• Krátkometrážní

Dalších 48 hodin (1990)

Bavilo mě to, mozek šel na procházku a já mohl pěkně relaxovat. Drsný Nolt a ukecaný Murphy.

Nejlepší člověk (1954)

Satira na malé město, kde si zastupitelstvo myslí, že jsou ti nejlepší. Až jednou přijde balíček pro nejlepšího člověka ve městě. Problém je, že každý v zastupitelstvu si myslí, že to on je ten vyvolený.

Dva z onoho světa (1962)

Strašné, v čem musel hrát Oldřich Nový. Uvědomělé, plánované a vděčné režimu.

Mňam aneb Prima vařečka (1998) (pořad)

No naprostá blbost. Ale vždy, když doma nebylo co k jídlu, tak jsem vzal zbytky z ledničky a koukal při tom na Prima vařečku. Představoval jsem si, že jím ty hotová jídla :-)

Eurotrip (2004)

Bonžoooorno, Miskusi!!! Nie wider in Berlin!!! Vandersexxx!!! Parta amerických náctiletých cestuje Evropou a naráží na typické příslušníky evropských států. Všimněte si Lucy Lawless jako sexuální otrokyně :-). Je to výborná bláznivá komedie.

Před náma jedeme my (2006) (koncert)

Výborná kapela, pořád poslouchám, ale DVD bylo moc umělé !

Čekej do tmy (1967)

Susy má panenku. Dealer drog ví, že Susy má panenku. Panenka se někam ztratila. Dealer svojí panenku chce za každou cenu. Dealer najme podvodníky na audio divadlo určené pro Susiiny uši, která je slepá po nehodě. Susy je sice slepá, ale není hloupá. Časem poznává, že všechno není v pořádku. Susy se ale nevzdá a začne bojovat tak, jak umí. Její slepota je zároveň i její výhoda. Při sledování jsem si uvědomil, jak je pro nás zrak automatický pomocník a až když o něj přijdeme, je pro nás velmi těžké fungovat jako dříve. Audrey Hepburn prožívala naplno svou roli a výkřiky, pláč i chování byly svérázné i divadelní. Byla to krásná a křehká herečka.

Země dinosaurů (1988)

Vyrůstal jsem na tomto animáku na německy dabované VHS. Parta malých dinosaurů ztratí rodiny a musí se dostat do země zaslíbené, kde je hodně jídla a všichni žijí pohromadě. Různorodou partu vede malý dinosaurus Littlefoot, kterému podkopává autoritu paličatý Triceraptos. Příběh plný dramatu, kamárádství, lávy a predátorů. Doteď z toho mám husí kůži. Je to divné psát to o animáku pro děti, ale on je hodně intenzivní !

Hotel Rwanda (2004)

Umělohmotné drama, v čele s papundeklovým hercem ( Don Cheadle ), který ztvárnil Paula Rusesabagina - zachránce mnoha stovek lidí během genocidy v roce 1994 ve Rwandě. Námět ohromný, provedení průměrné. Genocida a zvěrstva ukázány jen z jedoucího vlaku. Nejsem zastáncem vidět všechnu brutalitu, ale tady skoro žádná nebyla. Nick Nolte alespoň trochu vytáhl film z herecké nudy. Pokud máte rádi tyto survival dramata, doporučuji spíše Vražedná pole (1984)

O myších a lidech (1992)

Malý chytrý George a velké hloupé dítě Lennie. Tahle dvojice táhne světem a snaží se přežít jako námezdní dělníci. Lennie je duševně na úrovni čtyřletého dítěte a má špatnou paměť. Vědí, že nikam nepatří a nikdo je nemá rád. Touží po domově a tak si vysní jak bude vypadat ten jejich. Když seženou třetího s financemi, začne se jim rýsovat jejich sen a oni uvěří, že to dokáží. John Malkovich jako duševně opožděný, huhlá, nedoříká slova, drží se částí oděvu = tyto maličkosti tvoří dokonalou imitaci opožděného. Gary Sinise zdatně sekundoval.