si na starý omšelý film až po staré hudební fláky v pozadí. Taneček Motýlka byl moc pěkný :-) Líbila se mi hlavně prezentace drsné ženské síly jak si podaly K. Russella, který brečel jako děcko. Strašně přehnané, ale zábavné :) Soundtrack si určitě seženu.

Casshern: První samuraj nového věku (2004)

Nemám slov pro tento film. Vizuálně jako Karel Zeman, ale s 3D efekty. Film těží z comicsové asijské kultury, z Final fantasy, z fetišismu historie (tříramenná svastika, roboti mající bodec na hlavě jako za doby Rakouska-Uherska měli na helmách, helmy nacistů z 2. sv. války...). Opravdu vizuální orgie násobené hudbou (při soubojích drsná rocková hudba a při citlivých sekvencích jemná klavírní či samotné housle). Film postapokalipticky ztvárněn, kde se mixují vynálezy z dob minulých i budoucíh. Film se ke konci snaží předat poselství o mírovém soužití na celém světě. Nádherné drama, které má tento rok mít pokračování. Již se moc těším!