Camp X-ray (2014)

Kristen Stewart je herecké poleno. Ví se to už od dob třpytivých krvesajů (někteří už dříve) a tady tomu není jinak. Nicméně její minimalistické (ne)herectví by tady nebyl ten největší problém, celkem tu i pasuje. Průser je, že její postava je totální kráva! Arabáč na ní chrstne svoje sračky, neustále jí posílá do prdele a ona se do něho víceméně zabouchne? To už bylo těžký sousto, které jsem ale ještě taky překousnul. Je nová doba a dnes už je to asi holt běžné. Nicméně že je Guantanamo v podstatě taková klasická zašívárna už mi vadilo. Kde jsou ty legendami opěvované vodní sporty jako waterboarding atd.?? Nejhorší formou mučení tady je situace, kdy si mukl stěžuje, že si nemůže přečíst posledního Harryho Pottera!! A to vážně nekecám!! I Harold a Kumar to měli těžší a to byla prosím pěkně komedie! Jednoznačné zklamání

Jupiter vychází (2015)

Vcelku solidní vizuál, ale kdykoliv někdo otevřel hubu tak jsem si připadal jak v laciné, těžce tupé venezuelské telenovele. Od té doby (tedy od první minuty) jsem to bral jako komedii a občas raději nečetl titulky a zapoměl anglicky, protože poslouchat jak je Mila Kunis královského rodu, protože ji nikdy neštípla včela prostě NEMŮŽE být myšleno vážně!! Na jedno podívání s vypnutým zvukem tedy ok, ale kouknu-li se na poslední filmy mého kdysi oblíbeného dua tak na další kousek se tedy opravdu netěším. A z které žumpy někdo vytáhnul jednoho z nejnesympatičtějších hovad co jsem kdy měl tu čest spatřit (ANO JE TO REDMAYNE) to už mi hlava vážně nebere. Těžce podprůměrné 3* a jedna navrch pouze za moment, kdy ta hlavní parodie a výsměch hrající si na záporáka chcípne!!!

Alexandr a jeho opravdu hodně špatný a příšerně blbý den (2014)

Naprosto ideální rodinná pohodovka na sobotní odpoledne. Bohužel pro diváka, který si libuje v občasných brutálních, temných, depresivních a jinak ne zcela pohodově založených filmech, bude ta uchcanost a těžce přesladký konec asi přílišným oříškem, který nedokáže skousnout. Jinak je vlastně všechno v pořádku, herci jedou to svoje (dětští představitelé nejsou kupodivu tak otravní jak by se mohlo zdát) a hláška když se sere tak se sere tomu sedí víc jak hrnec na prdel, ale není tady opravdu naprosto nic co by běžný divák nevytušil desítky minut předem. Podíváním nikdo nic nezkazí, párkrát se člověk i zasměje, nicméně na druhý den si budete jenom lehce pamatovat, že jste něco takového viděli a za týden film z hlavy vymizí úplně. Neškodný nadprůměr za 60%

Hon (2012)

Zářná ukázka, že lidi jsou jenom stádo nemyslících, tupých ovcí táhnoucích se stádem. Názor jednoho se stává názorem všech jenom proto aby člověk jako jedinec nevyčníval z davu. Jo a děti lžou. Všechny! Nebyli jsme jiní a ani naše děti jiné nebudou. Některé lži ale bohužel mohou být větší a s mnohem krutějšími následky

Očista (2013)

Famozní myšlenka s brutálním potenciálem, který ubíjí celková nelogičnost a hlavně tupost většiny postav. Což o to, Hawke a Headey se ještě dají, jejich dcerka už je horší případ, ale ta se zase moc neobjevuje, ale ten jejich spratek je něco děsuplného!! Prásknout mu hlavou o beton by bylo málo. Tak dementní postavu už jsem dlouho neviděl a chlapec má nasráno v hlavě snad ještě více než moje poslední spolubydlící (no offense cunt!) a zasloužil si ve filmu chcípnout tou nejkrutější smrtí. Hlavní psychouš taky spíše jenom mluví a hovno z toho, takže víceméně zklamání. Tupost konce snad ani nemá smysl komentovat, protože já už se dneska nehodlám rozčilovat.

Jack a obři (2013)

Pohádka o tom jak neuvěřitelně zženštilý nýmand s růžovou rtěnkou, který se celý film veze na vítězné vlně druhých (zdravím Obi-wane) nakonec naprosto tupým způsobem zachrání celé království!! Vůbec bych se nedivil, kdyby tomu buzíkovi na konci usekli hlavu, protože si nezasloužil vůbec nic. A princezna je tupá kráva, která je evidentně fanynkou Justina Biebera jinak si nedokážu představit jak se tak nesympatického slizouna mohla vůbec dotknout (aspoń se na ní dobře kouká). A ten konec??!! WTF!!!

Čtyři bratři (2005)

Bývaly doby, kdy jsem Wahlberga strašlivě nesnášel. Ted' se na jeho filmy těším !

Virový faktor (2012)

Dvě hodiny akce bez jediného hluchého místa. Po předešlé prochlastané noci jsem potřeboval čumět na něco u čeho neusnu a tady se opravdu furt něco děje. Co na tom, že koncept kdy jeden brácha někam jde a ten druhý ho pak najde a spolu pak mlátí a střílí všude kolem sebe aby pak ten ''zlý'' zase někam běžel ,jede pořád dokola. Navíc když už tam někdo o něčem mluvil tak zbabrané titulky, se kterýma si někdo nedal skoro žádnou práci ve mě vyvolávaly křečovitý smích (možná to byly ty zbytky vodky). Prostě a jednoduše jsem se bavil !!

Bitevní loď (2012)

Velká spokojenost. Vedle mě sedící 13-letý capart v kině občas vyjekl nadšením a já měl chvilkama pocit, že budu jásat s ním. Až tak mě některé záběry dostaly do tranzu. Přitom se nejedná o nic extra nového (srovnání s Transformery je na místě). Berg ale dokázal vše elegantně skloubit a výsledkem je dvouhodinová zábava plná nařachané akce a vtipu. Stupidní patriotismus k podobným filmům neodmyslitelně patří a kdo se přes to nedokáže přenést, vypnout mozek a kochat se téměř bezchybným vizuálem, nemá v kině na podobném snímku co dělat a takovým lidem doporučuju navštívit tak maximálně knihovnu a oddělení filozofie! Ani účast Rihanny nebyla nakonec rušivým elementem jak jsem se z počátku bál a možná právě i naopak mě její postava celkem bavila. Tohle vše podkresleno parádním soundtrackem a máme tady podívanou za krásných 80% P.S. pod pojmem Lodě si člověk představí čtverečkovaný papír a neodmyslitelné ''pálím na A3'' tak jsem byl zvědav jestli se podobná věc objeví i zde. Přece jenom se jedná o adaptaci této hry. Řeknu jenom, že jsem byl nakonec více než spokojen :-)

The Divide (2011)

Mám pocit, že jsem se díval na dva filmy v jednom. Zatímco první půlka vypráví o skupince přeživších, kteří se snaží vyrovnat s faktem, že jim před barák někdo hodil atomovku, ta druhá půlka je náhledem do zákoutí (pekelně temného zákoutí je třeba dodat) lidské psychiky. Jako celek nicméně neskutečně chytlavá a brutální exhibice a herecký koncert, kdy se někteří do svých postav tak vžili až z toho běhal mráz po zádech. Jenom mi tam trošku chybělo nějáké decentnější vysvětlení ohledně situace mimo sklep, ale to už je jenom problém můj a mojí zvědavosti. Gensovi ale do budoucna hodně fandím, protože je to režisér, který umí s brutalitou zacházet vcelku citlivě a vyprávět pomocí ní částěčně i příběh (zní to debilně, ale je to tak). 80%