Aquaman (2018)

V dnešní době už je problém vymyslet něco, co zatím na plátně ještě nebylo. Hrdinů je ve filmech tolik, až se opakují, ale tentokrát se objevuje hrdina pod vodou, takže něco zatím neohraného a vizuální efekty opravdu stojí za to. Vyspělá Atlantida proti druhému (jednomu) světu a celkem příjemný humor. Akorát ''pětividličce'' (matčin) vážně říkají trojzubec? 90%

Deadpool 2 (2018)

Dvojsmysly, narážky na videoklipy a desítky jiných filmů, černý humor a pořádná dávka akčního násilí. Člověk to bude muset vidět někdy znovu, aby si vůbec všiml všech narážek. Dále se celý film drží akční dějová linie, lítá jedna hláška za druhou a k tomu tuna sprostých slov. Rozhodně mé obavy, že dvojka už nebude nic moc, jsou pryč. Krásných 85%

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

V celkovém stylu mi to připomíná HP 7 1. část - hodně informací, velká výprava, ale není to prostě to, na co člověk chtěl jít po prvním dílu. Velké plus za překvapení, že před 100 lety byli nařezaní kouzelníci, že si strčí velikány dnešní doby do kapsy. Krásné rozvíjení a proplétání. 75%

Johnny English znovu zasahuje (2018)

Po mírně vážnější dvojce se tvůrci opět přepli do módu přehnané komedie. Trochu na tom propadl děj, což je velké mínus, ale rozhodně jsem se bavil a to jsem také očekával cestou do kina. Na dvojku to nemá, trochu je struktura trojky jako kopie dvojky s modifikací, ale večerní odreagování skvělé. Zajímavý protipól Bondovek. 70%

Máš ji! (2018)

Bál jsem se, že je to další průměrná odreagovačka na večer, ale omyl. Trailer nebyl jen klam, po kterém by mělo dorazit zklamání. Vtipné scény se prolínají se skvělou myšlenkou držení přátel pohromadě, dospělostí a akčními momenty jak během běžných, tak i výjimečných chvil. Rozhodně se divák pobaví a film tu myšlenku má, jen by mohla být lépe uchopena a více rozvinuta. 80 % zasloužených.

Coco (2017)

Ve španělštině s českými titulky - o to silnější zážitek to byl. Nádherný animák plný vzpomínání a citu. Zajímavé písničky a jeden z nejlepších prožitků z animovaných pohádek. Celý film je sice o vzpomínání na mrtvé, ale všude bují radost, láska a nadšená nálada. Rozhodně něco nového, žádné opakované systémy pohádek. Závěr příjemně vygradoval ke krásnému happy endu. 90 %

Iron Fist (2017) (seriál)

Možná až příliš utahaný vstup do seriálu, ale po slabších prvních 4 dílech se krásně vyrovnala akce, intriky a seriál měl ten správný náboj. Občas se naivita hlavního hrdiny dostávala až na úroveň nechutě pro diváka, ale to je možné přejít. Hrdina je autentický a seriál představuje více, než někteří kritici myslí. 80 %

Logan: Wolverine (2017)

Perfektní zakončení Loganových příběhů. Slušná dávka akce, napětí a plno vtipných momentů. Začátek by mohl být lepší, ale neskutečně se to rozjelo a stálo to za to. Kino 95%

Pobřežní hlídka (2017)

Šel jsem do kina s pocitem, že se chci zasmát jako už dlouho ne a nechci film s náročným dějem. Pobřežní hlídka dokázala víc než jsem očekával. Nižší hodnocení mě strašilo, ale film překvapil. Děj na Oscara nedosahuje, ale ani nemusí, proti tomu na večerní odreagování úžasný film, kde lítá jedna hláška za druhou. Nic se neprotahuje, pěkné holky, trochu sprostých slov, které sedí jak zadek na hrnci, tak to má být. 85%

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Trochu jiný nádech strážců galaxie, ale určitě v dobrém. Méně dynamický děj budí strach, že to bude horší jednička, ale záleží na pochopení filmu ze strany diváka. Možná je 5 hvězd odvaha z mé strany a ano, uznávám, jednička byla ta překvapivá a úžasná akční komedie, ale dvojka přináší poznání určitých majoritních souvislostí a více připravuje na hlavní propojení dějové linie. Co se týče Draxe, klaním se za tak úžasný rozvoj jedné z hlavních postav. A v neposlední řadě malý Groot, toho jsem si nejvíc zamiloval a po zážitku v kině ho chci domu. 90%