• Krátkometrážní

Bob Roberts (1992)

Hvězda navíc za mrazivou aktuálnost i po 26 letech.

Tiché místo (2018)

Něco tak nelogického až hloupého jsem už dlouho neviděl. Chování postav, laciné lekačky založené na zvukových efektech (nikoliv zvuku samotném), podivné vlastnosti zvuku a jeho šíření, a samé otázky, proč nešlo věci řešit lépe a logičtěji, lépe se připravit, přemýšlet, všímat si... nevím, tady jsem se nepotkal s režisérem ani scenáristy. Přitom základní myšlenka je perfektní materiál.

Pomsta (2017)

Rve a trhá se to ve mně jak lidská kůže. Kravina? Art? Splatter? Absurdita? Fraška? All inclusive v potenciálně sympatickém "female revenge" hávu. Líbilo se mi to? Vlastně to celkem šlo. Doporučil bych to někomu? Vlastně ani ne.

Rampage Ničitelé (2018)

Neskutečná blbina, na kterou se ve 3D IMAXu celkem dobře kouká. A dá se z toho sestříhat poměrně našlapaná a nahláškovaná upoutávka.

Vaginator: Dawn of the Bitches (2017) (amatérský film)

Padesát minut pořádně odvázané koniny, která baví od začátku do konce. A žalozpěv při umírací scéně mi bude v hlavě rezonovat ještě hodně dlouho.

Hořkých sedmnáct (2016)

Prostě příjemná "feel good" komedie s fajn obsazením o strastech dospívání.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Režijně pevně uchopený patos v té nejlepší podobě. Perfektní obsazení v čele s Garfieldem a Weavingem.

Na západ od ní (2016)

Poměrně příjemný nezávislý film, jehož neukotvenost reflektuje životní postoje hlavních postav. Sympaticky obsazené a zahrané.