• Krátkometrážní

Zápisky o skandálu (2006)

Psychlogicky rozehraná hra jedné staré dámy. Navenek ctnostná, tvrdá a spravedlivá - uvnitř zlomyslná, osamocená a toužící. Hraje si na mlčenlivou vrbu a lidé ji důvěřují, díky slabostem dokáže ovlivňovat osudy. Jedno tajemství mezi studentem a mladou učitelkou je velmi dobrý důvod, aby si jí dotyčná předcházela. Hodně citlivá Cate Blanchett vs rozmrzelá a zklamaná Judi Dench. Zajímavý film hlavně v psychologické rovině člověka - jak ho situace změní, jak se zachová. Také ukázkový případ, jak to mají hodní a upřímní lidé těžké ve společnosti pokrytců. Každý někdy zakopne, ale nesmí u toho být ctnostná, dokonalá a neodpouštějící společnost.

Maléna (2000)

Nádherná vzpomínka na jedno dospívání italského chlapce v jeho městečku. Maléna se stala jeho erotickým idolem, touhou a nesplněným snem. Stala se pro něj vším a musel trpět, když se postupně špinila s jinýmu muži. Klesala stále níž a níž jen, aby přežila. Jeho erotické představy i hrdinské záchrany Malény před zločinem a chlípníky se vynořují v jeho mysli. On by si tak přál, aby zůstala stále taková, jakou jí spatřil poprvé. Jenže krása je prokletím a Maléna se pod závistí a tlakem okolí nakonec zlomí. Nechutná veřejná morálka, drby, nenávist. Je to hnus, ale děje se to všude. Muži slintají, ženy vrhají nenávistné pohledy, protože je krásná. Je to kurva, svině, běhna, ale je to jen závist. Jen nesplněné touhy přetvořené ve zlobu. A po čase si všichni podávají ruce a dělají, že se nic nestalo. Odporné a proto se straňte lidí, nepřináší nic dobrého. Jinak velmi vtipný film, krásná hudba, krásné exteriéry a nádherná Monica Bellucci.

Ilsa: vlčice SS (1975) odpad!

Ilsa šéfuje speciálnímu koncentračnímu táboru č. 9 pro pokusy na lidech. Je to sexy blondýna s obrovskými ňadry a ráda mučí lidi. Mezi její koníčky patří mužská kastrace, znásilňovat ženy elektrickými robertky, vařit je ve vodě atp. Její mučení je podvědomě kvůli jediné věci, nemůže dosáhnouti orgasmu. Až jednoho dne potká nového vězně, který je Američan narozen v Německu. Právě proto je asi v posteli nejlepší. Americká a německá krev vytvoří sexuální mašinu a jen on dokáže uspokojit vášnivou Ilsu. Ale pomsta se už připravuje... Všechny ženy (vězenkyně i dozorčí) mají nejnižší velikost prsou C (trojky). Dozorkyně při bičování se vždy vysvléknou do půl pasu a pokud mají košili, tak jí mají zapnutou jen na jeden knoflík u pasu. Na zdech je krve jak po malování a má vždy oranžovou barvu. Na rozhlednách mají americké kulomety místo německých. Možná to někomu připadá zábavné, ale opak je pravdou. Na začátku filmu je upozornění, že film vychází ze skutečných událostí a že je jako varování budoucím generacím! Je to ostuda pro všechny lidi mučené a popravené v koncentračních táborech. Plivancem do očí je to, že je to film vytvořený v koprodukci USA a Západního Německa. Špatný film se špatnými herci, se špatnými triky a otřesnou alá němčinou. Jediným plusem je extra samice Dyanne Thorne alias Ilsa - vlčice SS. Něco tak blbého budete těžko hledat.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Film bez duše. Začátek rychlé tempo a závan nové svěží myšlenky a pak to začne nudit. Začne se tam míchat rodina, city, sentiment a telekineze (ta mi tam opravdu nesedla). Pozornost se až moc dává na matku s dítětem. Ke konci jsem už necítil spřízněnost ani sympatie k žádné z postav. Kdyby je přejel kamion, poděkoval bych řidiči. Herci odtažití a vlastně nudní. Obdivoval jsem pouze perfektní kopírování mimiky alá Bruce Willis hercem J. Gordon-Levittem. Potenciál cestování v čase se tam ani moc nevyužil. Přesné sci-fi dnešní doby = vizuálně se tváří, že má obrovská ramena a tajemství, ale obsah a myšlenka jako od školáka 1. stupně. Ještě teď se musím smát, jak 5ti leté dítě po nocích vyrábí signalizační zařízení na větší vzdálenost :-).

Hezké holky, jedna jako druhá (1971)

Hlavní náctiletý hrdina chodí na střední školu plnou krásných náctiletých dívek. Protože se film odehrává kolem roku 1970, všechny dívky zásadně nenosí podprsenku, jsou otevřené sexuální svobodě, nosí minisukně a po ramenou jim padají dlouhé vlasy. Nedivím se pak hlavnímu hrdinovi, že ztrácí koncentraci na učení a připadá si jako na mučícím křesle. Korunu tomu nasadí jeho nová třídní, která je milá a krásná blondýna. Nechtěně do našeho chlapce naráží svým poprsím a vystavuje ho pohledům do jejího výstřihu. Takovou dusnou erotickou atmosféru nelze zažít ani v tropech zavřený ve skleníku. Jenže na škole se stane vražda a začíná vyšetřování. Hlavním podezřelým se stává učitel tělocviku, který se nestará jen o tělovýchovu mladých dívek...Úžasný film, musím ocenit sexistický pohled na celou střední školu, krásné dívky a těm vévodí třídní učitelka (Angie Dickinson!). Jemně lechtivé a zároveň to je detektivka + opět nádherná lehká hudba od Lalo Schifrina. Quentin Tarantino má tento film ve svých top 10 filmech (a já se vůbec nedivím).

Zabít tiše (2012)

Nudná, plochá, nic neříkající, malorozpočtová mafiánka. Nájemní vrahové tam mají citové problémy, krize ve středním věku, moc kecají, nejsou vtipní, nejsou zajímaví. Příběh je tak pomalý, že jsem měl pocit, že jsem sledoval 3 hodinový dokument o výrobě bambusových kolíčků v Číně. Tvůrce se snažil zahrát na vážnou roli v gangsterském prostředí během krize kolem roku 2008 v USA, ale místo toho se z toho vyklubala filmová krize v roce 2012. Kromě dobré kamery během 2 přestřelek a finálnímu projevu s Bradem Pittem, to jen a jen uspává.

Na prahu temnot (1987)

Zklámání a to hlavně kvůli promarněnému upírskému námětu. 80. léta z toho vanou krásnou naivitou, nápady a romantismem, ale je to moc blboučké. První polovina je zajímavá a akční scéna v baru je až strašidelná. Poté se to změní ve velmi hloupou romantiku (romantiku mám jinak rád). Kovboj, upíři, milenci, vše skončí dobře. Jako kdyby dělal každou polovinu někdo jiný. Zajímavé je, že herečka v tomto filmu, Jenette Goldstein se objeví v Terminátorovi 2 (jako pěstounka Johna Connora) a v témže filmu se objeví i herec Robert Winley (jako motorkář, po kterém chce Arnie boty, oblek a motorku).

Žabí teror (1988)

Hlavní hrdina patří v postapokalyptickém světě mezi poslední mužské samce, kteří jsou schopní rozsévat mužské sémě. Je to legenda mezi samci a má nedobrovolně rozmnožit americkou rasu. Je využit ženskou ligou pro obrodu lidstva a musí najít přeživší ženy. Každá žena ve filmu je modelka a každá mu kvůli jeho pověsti leze do kalhot. Problémem je, že mu ženská liga dala pás cudnosti s výbušninou. Proto je musí poslouchat a bojuje i proti zmutovaným žábám, které vede nelítostný žabotyran s logem Mercedesu na hrudi. Tenhle film nemá chybu, scénář dokonalý, herci nehrají, triky neexistují a natáčelo se to v jedné staré továrně. Hlavní hrdina hází se samurajským mečem jako s vrhacím nožem, krev je oranžová a na konci ho čeká největší boj. Musí oplodnit plné auto neznámých žen, které mají inteligenci malého slůněte. Přejme mu štěstí a výdrž, bude jí potřebovat.

Gambler (1974)

Axel je pokerový hráč a neumí ovládnout svou vášeň. Je to profesor na vysoké škole, je inteligentní, sečtělý. Má všechno, ale miluje riskování. Jednou to ale přežene a dostává se do pomalu se utahující smyčky. Stále věří na výhru i když se potápí. Ono to určitě padne, teď to byla smůla, ale ta další hra určitě vyjde. Stále ty samé lži, stále ty samé chyby. Nepřestane tak dlouho, až začne přicházet o svou rodinu i přítelkyni. Už je pozdě, sázení naruší jeho mysl a on destruktivně padá až na samé dno. Už mu nejde o peníze, ale o požitek z vítězství. Je závislý na adrenalinu z prohry a možnosti výhry. Nepoučitelný. Je to smutné pomalé vyprávění, jak prohrát všechno i svojí důstojnost.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Citově kouzelný snímek o mrtvém pejskovi a jeho pánovi Victorovi. Tim Burton se věnuje neutuchající lásce k naším zvířecím mazlíčkům až za hrob a za to mu patří velký dík. Citlivě vypráví o nepříjemném odchodu zvířat z našeho života i když je máme tak rádi. Celý snímek je černobílý a nese se v duchu Frankensteina z roku 1931. Jejich učitel je ztělesněním herce Vincenta Price, jeden spolužák vypadá jako Boris Karloff. Všude se míhají karikaturní postavy, ale nejlepší je pejsek Spark - je plný elánu a nehodlá se vzdát v životě ani po smrti. Možná animák nedosahuje v animaci dnešních Pixar hitů, ale má svůj styl, kouzlo a dosti zpříma kouká na problematiku smrti. Krásné a citlivé melodie během příběhu!