Ronin (1998)

Nadprůměrná krimi s pěknou automobilovou honičkou a De Nirem, který hraje šéfa bandy blbců, aspoň v porovnání s jeho postavou.

Purpurové řeky (2000)

Film jsem bohužel neviděl celý, byl jsem na něm v letňáků a začalo příšerně lejt. To co jsem viděl se mi ale líbilo. Brzy si to musím pujčit a dokoukat.

Milionový závod (2001)

Na tenhle film jsem se po skvělých recenzích dost těšil a docela mě zklamal. Žádný výbuchy smíchu, dokonce skoro žádný smích. Není špatnej film, ani není trapnej. Ale k dobrý komedii mu něco chybí.

Silverado (1985)

Lehce nadprůměrný western, který se mi ničím výrazným nezapsal do paměti.

Tanec s vlky (1990)

Tady se nedá nic vymyslet. Tenhle film viděl snad každý a každému se musel líbit. A komu ne, měl by se nad sebou zamyslet.

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Pěkný zpracování slavného příběhu s krásným přišpendlením čarodejnice od Freemana na závěr. Pěkná třešnička na docela chutným dortu.

Dokonalý svět (1993)

Nádherná road movie s dojemným příběhem, jeden z mála filmů, u kterých jsem si na konci zabulil a nestyděl jsem se za to.

Vodní svět (1995)

Viděl jsem ho v televizi a rozhodně jsem se nenudil. To ale neznamená, že bych se bůhvíjak bavil. Costner a jeho svět jsou docela zajímavý, ale je takovej druh filmu, trošku jinej a divnej a rychle se mi vypařil z hlavy.

Adaptace (2002)

Hodně zvláštní film. Připomíná mi Klub rváčů s tím dvojím Cagem. Ten zahrál svojí postavu velmi dobře a je to jeden z jeho nejlepších film. Na Kaufmana jsem čekal větší ujetinu, ale originální ten film je.

Kill Bill (2003)

Božská hudba, několik svkělých nápadů, bohužel to je všechno roztžený na dva kusy, tak jsem z kina odcházel takovej rozpůlenej. Závěrečná bitka je zbytečně dlouhá a čekal jsem ji o něco lepší. Mám i soundtrack a řekl bych, že je lepší než film. To ale nic nemění na tom, že se už těším na druhý díl. Snad mi vše vysvětlí.