• Krátkometrážní

Bezstarostná jízda (1969)

Cesta nejen na motorce, s drogami jako doprovod a ne jako jejich otrok. Legenda o svobodě a nezávislosti.

Nejlepší ženská mého života (1968)

Sovák a jeho vnitřní hlas, který ho během celého filmu provází, utěšuje a dodává sebevědomí. Je připraven na svůj životní podvod s bankovkami a má dokonale připraven krok za krokem. Jde na to od lesa, pomalu a předvídá. Naráží na prosté lidi i podvodníčky. Stává se ale obětí svého svědomí a podlehne krásné Mileně Dvorské. Úsměvná komedie o lidech s bravurním vyčůraným Sovákem.

Kdo seje vítr (1960)

Věda a náboženství nejde k sobě. Jedno vyvrací druhé. Fanatismus náboženství chce zašlapat teorii vývoje člověka v jednom velkém-malém městě. Soudní přelíčení, kde nelze vyhrát, protože o něm rozhodují místní. Není důležité, kdo má pravdu, ale uznat možnost jiného názoru. V tomto dramatu je jasně vidět, že stačí krůček od náboženství k srmtonosnému fanatismu, který se chce vrátit do středověku a uctívat jen to staré. Výtečný Gene Kelly jako ironický pisálek od novin a Fredric March coby zaslepený obhájce boha u soudu. Líbilo se mi také rozebírání nesmyslů a nelogismů v bibli.

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

Nejlepší z nejhorších ! Brendnnn, Kelllllly, Stýv, Brendaa, Dylen, Dona. Parta bohatých lidí do nepohody. I bohatí teenageři dokáží být lidští a mají stejné problémy jako chudina. Drogy, alkohol, sázení, sex, dýýýdžejing, učení. Prostě výchovný seriál se vším, co dospívající potřebuje.

Král Králů (1963)

Lojza Králů je uvědomělý dělník, který zachrání krále jedné ropné země. Jeho dělnický život se okamžitě mění a on se stává čekatelem na trůn. Závod si ho začne předcházet, protože by u něj v nové zemi mohli dodat čerpadla. Narazí ale na byrokratický nesmysl, protože se zároveň stává občanem jiné země a do ČKD musí mít propustku od ministerstva zahraničí. Malá blbá dělnická komedie, která ale exceluje českými herci. Sovák jako chlap pro všechno, Kopecký jako padouch, Skopeček jako učitel stolování. Herců je tu spousta a hrají výborně. Dokonce se tu zlehčuje i politické učení !!!

Přepadení vlaku z Pelhamu (1974)

O stupeň lepší než novější verze s Travoltou. Tenhle originál je méně namachrovaný a více uvěřitelný, výborná hudba, vtipné hlášky a hlavně Walter Matthau !

Medvěd (1988)

Příběh malého medvíděte, které přijde o mámu a musí přežít. Pomůže postřelenému samci a začnou žít vedle sebe. Dospělý samec učí medvídě základům místo mámy. Medvídě je zvědavé i učenlivé. Banální námět, ale nádherné provedení. I když je příběh umělý, části jsou autentické a celkem příběh působí silně. Nechápu, jak dokázal režisér donutit medvědy dělat některé věci. Nekompromisní příroda versus ještě nekompromisnější lidé. Krásný konec.

Dalších 48 hodin (1990)

Bavilo mě to, mozek šel na procházku a já mohl pěkně relaxovat. Drsný Nolt a ukecaný Murphy.

Nejlepší člověk (1954)

Satira na malé město, kde si zastupitelstvo myslí, že jsou ti nejlepší. Až jednou přijde balíček pro nejlepšího člověka ve městě. Problém je, že každý v zastupitelstvu si myslí, že to on je ten vyvolený.

Dva z onoho světa (1962)

Strašné, v čem musel hrát Oldřich Nový. Uvědomělé, plánované a vděčné režimu.