Assassin’s Creed (2016)

Nejdříve je nutno říct, že jsem od tohoto filmu nečekal nic extra...Už ze starého přísloví, že film, který vznikne ze hry, nestojí absolutně za nic a sledovat jej je jen marnotratně ztracený čas. Proto jsou mé dojmy zcela jistě lepší, než by byly, kdyby jsem se na film nějak výrazně těšil...asi jako většina fanoušků hry! Už se raději vrhnu i na samotný film. Film se snaží upoutat především příběhem a efekty. Příběh vytažený ze hry není ovšem tak extra výjimečný, aby se z něj dal vytvořil nějaký legendární snímek. Mnohem důležitější je zpracování. To se tvůrcům povedlo na jedničku. Ruku v ruce s tím jdou i efekty...to je podle mého i hlavní trhák filmu. Například takové prolínání dvou realit je zmáknuté na jedničku a nemusel by se za to stydět kdejaký hollywoodský režisér. Celkový pocit z filmu hodnotím kladně, avšak film má své mouchy...za ty může jeho předešlá herní adaptace. Jak to jen říct... Je to, jako by mladší bratr chtěl v něčem překonat toho staršího a ať by se snažil jakkoliv, vždy by se našlo něco v čem by byl horší... Příběh v podstatě beze změny od hry (mínus především pro herní fandy), nic co by film posunulo nějak dál. Efekty a celkové zpracování zmáknuté opravdu bravurně. Sečteno, podtrženo. 75%

Battle Royale (2000)

Řežba od začátku do konce...nijak moc nenadchne, ale ani nezklame. Jedinečný je zde pouze nápad. 50%

Ben Hur (2016)

Film mě příjemně překvapil, především tomu pomohly nepříliš velká očekávání. Neviděl jsem původní film, takže to nemohu srovnávat s předchůdcem, ale řekněme si to narovinu...filmů s podobným (ne-li stejným) scénářem je mnoho. Historický film o rozepři a usmíření mezi dvěma "bratry" z jiných náboženských kultur by se dal lehce přirovnat k loňskému Exodus: Bohové a králové, který byl ovšem zpracováním někde jinde... Není to nic originálního ani převratného, ale jako filmová jednohubka to postačí. 60%

Captain America: Občanská válka (2016)

Slabší, než jsem čekal a hlavním důvodem je předvídatelnost celého filmu. Pokud ohlásíte další filmy z MCU s postavami, které hrají zde, tak je nadmíru jasné, že vyváznou bez velké újmy... Ať už očekáváte cokoliv, tohle je prostě daný fakt... Do kina jsem šel alespoň s nadějí perfektních soubojů mezi Avengers, ale některé rvačky mezi nevyrovnanými postavami jsou až moc umělé a je na nich vidět, že ať jste sebevíc slabý, nesmíte zemřít! Hlavním tahákem filmu je nadhled a humor, tyto aspekty se opravdu povedly a spolu ve skvělými hereckými výkony jsou dokonalým vyvážením toho, co jsem vytkl na začátku. 65%

Casino Royale (2006)

Po všech bondovkách, co jsem viděl, jsem si nemyslel , že to řeknu, ale Craig se na roli 007 hodí. Hned od začátku je vidět skvělá akce (nasadí laťku dost vysoko a do konce filmu spíše lehce ubírá), ale víceméně "nepolevuje" po celý film. Ne každý má rád poker, ale nebojte se, není to jen o partičkách pokeru :-) Jedna z nejlepších bondovek vůbec. 95%

Croft (2013)

Nejprve je nutné podotknout známou myšlenku, že to, co se objevuje ve hrách a skvěle to do her zapadá, se zřídkakdy povede přesunout na filmové plátno v "koukatelné podobě". Akce a kaskadérské kousky zde vyšly na jedničku. Jelikož je tohle fan made video, dá se to považovat za velký úspěch. Počty nepřátel atd. už raději ani nechci komentovat ,nemělo by se to přeci přehánět... Jak už jsem psal, ne vždy to stačí na to, aby se z úspěšné hry stal úspěšný film, ale jako fan-made tady není o čem přemýšlet...povedený kousek. 70%

Čarodějnice (2015)

Mé očekávání bylo doslova sraženo na kolena. Doufal jsem v atmosférický horor, který mě svým podáním dostane a u kterého půjde hlavně o příběh a napětí. Bohužel, téměř nic z toho se tvůrcům nevyvedlo. Příběhů a legend o čarodějnicích a čarodějnictví existují mraky a tvůrci si to i hrdě napsali do závěrečných titulků, jenomže to by to musela být pravda. Jak už se z obsahu filmu dozvíte, děj se točí kolem velice pobožné rodiny a sebemenší podivnost si vysvětlí každý po svém. To by nevadilo, ale uzavírat smlouvy s mluvícím kozlem a podobné věci...(nechci přímo spoilerovat části filmu), to už je trochu moc. Celková atmosféra filmu byla asi tak na hraně mezi usnul jsem a kdy už to skončí. Jediné co mě při filmu udrželo je prostředí. Jak už jsem psal, tento film měl mnohem větší potenciál a s jiným scénářem to mohlo dopadnout o poznání lépe. 30%

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Po tomhle filmu už budou postradatelní opravdu postradatelní. Někdo snad myslel, že čím víc hvězd na plátně, tím lépe...víc peněz, větší úspěch atd. Mělo by to tak být, ale na to musíme využít plný potenciál herců ve filmu, což tady rozhodně není. Snad jen Banderas přinesl produkčnímu týmu láhev whiskey, se slovy, najděte mi tam nějaký čas, abych mohl žvanit a žvanit... Co pobaví, jsou narážky mezi mladými a starými kusy. Naopak nejhorší je konec, finále mezi Stallonem a Gibsonem bylo odfláknuté a nudné! Přesto uděluji vyšší hodnocení, jelikož se na to dá pořad dobře dívat. 70%

Hangár 14 (2011) odpad!

Spíš než akční film je Hangár parodie o přebíhání ze strany na stranu s výzbrojí "velmi speciální super jednotky" a simulátor střelby na mafiána 2011. 10%

Hardcore Henry (2015)

Zde žádný extra příběh rozhodně nečekejte, avšak... Jestli jste fandou her, máte rádi nekončící akci nebo prostě jen toužíte vidět, co se stane, když se spojí nápad filmové režie s herní scénou jste tu správně. Akce je zde víc než dost ,ale pořád tu něco chybí... Mohlo to být lepší než jen 90ti minutový nářez? Film po vzoru FPS střílečky prostě musím i tak náležitě ocenit. 70%