• Krátkometrážní

Strážci vesmíru (1997) odpad!

Větší stupiditu jsem od Japek neviděl ! Už naštěstí domorfovali.

Gran Torino (2008)

Zahořklý bručoun, který vše ztratí, si oblíbí své sousedy a zjistí, že ne vše je špatné. Životní příběh staré školy, která tvrdě pracovala a obracela každý cent, patriotismus, hrdost na americký výrobek a stát = vůbec na Ameriku. Generace, která zažila válku a měla tvrdý život, který si dnes neumíme ani představit, proto se mu ani nedivím, že nenáviděl současnost! Nechci mentorovat, ale naše dnešní generace mladistvých (většina, ne všichni) už nechodí ani na brigády, vše mají a úctu nemají k ničemu (a dokonce už ani ke starým). Tradice je přeci k nečemu dobrá a měla by se udržovat (pokud není nesmyslná). Tohle vše mi tento film připomněl a pomohl pochopit. Clint Eastwood podal naprosto skvělý výkon a na svůj věk ho obdivuji, že tak energicky hrál! Ahney Her byla roztomilá a píseň na konci je srdceryvná. Ač se to nezdá, tak toto drama má i velmi mnoho vtipných dialogů a scén - mezi nej považuji břitký rozhovor mezi Clintem a holičem! Tento film mě opravdu chytil za srdce a dokázal mi připomenout, že život je krásný a někdy je potřeba se o život porvat!

Stalingrad (1993)

Bylo vidět, že na film nejsou peníze. Němčina herců (Heřmánek) byla hrůzná !

Milk (2008)

Zajímavý příběh člověka, který spojil gaye v okolí a snažil se dovolat základních práv a svobod pro ně. Choulostivé téma bylo podáno dosti vkusně a ukazuje, že gayové jsou také lidé, kteří mají nárok na svá práva a není jich pouze 4% :-) . Sean Penn skvěle vystihl postavu i homosexuální chování ( i když to mísy zavánělo přehráváním ). Homosexualita mezi námi je již od pravěku, ale zajímavé je , že ve filmech pomalu proráží až nyní. Dobrá hudba a zajímavá ukázka fanatického boje proti odlišným lidem.

Rambo: První krev (1982)

Naprosté překvapení, když jsem si po letech pustil znovu tento film. Měl jsem stále v paměti, že je to silácký film ( siláčnost začne až od druhého dílu ). Je to ale velké drama člověka, který bojoval dobrovolně za vlast a díky medializaci války a hnutí hippies je přivítán jako vyvrhel a "masový vrah". Začne se bránit a ještě více si tím popudí veřejnost, která se ho snaží zničit. Stallone tu předvádí klidného člověka, který zakusil mnoho a po četných narážkách začne KOUSAT !!! Ke konci teprve vyjádří své neštěstí a bolest !

Výměna (2008)

Jen kousek chybí k plnému hodnocení, ale i přesto tento nedostatek je to velmi hutný dramatický film. Nikdy bych neřekl, že to napíšu, ale Angelina Jolie mne překvapila a konečně nehrála jen tělem či svými 3 palcovými rty. Musela asi zde kvůli roli dosti zhubnout, aby dostatečně prezentovala ženu ( většinou rachytickou čili fabričku, ale bylo to způsobené to dobou = tvrdá práce, málo jídla, málo vitamínů, degenerace ) té doby. Dosti zkřehla, zkrásněla - už to nebyla taková drsná vyzívavá rajda z 60 sec, která vám ho přeblafne ve 160 km/h v autě kvůli zábavě :-). Výborně vystihla křehkost žen té doby ( žena byla brána jako poloviční muž - a dodnes je ) a nejsilnější emoce byly cítit hlavně při zdělení, že syna našli = úplně jsem cítil ten hysterický pocit uvolnění - všechen stres ze sebe najednou dostala. Praktiky policie té doby se nevytratili a myslím si, že pokračují dodnes. Obrazy z psychiatrie se také ode dnešních moc neliší ! Amy Ryan jako "pomatená" prostitutka stojí za povšimnutí ! Vrah dětí (Jason Butler Harner) ztělesňoval duševně nedovyvinuté dítě, které se strašně diví, když ho chytí při činu a má být potrestáno. Právník Angeliny byl také dobře obsazen díky gradujícímu obviňování kapitána Jonese. Film má výbornou výpravu a kostýmy - dobově to nemá chybu ( auta, tramvaje, telefoní ústředna, vločky v krabici ). Doufám, že Angelina Jolie mi ještě dokáže dalším filmem, že ty předešlé vulgární role jsou za ní a bude pokračovat ve stejném stylu herectví jako tady !!!

Rok ďábla (2002)

Já jsem normálně tomu filmu uvěřil - jak zmizel na té židli, tak jsem tomu celý den věřil :-)

Škola rocku (2003)

Jack Black ve filmu, kde se mi zatím nejvíce líbil. Líbilo se mi hlavně předávání rockových znalostí dětem :-)

Nekonečný příběh (1984)

Kamenožrout, Falco, Atrei, princezna, hlídající sochy, výborná hudba a má dětská léta :-)

Jmenuji se Bruce (2007)

Film se snažil parodovat béčkové filmy, ale sám se stal béčkem :-)