• Krátkometrážní

Labyrint lží (2008)

Perfektně natočené, žádná technická chyba, skvělý obraz i zvuk. Film má perfektní začátek i konec , ale prostředek je jako rozlousknutí vyschlého ořechu ( slupka vypadá slibně, ale jádro je vyschlé, nepoživatelné ). Nejkrásnější na tomto filmu je návštěva a stydlivost zdravotní sestry :-)

Milionář z chatrče (2008)

Film, který ze začátku běží úplně sám a je radost i strach se dívat na dětství chuďase, který se protlouká svým krutým životem jak dokáže. Od půlky už to je ale Holly - Bolly film, který je sice stále zajímavý, ale už víte konec. Ta 1. půlka byla neodhadnutelná a velmi zajímavá. Love story ke konci byla bohužel nuda a tanec ve stylu Bollywood nevím, zda byla provokace či jen zakončení filmu. Jinak výborná hudba a nejvíc mne zaujaly všechny 3 věkové postavy bratra Jamala. Určitě bych tento film nedal na Oscara (Američani ano, jsou totiž skoro stejně naivní jako fanoušci Bollywoodu a proto mají k sobě blízko).

Černočerná tma (2000)

Film sice nebyl nějak trikově na výši, ale také to nebylo úplně levně vypadající. Výborná atmosféra po celou dobu filmu + dobré střihy či pohledy Riddicka nebo nestvůr dělají tento film velmi zajímavým. Zrůdy se mi velmi líbily díky jejich masivním lebkám s bočními víčnělky. Vin Diesel se tam velmi hodil. Příjemné překvapení

Elitní jednotka (2007)

Takové Město bohů ale z pohledu policie a zásahové jednotky.

Nouzový východ (2008)

Příběh o procitnutí z představy, že každý z nás je nečím výjimečným. Tento pár začne vnímat, že stárne a nic se nestalo podle jejich snů. Ostatní to také vidí, ale bojí se to sami sobě přiznat. Po totmto filmu máte chuť se na celý život vykašlat = zjistíte, že žijete život, který jste nechtěli. Děláte práci, kterou nemáte rádi a nakonec zjistíte, že i ta láska vyprchala - byl to jen klam. Strach zjistit, že jste si vzali zbytečnou partnerku/partnera, který s vámi žije ze stejného důvodu. Toto nemí Americká krása - tento film je opravdu depresivní (najít důvod proč žit) i když se děje ve zlatých dobrých časech Ameriky. Snaží se dětmi zachránit vztah. Oba ví, že je to jen role, kterou hrají = iluze ( snídaně na konci ). DiCaprio předvedl neskutečný hysterický i hněvivý výkon. Kate zase ženu, která je ochotna pro sen obětovat cokoli ale nemá sílu čelit realitě. Tento film je dosti těžké popsat - zvlášťe mne, který nemá manželku a není mu 30. Až mi tolik bude, budu tento film vidět zase trochu jinak !

Hříšný tanec (1987)

Prostě vlHká klasika, kterou ani já neodmítnu. Swayze, který vykopne v deštni bravurně patník a rozbije sklo u auta nebo parta důchodců, kteří kradou :-), tupá sestra atd. Pěkná hudba a pokrytecká společnost dospělích.

Zrádce (2008)

Hodnotím za 4* hlavně díky popisu, že islámský terorismus nevedou hloupí lidé - pouze zaslepení fanatici. Byla zde konfronatce východu a vyspělého západu (ekonomicky ne duševně). Velmi mě překvapil Saïd Taghmaoui, který má na svůj věk obrovské charisma, Guy Pearce bohužel moc nepředvedl. Film mne nadchl hlavně jednoduchým plánem teroristů, který je účinný a ne složitý plán, který neodhalí ani jejich vůdce :-). Solidní film se zamyšlením nad dnešním světem, který se nedá uhlídat.

Ranč U Zelené sedmy (1998) (seriál)

Nuda, naivita ale pěkná příroda a hlavně normální problémy (žádné drogy, nebo nemoce, prostě vypnout).

Dealer (1996)

Film bez příkras, hudby, klišé. Malý dealer si zahraje velkou hru na kterou očividně nemá ! Ze začátku si myslíte, že film se snaží o nějaké vtipy, ale je to výpověď reality z místa, kde se všichni tváří jako kamarádi, ale běda jak nevyrovnáte své dluhy ! Zde je typická ukázka, že když se něco má podělat, tak se to podělá ! Kima Bodnia jsem již viděl ve filmu - V Číně jedí psy - zde je ale více citově rozpolcený. Vztah s prostitkou je ale hodně nepříjemná ukázka toho, že tonoucí se stébla chytá a jak se vše urovná, tak na slib si již nepamatuje. Hodně nepříjemný film o bolestivých dluzích a vztazích.