• Krátkometrážní

Horem pádem (2004)

Film působí na úrovni střihu jednotlivých dějových linií občas trochu nejednotně, ale tyto drobnosti nahrazují skvělé herecké výkony, chytrý humor a mezi nadprůměrnými scénami scény výborné (především linie Budař-Macháček-Dušek; a čaj citrónem). Žlutý filtr byl opravdu místy až nepříjemný, ale jinak vizuální stránce není co vytknout. Rozhodně stojí za vidění. 70%

Přízraky (1996)

První studiová zkušenost Petera Jacksona a bezpochyby nejhorší film jeho filmografie. Film má nezapiratelný rukopis Jacksonovy předešlé tvorby, ale postrádá náboj, težko se to charakterizuje, je prostoupen skvělými nápady, slušným herectvím, kvalitními triky, ovšem některé pasáže jsou naopak vcelku nepříjemné (převážně ty s pošahaným agentem FBI)... celek pak působí zmateným dojmem. Slib, který dal Jackson po relativním neúspěchu tohoto filmu svým fanouškům (že se vrátí ke své předešlé tvorbě) sice nedodržel, ovšem málokdo mu to bude mít za zlé ;o) Ačkoliv...

Sněženky a machři (1982)

Nepostradatelný průvodce školním lyžařským výcvikovým kurzem... jak pro školáky, tak pro instruktory ;o)

Legenda o Zu (2001)

Jediné, co o tomhle filmu mohu s jistotou říct: "Dobře se na to koukalo." Přehršel fantaskních vizuálních efektů, barviček, blesků, explozí, létajících lidiček... ale příběh mi nějak utekl. No nic, stane se. Možná hodnotím moc přísně, ale nějaký obstojný příběh by nebyl na škodu. Slabších 50%

Muž, který zabil (2003)

Mám takový typ filmů rád, bezchybné herecké výkony (film postavený prakticky jen na nich), lidské osudy, emoce... ve zdravé míře vždy potěší. Navíc tomuto snímku nemám v podstatě co vytknout, snad jen, že se tolik nezaryje pod kůži a časem pomalu vyprchá z paměti. Velmi jednoduchý, přesto působivý. Ve srovnání s toliko oslavovaným filmem V ložnici, který je v podstatě podobný, u mě s přehledem vítězí Muž, který zabil. Velmi dobrá atmosféra, bez hluchého místa....

King Kong (1933)

Po technické stránce na svou dobu neuvěřitelné! Stáří snímku a snížená kvalita filmového materiálu navíc potlačuje nevěrohodnost zadní projekce, film je překvapivě drastický a velmi syrově natočený (žádná uhlazená kamera dnešních trikových velkofilmů). Některé trikové záběry sice přece jen nutí k úsměvu, ale celkový dojem s přihlédnutím k době vzniku snímku budí úžas. Kruci, je to nářez!

Dracula (1931)

Nepřirozené světlo ve tváři Bely Lugosiho alias hraběte Draculy a jeho děsivé oči, psychopatický Renfield, dáma v nemilosti monstra, prošedivělý doktor Van Helsing, netopýři, kvílení vlků, pach čerstvé krve... ačkoliv dnes již nepůsobí hrozivě, má film atmosféru a především démonického Belu Lugosiho.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Příběh na téma osudové lásky a toho, že nikdo není dokonalý. Zní to jak z telenovely, ale to by nesměl psát scénář Charlie Kaufman. Ten z provařeného tématu udělal opět osobitou podívanou, navíc s perfektními hereckými výkony a zajímavou vizuální stránkou.

V ložnici (2001)

Obávám se, že zatím ze všech těch pondělních filmových lahůdek na ČT2 je tento film tou nejslabší... zdlouhavé, prakticky nic co by zaujalo, odhadnutelný závěr, jen výkonům hlavních představitelů těžko něco vytýkat... nominace na Oscara za Nejlepší film a scénář? Mmm, je to velmi lidské...

Nevěsta monstra (1955)

Ach... peníze dělají divy, opravdu o několik tříd lepší film (lépe řečeno "výpravnější") než kousky Plan 9 From Outer Space nebo Glen or Glenda, proto už nemohu hodnostit jako "tak špatný až hezký" nebo "geniálně špatný" film :o) Nicméně Bela Lugosi je dokonalý, stejně jako jeho repliky a mít trochu filmařské nápaditosti, dala by se uhrát i ta nepohyblivá chobotnice (nejtvrdší sousto filmu), jenže to by tenhle snímek nemohl režíroval Edward D. Wood Jr. Nic proti, být naživu, držel bych mu palce, sám se mu svou amatérskou tvorbou sotva vyrovnám :o)